Pomoc Grupa RAID 1 w puli magazynu 1 zdegradowana

Caldon

Nowy użytkownik
Noobie
14 Styczeń 2022
7
0
1
31
QNAP
TVS-ECxx80
Ethernet
1 GbE
Witam,

Mam dziwny problem z którym borykam się od dłuższego czasu (2m). Problem związany jest z QNAP TS-EC2480U. Jedna z 24 zatok tj. 16 po wymianie dysku nie chciała się odbudować. Zgłosiłem sprawę do QNAP by sam nie kombinować nic przy urządzeniu. Chłopaki z helpdesk zgłosili, że macierz odbudowała się manualnie. Aż do ostatniego tygodnia gdzie zauważyłem znów problem z ów dyskiem. Kieszeń 16 - dysk ok. Ale na liście wyświetlany jest jako pusty. Znów zgłosiłem sprawę do QNAP zrobili odbudowę naprawili błędy które były na dysku i pojawił się na nowo problem ze zdegradowaną macierzą. Nie mogę sobie pozwolić na stratę danych, a w tym momencie użytę jest 24 TB na tym NAS. Czy ktoś miał z was podobny problem, że macierz nie chciała odbuować się automatycznie po Hot swapp. Czy rzeczywiście może to być problem dyskowy - dodam, że dysk który założyłem nowy różni się numerem seryjnym od innych.
Dzięki za każdą możliwą udzieloną pomoc :)
 
no ale to mija się z celem. Jeśli za każdym razem gdy Pani mi dysk muszę instalować system w QNAP. Czyli suma sumaru wychodzi, że gdy padnie jeden dysk to muszę wszystkie 24 wymieniać
 
Musisz brać pod uwagę, że coś jest nie tak z kieszenią albo slotem HDD.
Dysk nie powinien wypadać, chyba, że nie jest na liście kompatybilności.
Ten sam dysk, pojemność tylko serial number inny
Połączono posty:

fajnie , ale co to ma do 24 dyskowego NASa ? masz tam fizycznie oddzielony ssytem od danych ? tj np 2 dyski na system , a reszta na dane ?
Niestety nie posiadam takowego
 
Powiem tak, ja to przejąłem całą sieć wraz ze sprzętem po pracowniku który odszedł i zaczęły się robić jaja tak naprawdę. Staram się poprawić rzeczy i tak jak tego QNAP ja tego nie konfigurowałem
 
Napisałem na helpdesk odpowiedź, ponieważ kazano wysłać logi na nowo. Oni zamknęli mi temat po tym jak zrobili naprawę błędów i " odbudowali macierze" która wciąż nie jest odbudowana
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/grupa-raid-1-w-puli-magazynu-1-zdegradowana.38959/
  2. nie moge odbudowac raid