Gdzie jest system w QNAP-ach

P

pwoznicki

Guest
Przeszukałem wiele tematów ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłem. Czytałem kilka recenzji produktów tej firmy w wielu z nich występowało stwierdzenie: "flash 128 MB na którym znajduje się system operacyjny" co mieli recenzenci na myśli to tego nie wyjasnili? To że na tej 128MB pamieci jest faktycznie działający system czy na niej jest tylko "boot loader"?
Interesuje mnie konkretna odpowiedz na pytanie gdzie jest system wgrany. Czy na tej pamięci 128MB czy na dyskach jakie wsadzimy do urządzenia. I jeśli dysk jest na tej pamięci to co znajduje się na 3 partycjach z 4 partycji jakie są tworzone na dyskach?
W urządzeniach bardzo konkurencyjnej firmy "S" system jest na wszystkich dyskach.
 
Na początku kiedy soft mieścił się w pamięci DOM mógł być tam zapisywany. W chwili obecnej posiadam w TS-509 128 MB pamięci DOM a rozmiar flash’a ma 137 MB. Powstaje pytanie gdzie to jest zapisywane.

W przypadku awarii oprogramowania zalecane jest fleszowanie modułu DOM. Flash w moim przypadku ma idealnie 128 MB i jest wgrywany do w/w modułu. Cały opis znajduje się na FTP Qnap’a.

Kiedyś czytałem że na pozostałych partycjach znajduje się konfiguracja urządzenia.

Niestety Qnap nie chwali się nigdzie swoim rozwiązaniem.

Może “Embedded Fail-safe Dual OS” to chwyt marketingowy.