gcc + mysql ts-119

lukasz2000

Passing Basics
Beginner
25 Grudzień 2009
15
0
1
postanowiłem napisać parę programów na ts-119 w c++ stad zainstalowałem gcc wraz z jakimis dodatkami i bibliotekami (automatycznie pobały sie podczas instalacji). wszytsko działa niby. program hello world został uruchomiony i działa. ale postanowilem rozszerzyć możliwości gcc o obsługę mysql. i tu pojawiły się schody. jak to zrobić? oczywiście potrzebne jakies biblioteki ale nie wiem jak je zainstalować. ma ktoś jakiś pomysł??
 
Jak się domyślam gcc zainstalowałeś za pomocą ipkg. Jeśli tak, to w ten sam sposób zainstaluj mysql. Dzieki temu w katalogu /opt/include/mysql będziesz miał pliki nagłówkowe (*.h), a w /opt/lib/mysql będą biblioteki.
 
ok ale co z mysql który zainstalowałem przez qpkg? Czy wtedy wszystko będzie działać? Jak wtedy mam wejść do ustawień. Zapewne nie ma formy graficznej jak w standardowym qpkg? No i czy możesz podać jakiegos linka z biblio i opisem konfiguracji. I jeszcze takie pytanie. Czy orientujesz się jak sprawnie i szybko działa bardziej pobudowamy program napisany w c++? Czy są jakieś większe ograniczenia dla qnap?
 
lukasz2000 napisał:
ale co z mysql który zainstalowałem przez qpkg? Czy wtedy wszystko będzie działać?
Jeśli chodzi o mysql-a 'wbudowanego' w QNAP to w moim TS-259 pliki nagłówkowe znajdują się w katalogu /mnt/ext/opt/mysql/include/mysql , a biblioteki w /mnt/ext/opt/mysql/lib/mysql .

lukasz2000 napisał:
Jak wtedy mam wejść do ustawień. Zapewne nie ma formy graficznej jak w standardowym qpkg?
Konfiguracja mysql-a z qpkg jest zawarta w pliku /etc/config/my.cnf. Konfiguracja mysql-a z ipkg znajduje sie w pliku /opt/etc/my.cnf . Jeśli nie straszny Ci język angielski ;) to polecam http://dev.mysql.com/doc/index.html . A może pod "formą graficzną" rozumiesz phpMyAdmin, czyli narzędzie nie tyle co do konfiguracji mysql, a co do zarządzania instancjami baz danych w mysl?

lukasz2000 napisał:
I jeszcze takie pytanie. Czy orientujesz się jak sprawnie i szybko działa bardziej pobudowamy program napisany w c++? Czy są jakieś większe ograniczenia dla QNAP?
Zadałeś dość trudne pytanie :p Sprawnie i szybko działa taki program, który został prawidłowo zanalizowany, dobrze napisany, ma optymalnie zaprojektowaną bazę danych, a do tego programista zna metody optymalizacji kodu itp. Jeśli chodzi o sprzęt to jest to również ważna sprawa (nie widzę takiego QNAP-a w roli serwera dla bazy ORACLE :p ), ale nie przesądzająca o sprawności i szybkości działania programu.
Mogę poradzić jedno. Zanalizuj jak zasobożerny będzie Twój soft (w szczególności jeśli chodzi o pamięciożerność) i jeśli z analizy wyjdzie, że powinien mieścić się w ramach Twojego QNAP to kompiluj, instaluj, optymalizuj i testuj, aż uzyskasz pożądany efekt :D