FTP - Mozliwość zalogowanie konkretnych użytkowników

P

pwoznicki

Guest
Mam QNAP TS-439Pro II +
Skonfigurowałem właściwie wszystko. Jedno co mi wadzi to to że po protokole FTP można zalogować się na wszystkie dostępne konta. Chciałbym by była możliwość zalogowania tylko z 1-2 kont które sobie stworzę. Pozostałe konta dla FTP zeby były nie dostępne.

Korzystałem do tej pory z dobrze skonfigurowanego FreeNas. Generalnie tam uzyskałem efekt taki jaki chciałem. Dodatkowo nie sprawiało to problemów. Była możliwość określenia które konta to ftp, katalogi domowe dla kont ftp. W QNAP tego mi brakuje do pełni szczęścia.

W tej postaci jak jest to to trochę igra z bezpieczeństwem. A jak wiemy nie można na to pozwolić by pewne dane wyciekły.

Skuteczne rozwiązanie problemu mile widziane.
 
Sprawę wyjaśniona.
Informacje od dostawcy:

  • aby się upewnić wysłałem zapytanie do producenta.
    Qnap nie posiada takiej funkcjonalności, uprawnienia dostępu dla użytkowników będą takie same zarówno dla protokołu FTP jak i SAMBA,
    System nie obsługuje oddzielnych praw dostępu dla użytkowników FTP i SAMBA.

    ------------
    otrzymałem odpowiedź od producenta,
    w najbliższej przyszłości nie mają zamiaru wprowadzać funkcji rozdzielania uprawnień dostępu dla użytkownika pomiędzy protokołami samba / ftp.
    takie jest ich oficjalne stanowisko.

Temat można zamknąć.
Może z biegiem czasu coś takiego się pojawi. Na chwilę obecną jak ktoś chce mieć serwerek z bezpiecnym FTP to lepiej wybrać inny produkt.

Skoro oni tego nie mogą zabezpieczyć to ja spróbowałem zmienić port komunikacji FTP.
Z 21 na 510. Lokalnie wszystko działa. Pytanie dlaczego nie działa przez internet?
Porty przekierowane: 510, 55536-56559, 2o też i wyskakuje coś takiego:
  • Wystąpił błąd podczas otwierania folderu na serwerze ftp...
    Szczegóły:
    200 Type set to A
    227 Entering Passive Mode (...)
Najciekawsze jest to że jak ustawie port 21 to działa wszystko jak trzeba. Jak rozwiązać kwestię by FTP działało na zmienionym porcie bez żadnego problemu.

Coraz bardziej żałuje że kupiłem ten produkt.