FTP przy dynamicznym IP

zoltar77

Passing Basics
Beginner
24 Kwiecień 2012
20
1
3
Gdynia
QNAP
Ethernet
null
Odpaliłem FTP na TS212, ale niestety mam dynamiczne IP z Netii, które się zmienia co 24h. Więc żeby się połączyć z zewnątrz muszę codziennie podawać moje aktualne IP. Byłbym wdzięczny za porady jak to obejść bez płacenia Netii z stałe IP. Dzięki za wszelkie porady.
 
A próbowałeś któregoś z dostawców DDNS ?
Zresztą teraz przez Mycloudnas.com też się połaczysz.Wystarczy przejść przez łatwą konfiguracje i masz dostęp do qnapa z zewnątrz.
 
DDNS nie próbowałem. Próbowałem natomiast Mycloudnas.com i wywaliło mi jakiś błąd portu 21 FTP przy konfiguracji automatycznej rutera (FritzBox). Był też komunikat, że muszę mieć VPN. Czy Mycloudnas ma coś wspólnego z VPN?
 
Pootwieraj jeszcze porty pasywne. Jesli nic nie zmieniales to powinien to byc zakres :55536 - 56559. U mnie byly problemy z polaczeniam jak nie mialem tych portow otwartych i zmien sobie domyslny port dla ftp jesli nie chcesz miec nieznanych logowan co 10 min (ja tak mialem).
 
Uruchomiłem z dynamic DNS i działa. A co do ograniczenia dostępu do FTP - czy można jakoś ograniczyć udziały sieciowe, które będą widoczne w FTP-ie? Teraz jak się loguję to widzę wszystko, wolałby aby przy wejciu z zewnątrz tak nie było. Niestey z tego co wiem nie ma możliwości ograniczenia FTP w Qnapie.
 
Jak nie ma jak jest;-) Sekcja uzytkownicy w "Prawach dostepu". Dla kazdego usera przypisujesz katalogi do ktorych bedzie mial on dostep (Usatwienia prywatnego udzialu sieciowego). U mnie dziala bez zarzutu.
 
Tak, ale jest dostęp po FTP albo dla wszystkich użytkowników, albo dla żadnego. Nie można pozwolić na dostęp FTP tylko wybranemu uzytkownikowi. A tak by mi najlepiej pasowało, że FTP jest tylko dla jednego uzytkownika, któremu ogranicze prawa. Dla użytkowników, którzy mogą grzebać w róznych udziałach FTP byłby niedostępny - taki sposób na zabezpieczenie. Jest to do zrobienia?