Pomoc Harmonogram zasilania - brak możliwości uśpienia QuTS Hero

jozinzbazin

Passing Basics
Beginner
12 Marzec 2023
18
3
3
37
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam jestem nowym użytkownikiem QNAPA z QuTS hero (wesja5.0.1.2277), wcześniej miałem Qnapa ze zwykłym QTS. W ustawieniach zasilania przy ustawianiu harmonogramu zasilania zauważyłem brak możliwości uśpienia serwera, jest tylko zamknij, restartuj, włącz serwer, jak na załączonym poniżej obrazku. Czy to jakaś cecha QuTSa hero względem zwykłego QTS, czy ja coś żle robię?
 

Załączniki

  • 2023-03-23 17.16.00 192.168.1.2 7e3da6a4f60b.png
    2023-03-23 17.16.00 192.168.1.2 7e3da6a4f60b.png
    110,3 KB · Wyświetleń: 15
Jako, że na dyskach jeszcze nic nie mam, poświęciłem chwilę czasu i ponownie zainicjowałem serwer tym razem na zwykłem QTS, przy ustawianiu Puli dyskowej/RAIDu nie zaznaczyłem opcji SED SSD Storage Pool jak sugerował kolega wyżej, zresztą gdy zaznaczyłem na próbę to lista z dyskami zrobiła się pusta, więc moje dyski nie obsługują tej funkcji. Efekt ten sam, czyli to nie kwesta czy to QTS czy QuTS hero. Znalazłem za to taką wzmiankę w sieci QNAP removed sleep function on new NAS products nie jest to może niewiadomo jakie źródło, ale ktoś zauważył problem i sugeruje, że QNAP wycofał wsparcie dla tej funkcji usypiania systemu.
 
Jako, że na dyskach jeszcze nic nie mam, poświęciłem chwilę czasu i ponownie zainicjowałem serwer tym razem na zwykłem QTS, przy ustawianiu Puli dyskowej/RAIDu nie zaznaczyłem opcji SED SSD Storage Pool jak sugerował kolega wyżej, zresztą gdy zaznaczyłem na próbę to lista z dyskami zrobiła się pusta, więc moje dyski nie obsługują tej funkcji. Efekt ten sam, czyli to nie kwesta czy to QTS czy QuTS hero. Znalazłem za to taką wzmiankę w sieci QNAP removed sleep function on new NAS products nie jest to może niewiadomo jakie źródło, ale ktoś zauważył problem i sugeruje, że QNAP wycofał wsparcie dla tej funkcji usypiania systemu.
tutaj dodatkowo jakiś manual brytyjskiego QNAPA na YT
niewykluczone , jaki masz dokładnie modelu CPU ?
TS-673A z Ryzenem V1500B, tutaj dodatkowo jakiś manual brytyjskiego QNAPA na YT odnośnie zarządzania energią i też nie widać opcji uśpienie ( 8minuta 57 sekunda)
Link: https://youtu.be/Bz3CjvKIMbQ?t=537
 
Jestem zielony jeśli chodzi o SSH, ale pierwszy raz w życiu pobrałem Putty, odpaliłem, połączyłem się, zalogowałem i po wpisaniu sudo -i wyskakuje mi to co na zrzucie i co bym nie wpisywał, zwraca mi to co na zrzucie.
Zrzut ekranu 2023-03-23 193956.jpg
 
mój serwer nie wspiera usypiania :)
jutro jak będę miał czas to wrzucę jakiś dysk do swojego starego TS-253A zainicjuje go i sprawdzę, ale to mi mocno komplikuje sprawę, nawet jeśli to nie było wskazane to ze względu, że nas mam blisko łóżka to było najlepsze rozwiązanie na dźwięk pracujących dysków, tym bardziej , że w nocy nie potrzebowałem pracującego NASa, którego głównym zadaniem był PLEX. Usypianie i Wake-on-LAN to był mój sposób na używanie serwera.
Połączono posty:

Nie chcę zaśmiecać wątku, ale wyłączyłem, NASa i na wyłączonym Wake-on-LAN zadziałał. Na TS-253A Wake-on-LAN działał tylko na uśpionym urządzeniu jestem pewien na 99%.
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. usypianie
  2. Sleep Mode
  3. quts hero
  4. ts-673A
  5. sudo
  6. qts na qts hero
  7. wake on lan
  8. qts hero
  9. 673A
  10. harmonogram