Pomoc Głośna praca dysków WD Red Plus 6TB WD60EFZX

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
V

vrobcio

Guest
Dzień dobry,
Wczoraj kupiłem 2 dyski WD Red Plus 6TB WD60EFZX z przeznaczeniem do NAS'a TS-253D 8gb. Po zamontowaniu dysków i wstępnej konfiguracji systemu rozpoczęła się procedura synchronizacji macierzy RAID 1 oraz zacząłem wgrywać aplikacje. Podczas pracy dysków słychać dosyć uporczywy dźwięk pracy głowicy (co 5-10 sekund przesunięcie głowicy - dźwięk jak dyski w komputerach sprzed 20 lat). Wcześniej w NAS'ie pracowały 2 dyski WD Red 2TB (bez plusa) w RAID 1 i ich praca była praktycznie bezgłośna nawet w czasie dużego obciążenia - przy wgrywaniu większej ilości plików czy pracy wirtualnej maszyny. Ponieważ sprawa cichej pracy NAS'a jest dla mnie sprawą priorytetową (stoi w pomieszczeniu dziennym) zwracam się z zapytaniem czy głośniejsza praca głowicy w zakupionych dyskach jest sprawą normalną w porównaniu do poprzednich dysków? (zdecydowałem się na dyski z serii plus właśnie z uwagi na teoretycznie lepszą kulturę pracy). Jeżeli tak, to czy dyski o nieco mniejszej pojemności np. 2x 4TB (również CMR), byłyby równie bezgłośne co poprzednio zastosowane przeze mnie dyski 2TB? Oczywiście mogą to być oferowane przez innego producenta np. Seagate IronWolf.
Zdecydowałem się na upgrade z uwagi na kończące się miejsce na obecnie zastosowanych dyskach. Oprogramowanie aktualne (na dzień 08.12.2022 r.)

Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu,
Pozdrawiam.
 
Podczas pracy dysków słychać dosyć uporczywy dźwięk pracy głowicy (co 5-10 sekund przesunięcie głowicy - dźwięk jak dyski w komputerach sprzed 20 lat)
Normalne.

Wcześniej w NAS'ie pracowały 2 dyski WD Red 2TB (bez plusa) w RAID 1
Ile ten dysk WD Red miał tależy? 1-2? góra 4 głowice.
W 6TB masz przynajmniej 3x tyle głowic.

Ponieważ sprawa cichej pracy NAS'a jest dla mnie sprawą priorytetową (stoi w pomieszczeniu dziennym) zwracam się z zapytaniem czy głośniejsza praca głowicy w zakupionych dyskach jest sprawą normalną w porównaniu do poprzednich dysków?
Normalną.

Kup sobie takie coś lub podobnego: Szafa teleinformatyczna 10” 4.5 U/300 - czarny, drzwi przeszklone - Leomar
Zainstaluj w przedpokoju pod sufitem (jeśli to mieszkanie w bloku), przeciągnij kable i tam postaw całą infrastrukturę sieciową.
+10 do profesjonalizmu.
 
  • Lubię to
Reakcje: vrobcio
Kup sobie takie coś lub podobnego: Szafa teleinformatyczna 10” 4.5 U/300 - czarny, drzwi przeszklone - Leomar
Zainstaluj w przedpokoju pod sufitem (jeśli to mieszkanie w bloku), przeciągnij kable i tam postaw całą infrastrukturę sieciową.
+10 do profesjonalizmu.

Często korzystam z portu USB i funkcji szybkiego zrzutu więc ta opcja raczej odpada, choć myślałem o zastosowaniu gdzieś ukrytej szafy przed zakupem aktualnego NAS'a, ale ostatecznie postawiłem na 253D i ustawiłem go w salonie gdzie jest podłączony do routera i do TV przez HDMI.

A jakby miała się sprawa hałasu przy wymianie dysków na mniejszą pojemność np. 4TB? I jakie dyski byście polecili właśnie pod względem kultury pracy
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Ts-253D
  2. Ironwolf
  3. hdmi
  4. głośna praca
  5. upgrade na ssd
  6. ups ts 253D
  7. ironwolf pro
  8. dyski ssd
  9. głośna praca dysków
  10. 253d