Download HD Station 1.1.3 & XBMC 12.3.0 | TS-x69

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 202
31
2 297
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
[Download]
Main download

Direct download: HD Station 1.1.3 | XBMC 12.3.0

[Note]
1. All the XBMC settings will be reset after upgrade.
2. This new HD Station is only for firmware 4.1.0 and above.
Customers need to update NAS to 4.1.0 before they can install this new version.

[Change log]
Improves the tearing symptom.

[Requirements]
QTS 4.1.0 and above
 
Ta wersja w dalszym ciągu nie rozwiązuje problemu działania XBMC. Tearing zniknął ale za to obraz co chwile się przycina. Testowane na plikach mkv 720p i 1080p. Mój NAS to TS-269 Pro QTS 4.1 RC.
 
Hmnmm... Czytam ekipę - ok. 15 osób, niezależnych z QNAP'em, testujących nowe XBMC i żadna z nich nie wspominała o takim problemie. Dlatego sugerowałbym sprawdzenie materiałów wideo (kodeków) i przede wszystkim obciążenie systemu. Zawsze w przypadku słabej wydajności czegokolwiek należy w systemie wyłączyć wszystkie możliwe usługi i aplikacje i wtedy dokonywać pomiaru ponownie.
 
Hmnmm... Czytam ekipę - ok. 15 osób, niezależnych z QNAP'em, testujących nowe XBMC i żadna z nich nie wspominała o takim problemie. Dlatego sugerowałbym sprawdzenie materiałów wideo (kodeków) i przede wszystkim obciążenie systemu. Zawsze w przypadku słabej wydajności czegokolwiek należy w systemie wyłączyć wszystkie możliwe usługi i aplikacje i wtedy dokonywać pomiaru ponownie.
W takim razie to bardzo dziwne i być może związane jest tylko z plikami mkv. Czytam oficjalne forum i tam ludzie mają ten sam problem. Te same pliki uruchomione na tej samej wersji XBMC na laptopie odtwarzają się bez problemu. Także to nie jest raczej wina plików.
 
Własnie czytałem oficjalne forum, w którym daty postów użytkowników są z przeszło miesiąca i dyskutują na temat wersji z "leak'u".

Doprowadź serwer do zerowego obciążenia. Wyłącz wszystkie aplikacje w App Center, serwery aplikacji, bibliotekę multimedialną oraz usługi sieciowe. Zrestartuj NAS i po ponownym jego włączeniu uruchom XBMC i sprawdź jeszcze raz.FYI:
[20:15:07] Silas Mariusz: Can you please update me the status of latest xbmc rls? Did anyone in Q&A or testgroup reported any issues with hd video content playback?
[20:15:15] Silas Mariusz: Just a few mninutes ago I ve been reported that 720p/1080p videos won't play smoothly, where on a PC all's fine.
[20:15:31] Silas Mariusz: Does anyone else reported similar issue after the last update?
[20:15:31] Kurt Schumacher: don't see such issues
[20:15:50] Kurt Schumacher: prolly if the NAS is fully CPU bound ...?
[20:15:57] Silas Mariusz: Yeah. ...or a broken h.264 encoder profile - common issue on a hw accel playback.
[20:19:53] Kurt Schumacher: one posts sas no reasonable load
 
Posiedziałem dzisiaj trochę przy tym XBMC i chyba udało mi się zdiagnozować w czym jest problem. Efekt przycinania się obrazu występuje tylko w przypadku włączonych napisów. Jeśli odtwarzany jest sam plik wideo bez napisów nie ma problemu. Przycinanie występuje w momencie pojawiania się napisów na ekranie.
 
Ta wersja w dalszym ciągu nie rozwiązuje problemu działania XBMC. Tearing zniknął ale za to obraz co chwile się przycina. Testowane na plikach mkv 720p i 1080p. Mój NAS to TS-269 Pro QTS 4.1 RC.

Ja też zaobserwowałem przycinanie się na plikach mkv 1080p - animacje, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony z nowej wersji XBMC działa dużo lepiej niż poprzednia. Czy zwiększenie RAM-u do 3GB w TS569Pro może rozwiązać problem?

Wesołych Świąt życzę wszystkim
 
Ja też zaobserwowałem przycinanie się na plikach mkv 1080p - animacje
Możesz za pomoca MediaInfo wygenerować info o tym pliku?
Jaka jest częstotliwość odświeżania ekranu?

Jakie jest podczas oglądania obciążenie procesora? - najlepiej sprawdzić z konsoli poleceniem top lub zainstalować Optware i ...:
Bash:
ipkg install htop atop
htop

@pigers jest w XBMC "Frame Drop" tester?
 
  • Lubię to
Reakcje: Qkuba
U mnie na TS-469L nie działa HD Station 1.1.0 wcale, tym samym też XBMC.Udało mi się zainstalować to nowe Xbmc 12.3.0 na starszej wersji HD station 1.0.8. Teraz filmy pod Firmware 4.1.0 działają bez większego problemu, a z poprzednim Xbmc klatkowały.