Pomoc HdStation - Pulpit zdalny przez przeglądarkę

_Floyd

Master+ Architect
Q's Excellence
6 Luty 2011
1 951
236
133
36
Warszawa/Żyrardów
www.wladcypolabitwy.pl
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Czy istnieje możliwość połączenia się z zewnątrz do HDStation przez pulpit zdalny:
upload_2017-5-19_8-29-58.png


Chciałbym w ten sposób sprawdzić czy Kodi działa poprawnie. Po za tym łatwiejsza bym miał obsługę tego narzędzie w konfiguracji.

Bo z opisu wnioskuję że powinien pokazać mi się obraz z DStation po wybraniu opcji "Kliknij aby otworzyć".

Aktualnie mam tylko komunikat:
upload_2017-5-19_8-32-49.png


Może muszę być w sieci lokalnej?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP XX-XXX
 
Czy istnieje możliwość połączenia się z zewnątrz do HDStation przez pulpit zdalny:
Tak. Musisz mies tyko na routerze odblokowane i przekierowane odpowiednio porty. Połączenie konsoli odbywa się za pomocą VNC. Pod VNC o ile dobrze pamiętam standardowo jest ustawiony port 5900. Jesli się mylę to mnie poprawcie :)
 
Nie wiem tylko jak to by miało mi pomóc w połączeniu zdalnym?
Nawet dzisiaj tu na forum pojawiła się zajawka po co to :) Zerknij, to zorientujesz się w czym rzecz.

Zadałeś pytanie:
Czy istnieje możliwość połączenia się z zewnątrz do HDStation przez pulpit zdalny:
Czyli jak rozumiem z WAN. W domyśle przyjąłem, że w LANie Ci to działa, a okazuje się, jak widzę, że wewnątrz sieci też jest kicha. To zmienia postać rzeczy, bo nie jest to kwestia połączenia tylko wina prawdopodobnie leży w samym HDStation.
Podaj dokładnie jaką masz aktualnie wersję systemu i wersję HDStation?
 
Nadal nei wiem po co ma to służyć. wolałbym aby popatrzyli na konkurencję i poprawili VideoStation i Photo Station.

Co do właściwego wątku to zawsze mam wszystko najnowsze.
upload_2017-5-19_13-5-31.png


Spróbuje wszystko wyłączyć i odinstalować i zainstaluje ponownie.
 
Spotkałem się z podobnym problemem u siebie kiedyś. Nigdy niestety się z tym nie zmierzyłem bo do niczego mi to nie było potrzebne, a niecały miesiąc temu przeinstalowałem cały system od nowa i obecnie jak sprawdzałem to działa.
Ja w pierwszej kolejności sprawdził bym czy problemem nie jest LinuxStation. Teraz patrząc na Twojego screena, pamiętam, że dopóki miałem zainstalowane LS to był problem. Po reinstalacji na razie nie instalowałem LS i zdalna konsola działa.
 
Zainstalowałem LS by sprawdzić czy działa. No i odpaliło się zdalnie. Skasowałem HD Station i pobrałem na nowo.

Stan obecny.... Lipny.

Znalazłem gdzieś na forum zagranicznym że HDStation musi wykrywać złączę HDMI. Co powoduje ze dopiero następnych sprawdzeń dokonam jak włączę telewizor. Trochę to dziwne bo LS tego nie wymagał.


///Edit...
Nosz w mordkę jeża udało się. Odinstalowałem wszystko zainstalowałem i ponownie włączyłem i wyłączyłem wszystko co się dało:
upload_2017-5-19_15-3-28.png
 
  • Wow
Reakcje: pawurb1978
naprawdę wystawiacie porty 590x na zewnąrz? tak po prostu? :)

To jeden z częściej skanowanych portów. Zabezpieczenia VNC są prawie żadne, ruch standardowo jest nieszyfrowany. Włamy zdarzają się dość często, jest cała masa stron z linkami do znalezionych serwerów vnc... nic tylko klikać i bawić się w lokalnego admina.. :)

Nikt nie powinien w ten sposób dostawać się do maszyny. No, chyba że wyłącznie z sieci lokalnej.

Jeśli już chcecie korzystać z VNC to raczej w trybie tunelowania (przez tunel SSH). Otwieracie dostęp jedynie do portu 22 (ssh) i pozostałe usługi (oparte o tcp, w tym VNC) przekierowujecie do tego tunelu. Wtedy SSH szyfruje ruch, a przy okazji zapewnia w miarę sensowne metody autoryzacji.

szczegóły w google "vnc server ssh tunnel"
 
  • Lubię to
Reakcje: _Floyd
Czy ta opcja jest możliwa na firmw. 4.2 czy tylko na tym nowym 4.3? Bo u mnie w HDS 3.1.5 w ustawieniach nie ma możliwości włączenia dostępu przez pulpit zdalny.
 
Czy ta opcja jest możliwa na firmw. 4.2 czy tylko na tym nowym 4.3? Bo u mnie w HDS 3.1.5 w ustawieniach nie ma możliwości włączenia dostępu przez pulpit zdalny.
Wydaje mi się, że została wprowadzona w wersji 3.1.6 lub 3.1.7. Z tego co widzę dla FW 4.2 jest dostępna HDS 3.1.A, więc może spróbuj zaktualizować.
 
Klikamy tutaj:
upload_2017-5-24_8-34-40.png


Następnie tutaj:
upload_2017-5-24_8-35-5.png


Jeśli nie działa to można spróbować jak ja łączyć się poprzez przeglądarkę "lokalną" na Qnap. U mnie to loteria jeśli to się odpali. Znów walczyłem, pomaga włączanie i wyłączanie aplikacji itp. Jak by co daj znać poprowadzę Cię jak i co gdzie wpisać.
 
Tak wiem gdzie tego szukać;) Aktualnie mam 4.2.0 na te wersję HDS 3.1.6. Wersja 3.1.A dostępna od 4.2.2. Teraz widzę że ostatnia z serii 4.2.x jest wersja 4.2.5, ale coś nie jestem przekonany do aktualizacji.
 
Panowie mam w tym momencie najnowszy dostępny na mój qnap system QTS 4.4.1
Nie jestem jakimś super jak chodzi o Linux

Zainstalowałem HybridDesk Station i w nim niezbędne minimum czyli nic poza HD Player.
Czy ten HybridDesk Station to wirtualny system Ubuntu?
Moje założenie jest zainstalować na nim JDownloader.
Potrzebuję do tego Optware albo Entware, Jave, skrypt instalacyjny lub pliczek QPKG z Jdownloaderem i terminal.

Dostałem się na HD Station przez pulpit zdalny i są tam aplikacje które daje producent. Nie widziałem opcji instalacji programów z pulpitu zdalnego HD Station. Wpadłem na pomysł że w QTS / HybridDesk Station / Jest tam opcja zainstalowania ręcznego aplikacji więc tam dałem Entware a następnie zalogowałem się do HD Station żeby sprawdzić czy się tam pojawiła apka ale jej nie widzę.

Może ktoś powiedzieć świerzakowi co i jak tu się robi i jak się za to zabrać? Chciał bym tam jakoś terminal odpalić żebym mógł wpisać komendy do instalacji JDownloadera. No i Optware i Jave zainstalować.