Pomoc Harmonogram zasilania - nie uruchamia QNAPa

Debcu

Passing Basics
Beginner
22 Sierpień 2018
11
1
3
Łódź
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witajcie,
ustawiłem harmonogram zasilania na TS-253B, aby urządzenie wyłączało się o 23.50 w nocy i uruchamiało o
07.30 rano. Wyłączanie działa, jednak włączanie już nie.

Naprowadźcie proszę w czym może być problem i gdzie szukać rozwiązania? Może jakiś restart serwisu, lub czegoś.



Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0875
Model serwera: QNAP TS-253B
 
Harmonogram zasilania, a właściwie jego funkcjonalność powiązana jest z wymuszeniem pracy urządzenia w trybie niskiego poboru mocy (uśpienie części systemu elektronicznego). Coś jak standby w sprzęcie AV.
Przecież jakiś scalak musi pracować by pilnować kiedy załączyć sprzęt. ;)
Wymaga to załączenia dodatkowych opcji, kiedyś nazywało się to zasilanie mikropower.
Odkąd nastał QTS v4.x.x nie jestem w nim biegły, bo to były dla mnie wodotryski. Skrzynka do kręcenia talerzami dysków ewaluowała do czegoś ... tego co jest teraz. %-}

Wracając do tematu ... Spróbuj rozeznać się i odnajdź podobną opcję (o ile istnieje).

Ja tam jestem zwolennikiem wyłączania tej skrzynki i usypiania dysków. Próby szacowania kosztów i oceny tego, zawsze będą dzieliły ludzi na zwolenników i przeciwników. Ja mam prąd drogi, a na każde 1pln muszę ciężko zapier ....*-:)
Więc wolę aby Qnap nie pracował gdy jest to nie potrzebne. Kasiorę zawsze mogę wydać na coś innego.
Pewnie talki, który zarabia krocie, powie ze mu to zwisa ...
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. uśpienie dysków