Pomoc HD station problem z youtube 1080p

doohoo

Passing Basics
Beginner
29 Wrzesień 2015
12
2
3
44
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witajcie
od kilku dni testuje TS-251 4G (2xWD RED 3TB). Napotykam na wiele problemów i obawiam się mocno o mulitimedialność tego sprzętu.
Oglądając filmy przez hdmi na TV z youtube aplikacja nie radzi sobie z plikami w HD 1080p, przycina dźwięk i trochę obraz (brak płynności).
Youtube i inne na których można oglądać video odpalone w Chrome również tak samo.

firmware 4.1.4 build 201509210
hybrid station 2.0.21
youtube 1.0.20
Łącze 100/100,
NAS podpięty kablem do ASUS RT-N66U.
Testy łącza z kompa po WIFI 70Mpbs/95Mpbs, po kablu pełne łącze. Obciążenie procesora ok 65% RAM - 25%.
Dodam tylko że w czasie oglądania filmu na kompie zwykły Video Station przy transkodowaniu w locie też brak płynności ( ale wydaje mi się, że ten typ tak ma i chyba nie mam co liczyć na jego multimedialność).
 
  • Lubię to
Reakcje: tomekpar
Normalnie CPU to ok 2 % przy puszczaniu filmu 1080p z dysku - avatar 10Gb procesor ok 7-17 % RAM ok 17%
Po włączeniu youtube i odpaleniu pliku 1080p wskakują dwa procesy chrome jeden 40% drugi 15% oraz Xorg - 6,0%

Aplikacja youtube oparta jak widać na chrome.
 
Sprawdź w ustawieniach HD Station rozdzielczość/częstotliwość odświeżania oraz skalowanie. Bo wyjątkowo mocno Chrome ci obciąża system.
W nowej wersji HD Station chodzi to chyba lepiej. Możesz spróbować wskoczyć na RC4 4.2 która chodzi już bardzo poprawnie.

Przy 1080p z Youtube (jakiś teledysk z VEVO) u mnie:
upload_2015-10-3_14-39-53.png
 
U mnie rzeczywiście lepiej chodzi z mniejszą rozdzielczością ale w nie to chyba nie o to chodzi...

Przeinstalowałem firmware na 4.2.0 build oraz HybridDesk Station do 3.0.6 oraz nowe wersje youtube, chrome, videostation na TV.
RAM w spoczynku ok 18% procek 2%.
Przy youtube w zależności od materiału przy plikach HD dobrej jakości procek od 65% - 80%. (skanowanie bibliotek wyłączone) .
Jak pisałeś z Vevo hd masz ok ale filmy HD na youtube nie są równe sobie. Musiałbyś zobaczyć na cięższych materiałach.

A tak w ogóle teraz przy transkodowaniu plików w locie procek do 95%.
 
Kiedy dostajesz z 251 i coś będziesz mógł powiedzieć?
Ja zastanawiam się czy nie odesłać jeszcze sprzętu i nie zmienić tak dla bezpieczeństwa na wersję 8Gb, choć to z obciążeniem procka nie ma nic wspólnego.
A może trafi się po prostu lepszy egzemplarz.

A kolega killjoy jakie ma spostrzeżenia u siebie przy odtwarzaniu 1080 z youtube i transkodowaniu?
 
Kolega killjoy nie ogląda youtube na qnapie i nie transkoduje ( bo nie musi ) ale jak wróci do domu to sprawdzi i napisze :)
BTW z tego co wiem to aby filmy na YT nie cięły musi być sprzętowa akceleracja, nie wiem, czy celeron taką ma. Ilość ramu tu raczej nie ma znaczenia.

P.S.
teraz transkodowałem jakiś plik mkv na z 1080p na 360p - obiążenie cpu ok 45%.

OK, zainstalowaem youtube i obejrzalem trailer Jurastic World 1080p - obciazenie cpu 30% :)
 
Kiedy dostajesz z 251 i coś będziesz mógł powiedzieć?
Dojechało w konfiguracji 2GB, Dysk systemowy na SSD.
Dzisiaj mocno je eksploatowałem i oczywiście zdarzały się momenty czkawki na youtube ale tylko i wyłącznie podczas wykonywania kilku czynności naraz (odtwarzanie i jednoczesna instalacja jakiejś paczki).

Poniżej obrazki z obciążenia podczas oglądania 1080 w chrome.
Na wykresie z kilku godzin piki to Chrome. Odtwarzanie z Kodi nie generuje praktycznie żadnego obciążenia dla systemu.

Screenshot_3.png Screenshot_4.pngScreenshot_5.png Screenshot_6.pngupload_2015-10-10_0-5-11.png


W akcji

 
Dzięki bardzo za dokładne dane i wszelkie szczegóły. U ciebie rzeczywiście piki są porównywalne z moimi. U mnie chrome ma największe problemy np przy koncertach HD (dłuższe materiały) pokazuje w 3 procesach chrome łącznie z 65% + dodatkowe inne procesy co daje do 95%. Chyba nic się nie osiągnie w tym temacie i czkawka będzie się zdarzać, tylko dlaczego przy takim sprzęcie? Trochę tego nie rozumiem...
Znalazłem takiego posta na Qnap Forum, który dotyczył TS-269L z innym prockiem z tym samym problemem i info było takie:
Info From QNAP:
it's limitation we can't support Youtube HD video playback smoothly . It's software decode.
Please try choose Youtube SD video.

TS269L YouTube Playback - Not smooth - QNAP NAS Community Forum

Może tu tez ten problem?
 
Jeśli używacie aplikacji YouTube na urządzeniach x69L to pamiętajcie, że nie wykorzystuje ona akceleracji sprzętowej. Dlatego na tych modelach lepiej używać XBMC w celu oglądania YouTube. Zresztą nie x69L jak dobrze pamiętam jest jeszcze na ATOM'ie, które dosłownie na milimetry wyrabia z 1080p. Lepszym wyborem jest x51.
 
Jeśli używacie aplikacji YouTube na urządzeniach x69L to pamiętajcie, że nie wykorzystuje ona akceleracji sprzętowej. Dlatego na tych modelach lepiej używać XBMC w celu oglądania YouTube. Zresztą nie x69L jak dobrze pamiętam jest jeszcze na ATOM'ie, które dosłownie na milimetry wyrabia z 1080p. Lepszym wyborem jest x51.
No ale właśnie x51 nie za bardzo wyrabia...
 
No ale właśnie x51 nie za bardzo wyrabia...
Być może nadal YouTube programowo rysuje obraz. Zainteresuj się XBMC i YouTube z niego korzystaj.

Wyrabia, wyrabia :) Dawaj linka do tego ciężkiego koncertu.
Może koledzy znowu mają po włączane skanowanie bibliotek multimedialnych albo 1GB RAM.

Anyway a skoro o XBMC mowa to zainteresujcie się Cinema Experience. Nie bez powodu znajduje się experymentalnie biblioteka potrzebnych do CE dla Kodi wstawek wideo:
Cinema Experience
upload_2015-10-11_20-0-13.png
 
Wyrabia, wyrabia :) Dawaj linka do tego ciężkiego koncertu.

Na razie spróbuj to, u mnie nie wyrabia i przycina obraz a już nie wspomnę jak drobne ściąganie wrzucę, które dorzuci kilka % obciążenia. Normalnie chrome jak widzisz dobija do 75% procka (wszystkie procesy). Przed instalacją HybridDesk Station z wersji 2 do 3 było plików więcej które przycinały. Sprzęt to Ts-251 4Gb, łącze 300/300. Ten rwało najbardziej teraz idzie w miarę jak nie ma innych obciążeń

Link: https://www.youtube.com/watch?v=tjWP4uiTylA
.
Ten idzie najgorzej:

Link: https://www.youtube.com/watch?v=CevxZvSJLk8

log

log2.jpg
inny:

Link: https://www.youtube.com/watch?v=efzvihIkQ1w

log
log2.jpg
 

Załączniki

  • log.jpg
    log.jpg
    97,7 KB · Wyświetleń: 35