Pomoc Galeria zdjęć wyświetla fotki dla wszystkich, bez względu na uprawnienia

AXD

Nowy użytkownik
Noobie
29 Wrzesień 2017
8
1
3
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam!

Jakiś czas temu uruchomiłem galerie zdjęć, dałem też dostęp aplikacji na komórce dla wybranych użytkowników.
Galeria żyła swoim życiem, tzn niewielka ilość zdjęć była udostępniona publicznie. Dziś postanowiłem zrezygnować z tej opcji, wyłączając publicznego wrzucania fotek do jednego worka, jednakże usługę Photostation zostawiłem uruchomioną.
Dla pewności czy zdjęć nie widać, stworzyłem konto testowe, dałem odpowiednie (ograniczone) uprawnienia i...zonk!
Widzę zdjęcia z katalogu który został pozbawiony uprawnień i przestał być "biblioteką multimediów".
Zdziwiony pozabierałem wszelkie uprawnienia dostępu do tego jednego (kiedyś publicznego) katalogu i...dalej wszyscy którzy odpalą Photostation - obojętnie czy na telefonie czy na PC - widzą te zdjęcia w zakładce "udostępnione zdjęcia"!

Wyłączyłem wszelkie usługi funkcje multimediów, skanowanie, kompresję video itp, żaden katalog nie pełni też "siedliska multimediów". Z Qnapa zrobiłem magazyn plików ale zdjęcia dalej są widoczne! Jak wyłączę Photostation dla wybranego konta, to oczywiście nie działa. Ale tym sposobem zabije możliwość korzystania z Photo dla wszystkich. A chciałem tylko zlikwidować publiczne dzielenie się fotkami - no i przestać udostępniać ten felerny katalog.
Wciąż każdy użytkownik, nawet ten nowy, uruchamiając galerię zdjęć widzi udostępnione zdjęcia!

Proszę o pomoc:/


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6 Build 20190323
Model serwera: QNAP TS-251+
 
Dzięki za zainteresowanie!
A czy do Plex-a też jest dostęp via komórka ?
W uzupełnieniu, po deaktywacji biblioteki multimediów, aplikacja Photostation nie działa.
 
Dla mnie to żaden problem, zapłacić.
Czyli mam rozumieć że z Plex-em mam podgląd zdjęć w telefonie, ale do synchronizacji zdjęć (komórka->NAS) dalej muszę używać np FileStation czy PhotoStation?
Czy Plex-em można wysyłać również zdjęcia do Qnapa ?
 
Plex chyba nie bardzo się do tego nadaje.
Owszem udostępnianie zdjęć działa, ale udostępnianie jest lekko mówiąc upierdliwe. Nie ma jakiegoś sensownego zarządzania udostępnianiem.
Nie udało mi się zrobić biblioteki nazwanej np. Zdjęcia i w niej podkatalogi (np wakacje2019, majówka 2018), którym można nadawać różne uprawnienia różnym użytkownikom. Tak żeby każdy użytkownik otwierając bibliotekę ze zdjęciami widział tylko te podkatalogi do których ma dostęp.
Jedynym rozwiązaniem jest robienie z każdego podkatalogu osobnej biblioteki i nadawanie jej uprawnień, niestety powoduje to że lista bibliotek jest koszmarnie długa i robi się nieczytelna. Wygląda to tak: mamy klasycznie bibliotekę Filmy, Programy TV(seriale), i kilka do kilkudziesięciu albo i kilkuset bibliotek ze zdjęciami.
Drugim (w sumie drobnym problemem), jest fakt że każdy użytkownik musi sobie założyć konto plex.

Być może się mylę i ktoś znalazł rozwiązanie podkatalogów ze zbiorczej biblioteki zdjęć, to chętnie sam skorzystam z podpowiedzi.
 
No więc zależy mi na prostej i złożonej w jednym aplikacji do zdjęć:

- prostej bo nie wymagam wiele, zdjęcia wrzucamy przez FTPa i/lub PhotoStation/FileStation i cieszymy się jednymi i drugimi fotkami, przy okazji dostajemy tagowanie i albumy co podnosi przejrzystość

- złożonej bo chcę aby udostępnione pliki mogły być tylko oglądane przez właściwych odbiorców, chciałbym aby zdjęcia zarchiwizowane kiedyś przez użytkownika "A" jako publiczne nie okazały się zdjęciami publicznymi na zawsze, mimo iż user "A" przestał je udostępniać, a na domiar user "B" którego stworzyłem testowo dalej widział udostępniany katalog, do którego jak wrzucałem następne fotki widział i te nowo dodane!

Mam tu jakiś program w systemie, nazywa się Galery3 ale dobrych opinii nie słyszałem o tym programie :)
Nawet nie uruchamia się...


W uzupełnieniu problemu:
Deaktywowałem bibliotekę multiemdiów i aktywowałem ponownie. Oczywiście pewne informacje szlag trafił a miniaturki generują sie jeszcze do tej pory.
Jest to jakieś rozwiązanie tylko czy SENSOWNE? Teraz wszyscy widzą swoje i basta, jak jak powinno być. Ale jaką ma się pewność czy po podobnej operacji znów nie wystąpi problem z uprawnieniami? To mi wygląda jak cache/proxy, po którego opróżnieniu strony wczytywały się w pełni aktualizowane :)

Reasumując:
Mam kilkanaście kont na Qnapie, rodzinnych i znajomych, jedno publiczne (tzn login dla wielu osób).
Szukam galerii która nie pokaże mi "niechcąco" zdjęć z prywatnego pokoju innego użytkownika, innemu użytkownikowi. Dodam iż nie chodzi o publiczne udostępnienie w świat, tylko o to że wszyscy użytkownicy Qnapa otwierając Photostation (obojętnie czy na PC czy na telefonie) widzieli te zdjęcia.

PS
Widziałem tego Plexa. Faktycznie jest mocno rozbudowany.
Jednak nacisk jest kładziony na coś innego. Nie oglądam filmów, nawet swoich własnych przez Qnapa :)
 
Plex do tego się nie nadaje, no chyba że masz wykupiony Plex Pas, to może jeszcze ale i tak to nie to. Chyba że chcesz by każdy miał swoje konto i widział tylko swoje zdjęcia i na tym koniec. Nie mniej jednak drogie i mało praktyczne rozwiązanie. Próbowałem przejść na Plexa ale nie jestem wstanie póki co zastąpić PhotoStation.
Od dawna szukałem jakiegoś innego rozwiązania i niestety...
Pisz na HelpDeks Qnapa i niech wezmą się za pracę. Zgłaszałem już wiele razy na FB że narzędzia dane od Q wyglądają ładnie na papierze i ulotce a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. U konkurencji to działa i nie ma z tym najmniejszego problemu by każdy widział tylko to co widzieć powinien. Dodatkowo klikasz prawym klawiszem myszy na folder i udostępniasz galerie komu chcesz itp.

W Q co innego jest jak udostępnisz galerię przez FS, co innego przez PS, gdzie dodatkowo trzeba jeszcze utworzyć najpierw album a dopiero później możesz to udostępnić.

Nei mam aktualnie czasu ale spróbowałbym przenieśc galerie do folderów domowych aby ograniczyć widoki osób. Wtedy miałbyś dostęp do wszystkich zdjęć a pozostali użytkownicy widzieli by tylko swoje zdjęcia.