Pomoc HS-251-2G Problem z odtwarzaniem filmów

Mircek

Passing Basics
Beginner
7 Marzec 2015
24
1
3
37
Grudziądz
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie :)

Nie dość, że jestem tu nowy, to dodatkowo jestem świeżakiem w obsłudze serwerów NAS. Po kilku miesiącach wyczekiwania, w końcu dokonałem zakupu tego cudeńka tak szeroko reklamowanego. Zakupiłem go po to, aby służył mi jako serwer plików multimedialnych, z których będę mógł korzystać czasami jednocześnie na kilku urządzeniach (telewizor i komputer w pokoju córki, komputer w moim "gabinecie" oraz co najważniejsze w salonie do odtwarzania plików poprzez odtwarzacz Bluray Samsung BD-D8900, który spodziewałem się, że podłączony do sieci będzie odtwarzał filmy z możliwością wyboru ścieżki dźwiękowej tak, jak to było po podłączeniu dysku zewnętrznego).
Powoli zaczynam ręce rozkładać, gdyż sposób odtwarzania jest inny niż ten, którego się spodziewałem. Dodam, że wszystkie urządzenia wpięte są do Switcha Netgear GS108E. Rozprowadziłem nową sieć w mieszkaniu. Najdłuższy kabel sieciowy ma ok. 9m.

Moje problemy:

1. Odtwarzane filmy na zewnętrznych urządzeniach sieciowych (telewizory, Bluray otrzymują ścieżkę dźwiękową AAC 2 kanałową, gdzie pliki oryginalne mają DTS, DD 5.1, DTS-HD. Brak możliwości zmiany ścieżki dźwiękowej. Nie mam pojęcia co zrobić, aby uzyskać możliwość wyboru. Tego dźwięku nie da się słuchać :-( Być może jest jakaś opcja w NAS, o której nie wiem - oby....

2. Mój serwer chciałem używać jako główny odtwarzacz plików głównie filmowych. Zainstalowałem XBMC. Podłączyłem urządzenie do amplitunera SONY STR-DA2400ES kablem HDMI. Z amplitunera do telewizora dociera obraz i ścieżka 5.1 kanałowa, ale niestety obraz często (co kilkanaście,kilkadziesiąt sekund) zacina się (klatkuje) i pojawia się dziwny efekt z dźwiękiem zwalnia, przyspiesza, trzeszczy. Wygląda tak, jakby odtwarzacz nie dawał sobie rady z obrabianiem treści. Dodam, że najczęściej w tym samym czasie żądne inne urządzenia nie zajmują zasobów NAS.

3. Zakupiłem dysk WD Red 6TB - reklamowany do NAS'ów. Zastanawiam się tylko, dlaczego cały czas zgrzyta, nawet wtedy, gdy serwer nie jest używany. Jeżeli macie doświadczenie z tym serwerem, poproszę o info, czy te zgrzyty są normalne, bo zastanawiam się już nad przeniesieniem go do gabinetu, bo w nocy nie da się spać :-(

4. Czy wiecie może, czy można wykorzystać obydwa gniazda HDMI, np. jeden do podłączenia TV, a drugi do amplitunera? Przecież nie zawsze korzysta się z amplitunera, czasem wystarczy dźwięk w TV (np. późna pora - szkoda prądu na 500 Watowy amplituner :) ). Mam dwa wyjścia HDMI w odtwarzaczu Bluray i w ten sposób z nich korzystam. Może tutaj też tak jest, a ja nie mam pojęcia jak to zrobić?

Będę zobowiązany za wsparcie. Przepraszam za zbyt chaotyczną treść, ale jestem podenerwowany dzisiejszą sytuacją z koncertem, który chciałem obejrzeć, a tu kiszka. Nie dało się. Dodam, że teraz ten koncert oglądam z NAS na komputerze i idzie pięknie - żadnych problemów.

Pozdrawiam
Mircek
 
1. Odtwarzane filmy na zewnętrznych urządzeniach sieciowych (telewizory, Bluray otrzymują ścieżkę dźwiękową AAC 2 kanałową, gdzie pliki oryginalne mają DTS, DD 5.1, DTS-HD. Brak możliwości zmiany ścieżki dźwiękowej. Nie mam pojęcia co zrobić, aby uzyskać możliwość wyboru. Tego dźwięku nie da się słuchać :-( Być może jest jakaś opcja w NAS, o której nie wiem - oby....
Czym obsługujesz to przesyłanie. To jest DLNA ? Jeśli tak to przy pomocy jakiego serwera ?

2. Mój serwer chciałem używać jako główny odtwarzacz plików głównie filmowych. Zainstalowałem XBMC. Podłączyłem urządzenie do amplitunera SONY STR-DA2400ES kablem HDMI. Z amplitunera do telewizora dociera obraz i ścieżka 5.1 kanałowa, ale niestety obraz często (co kilkanaście,kilkadziesiąt sekund) zacina się (klatkuje) i pojawia się dziwny efekt z dźwiękiem zwalnia, przyspiesza, trzeszczy. Wygląda tak, jakby odtwarzacz nie dawał sobie rady z obrabianiem treści. Dodam, że najczęściej w tym samym czasie żądne inne urządzenia nie zajmują zasobów NAS.
Na podstawie czego stwierdziłeś, że nic nie zajmuje jego zasobów ? Jak dodałeś dużo multimediów - urządzenie może je jeszcze indeksować/transkodować.
Jakiś zrzut z top/htop podczas tego odtwarzania by się przydał.

3. Zakupiłem dysk WD Red 6TB - reklamowany do NAS'ów. Zastanawiam się tylko, dlaczego cały czas zgrzyta, nawet wtedy, gdy serwer nie jest używany. Jeżeli macie doświadczenie z tym serwerem, poproszę o info, czy te zgrzyty są normalne, bo zastanawiam się już nad przeniesieniem go do gabinetu, bo w nocy nie da się spać
To potwierdza co powyżej. Serwer czymś jest zajęty. A dyski talerzowe mają to do siebie że się kręcą i zgrzytają :)

Czy wiecie może, czy można wykorzystać obydwa gniazda HDMI
HS-251 ma dwa gniazda ?? Jeśli tak to używaj do woli :)
 
Witaj Mariuszu,
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i przepraszam za umieszczenie mojego zapytania nie w tym dziale co trzeba ;)
Tak jak pisałem, dopiero zaczynam wgryzać się w tajniki sieciowe. Niestety na początku będzie to dla mnie trudne :s

1. Nie wiem od czego zacząć, więc opowiem jak mam zorganizowaną sieć. Dostęp do internetu mam zorganizowany za pomocą routera vdsl Livebox 3.0 (neostrada ok. 50Mb/s). Router podłączony jest do Switcha Netgear GS108E (1 Gbit 8 portów). Z tego switcha rozprowadziłem kable sieciowe do kilku urządzeń, o których wspomniałem w moim poście, w tym Qnap HS-251-2G. Przepraszam - mogę okazać się ignorantem, ale dopiero zaczynam więc nie wiem więc jak odpowiedzieć na Twoje 1 pytanie. Czy chodzi Ci o mój serwer Qnap? On ma być moim centrum multimedialnym.
2. TOP/HTOP - dowiedziałem się już, że to oprogramowanie służące do monitorowania NAS. Nie wiem jak się do tego zabrać? Gdzie znaleźć takie oprogramowanie?
3. :upal:Wiem, że było to może głupie pytanie, ale dyski w komputerze stacjonarnym, a tym bardziej w laptopie tak nie hałasują, więc zastanawiałem się, czy to normalne, w nocy, gdy nie używa się serwera. Znajdę na to sposób - po prostu na noc go będę wyłączał :D
4. HS-251 ma dwa gniazda HDMI. Wcześniej czytałem, że jedno jest zarezerwowane do przyszłych funkcjonalności. Sprawdzałem to drugie - i póki co nie działa. Chyba, że nie mogę znaleźć opcji w oprogramowaniu serwera, który pozwoli na wykorzystanie tego gniazda, np. do dźwięku.

Jeszcze raz dzięki za wsparcie. Mam nadzieję, że nauczę się czegoś dzięki Tobie :)

Pozdrawiam
Mircek
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
No to na początek, ja wyłączyłbym dlna Qnapa i wrzucił coś już bardziej rozwiniętego np Plex, chodź są tacy co polecają np Twonky (obydwa są w centrum aplikacji). Oczywiście dotyczy to urządzeń odległych (telefony/pady/tv i inny sprzęt nie podłączony z hdmi qnapa).
Lokalnie natomiast, czyli tam gdzie jest NAS - używaj XBMC i HDMI. Zapewni ci to najwyższą jakość i niskie obciążenie urządzenia a także w pełni konfigurowalny odtwarzacz.

Skoro nie łapiesz jeszcze jak się dostać do konsoli to może przynajmniej dasz zrzut ekranu z Panel Sterowania -> Status systemu -> Monior zasobów -> Proces
Oczywiście podczas odtwarzania tego zacinającego się filmu.

Co do samego 'mielenia' dysków nie jestem w stanie nic powiedzieć bo to że są głośne to subiektywna ocena. W laptopie masz mały 2,5 calowy, który z natury jest wolniejszy i cichszy.
 
Witaj ponownie.
Bardzo przepraszam za moją opieszałość, ale zapewniam Ciebie, że nie wynikała ona z mojego wyboru :-( Niestety praca czasami przyćmiewa mój czas wolny :-(
Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za Twoje rady. Idąc za Twoją radą zainstalowałem Plexa. Co prawda odtwarzanie na drugim TV działało, ale niestety były problemy z napisami (TV nie widział napisów zewnętrznych - widział tylko te, zaimplementowane bezpośrednio w pliku). Po zainstalowaniu TwonkyMedia, problem znikł w tym przypadku. Na drugim TV wszystko śmiga, aż miło. Niestety z odtwarzaniem filmów po HDMI nadal mam problemy. Dzisiaj dałem sobie dużo czasu. Uruchomiłem jednocześnie odtwarzanie tego samego pliku filmowego bezpośrednio po HDMI HS-251, poprzez Twonky na drugim TV (poprzez swoją sieć kablową), na komputerze również poprzez sieć. Wszystko płynnie odtwarzało się. Ale cóż wystarczyło uruchomić odtwarzanie innego pliku filmowego na smartfonie po LTE w aplikacji Qfile z transkodowaniem 480p i nastąpiła katastrofa z odtwarzaniem filmu po HDMI z HS-251. Plik zaczął się natychmiast zacinać zarówno dźwięk jak i obraz. Nie dało się tego oglądać ani słuchać. A żeby było śmieszniej, odtwarzanie na pozostałych trzech urządzeniach było bez zarzutu (TV, komputer, smartfon). Nie wiem, może chodzi o ustawienie jakichś priorytetów odtwarzania? Jeżeli chodzi o użycie pamięci i procesora, wcale nie było moim zdaniem tak źle (załączam plik w Wordzie ze zrzutami).

Jeżeli chodzi o głośność dysków - przeniosłem mój serwerek do drugiego pokoju za ścianą - niestety nie dało się znieść tego chrobotania (co prawda od czasu do czasu, ale jednak). W nocy musi być cisza :) Teraz problem z hałasem minął.

Dodam jeszcze w kwestii odtwarzania po HDMI... Nawet, gdy odtwarzam tylko film po HDMI (pozostałe urządzenia nie działają), co kilkanaście kilkadziesiąt sekund zawsze występują 2-4 sekundowe spowolnienia obrazu (klatkowanie) - dźwięk jest ok. Może chodzi o parametry techniczne plików. Zazwyczaj są to pliki MKV o wysokich parametrach (mniej więcej podobne do tego, którego parametry są na dodanym zdjęciu w załączonym pliku).

Powiem jeszcze, że gdy mój problem zniknie, śmiało stwierdzę, że mój wybór dot. tego zakupu nie mógł być lepszy (chodzi mi o wybór parametrów, jakie można z tego urządzenia wyciągnąć - żaden odtwarzacz Bluray tego nie zapewni) :)

Pozdrawiam

Mircek
 

Załączniki

  • Statusy Qnap.docx
    537,9 KB · Wyświetleń: 62
ale zaraz , skoro 3 transmisje ida rownolegle (!) bez problemu, a jak dorzucisz transkodowanie (operacje wymuszajaca na CPU NAS obciazenie dosc spore) to moim zdaniem i tak jest fajnie ze zaczyna mi klatkowac film z transkodowania a nie psuje reszty.

To tak jakbys rownoczesnie gotowal cos w garku, zmywal blat i jednoczesnie chcial skrobac i kroic ziemniaki na frytki ...
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Rozumiem. Chodzi mi o to, że wolałbym, aby obciążenie systemu Qnapa nie powodowało problemów z odtwarzaniem treści po HDMI. Jeżeli już nie daje rady z transkodowaniem, to chyba lepiej by było, aby urządzenie nie pozwalało na uruchamianie dodatkowych treści. Dla mnie priorytet powinien być dla HDMI, gdyż tutaj mam podłączone kino domowe. Smartfon to okazjonalne odtwarzanie - bardzo rzadkie. Patrzyłeś może na zrzuty systemu Qnapa podczas odtwarzania na tych czterech urządzeniach? Uważasz, że jest tak wielkie, aby serwer nie dawał sobie rady z odtwarzaniem?

Ja nie twierdziłem, że film klatkuje z transkodowania - to jeszcze zrozumiem. Chodzi o problem z odtwarzaniem filmów po HDMI, głównie w momencie, gdy uruchomione zostaje na innym urządzeniu zewnętrznym (np. smartfon) zadanie transkodowania. Transkodowanie idzie w miarę płynnie, nie zacina się, ale treści odtwarzanej po HDMI nie da się ani słuchać, ani oglądać - tak bardzo przerywa.
 
Ale tu niekoniecznie problem musi leżeć w niewydolności CPU ale również samych dysków.
Jeśli ma to lecieć na 3 urządzeniach to przeczekaj start tego transkodowanego. Na początku idzie full power - później się normuje (przynajmnie w Plexie) i przestanie przycinać.
 
Kilka minut testowałem na tych czterech urządzeniach i nic się nie zmieniło. Nadal przycinało po HDMI, a na pozostałych obraz szedł płynnie. Wystarczyło zakończyć odtwarzanie na smartfonie (materiał transmitowany) i problem zniknął. Aczkolwiek problem z przycinaniem po HDMI, tak jak pisałem, występuje zawsze, ale nie w takim stopniu. Co kilkanaście, kilkadziesiąt sekund na 2-4 sekundy widać jak obraz się tnie (jakby gubił klatki), co mnie dobija. Jak mam się pochwalić TAAAKIM sprzętem, jak gołym okiem widać, że coś jest nie tak z odtwarzaniem ;-)
Jeżeli chodzi o dysk, to przy takiej inwestycji zakupiłem Wd Red 6TB, podobno specjalnie przygotowanego do serwerów NAS. Powinien dawać sobie radę.

Pozdrawiam
Mircek
 
Te dyski masz w RAID 0? RAID 1 ? single drive? - to tez ma wplyw na performance.
RED ma 5300 orb/min - do dyskow 7200 czy 10.000 to mu troche daleko, to samo jesli by porownywac z Seagate 5900.
We disliked
You're not getting the absolute fastest disk performance here, and early shipping models had a bug in the firmware that reduced read performance. Western Digital's update has fixed this issue, but it's still worth noting.
Also, while this offering is clearly a lot less expensive than enterprise 6TB hard disks, some 4TB models are still relatively slightly better value for money than the Western Digital Red 6TB.
Sprawdz czy przypadkiem nie ma FirmWare update do Twoich dyskow - jesli byly kupowane pare miesiecy temu moga miec buga.
(Pomoc techniczna WD / Downloads (Pobieranie) / SATA & SAS / WD Red)
W testach wypadaja w srodku sztafety WD Red 6TB NAS Hard Drive Review – Techgage
lub
Western Digital Red 6TB review: Performance | Review | TechRadar"
A i jeszcze jedno.
Pamietaj ze NAS to jest Dysk Sieciowy i to jest jego glowne zadanie.
Wszystki inne bajery typu multimedia i wyswietlanie filmow to jest dodatek. Zaloze sie, ze producent zakladal, ze tylko 1 film na raz bedzie odtwarzany a nie 3 czy 5 ;p.
Sadze, ze i tak niezle udalo Ci sie jesli chodzi o jednoczesne multimedia.
upload_2015-4-14_0-59-48.png

Ja tu widze offline Transcoding ... wiec nie oczekuj, ze w locie transcoding bedziesz dostawac.
Pamietaj, ze do streamingu multimediow uzywa sie troche inaczej skonfigurowane urzadzenia/siec,
np. poprzez segmentacje sieci, powielanie serverow, uzywanie streamerow.
 
Dzięki wielkie za info :) Mam jeden dysk automatycznie ustawiony na RAID1. Oczywiście serwer ten nie ma służyć głównie do streamingu w "świat". Ma zastąpić domowe centrum rozrywki. Zależy mi na tym, aby po HDMI nie było problemów z odtwarzaniem. Zazwyczaj tylko jeden materiał będzie odtwarzany w jednym czasie, a i z tym miałem przecież kłopot. Wczoraj podłączyłem do serwera klawiaturę bezprzewodową Logitech, za pomocą której obsługiwałem serwer. Obejrzałem cały film bez żadnych zacięć. Dotychczas obsługiwałem serwer za pomocą smartfonu Xperia Z1 i aplikacji Qremote. Może w tym tkwił problem? Może smartfon tak bardzo obciąża ten serwer ;-) Pobawię się jeszcze dzisiaj.
Dzięki jeszcze raz za zainteresowanie :) Sprawdzę jeszcze ten firmware dysku (kupowałem go w połowie lutego).
No i zaczyna się górka :-( W Linux'ie jestem total green. Znalazłem aktualizację firmwaru do dysku (ściągnąłem pliki do folderu Download), ale za cholerę nie wiem jak je zainstalować w moim NAS. Wiem, że wpisuje się odpowiednie komendy w oknie terminala, ale gdzie ten terminal się znajduje? ;-) W Windows poradziłbym sobie, ale tu wyższa technika jazdy. W końcu pobawię się tym Linux'em :)
 
Wszystko zrobiłem zgodnie z Twoją instrukcją. Mam już "Windows Commandera", tylko, gdzie znaleźć odpowiednie foldery. Brakuje mi już cierpliwości. Jest ich tysiące.
Gdzie znajdę folder Download? Nie zmam struktury plików Linuxa :-( Jest mi głupio, ale tak jak mówiłem - nawet nie raczkuję w Linux'ie.
 
wchodzsz do katalogu: /share
w nim masz wszystkie udzialy/katalogi
upload_2015-4-14_20-17-24.png

upload_2015-4-14_20-17-47.png

Bym byl zapomnial.
Dobrze by bylo, zebys przed flashowaniem zatrzymal wszystkie uslugi - tak na wszelki wypadek.
Bash:
cd /etc/init.d
./services.sh stop
BTW: ja Firmware nie flashowalem pod linuxem, wiec wiecej nie pomoge.
 
Witajcie ponownie :)
Walczę nadal z moim NAS-em, ale brak mi już pomysłów. Jedno, co potrafię w internecie znaleźć odnośnie moich problemów z serwerem, to to, że np. TS-251 ma ten sam problem - tnie przy odtwarzaniu filmów. Dziwne, że odtwarzając film na telewizorze poprzez sieć LAN i Twonky Media, każdy film odtwarzany jest płynnie. Mogę nawet oglądać filmy na kilku urządzeniach naraz i również wszystko idzie płynnie. Wystarczy, że chcę obejrzeć film poprzez wyjście HDMI serwera i wszystko szlag trafia. Tnie tak, że nie da rady na spokojnie obejrzeć żadnego filmu. Już nawet nie próbuję włączać niczego bezpośrednio z Qnapa, aby mi wstyd nie było przed przyjaciółmi, że kupiłem drogie badziewie, które miało służyć za serwer multimedialny, a służy tylko jako archiwizer. Reklama dźwignią handlu - tak się widać tylko mówi, bo reklama wprowadza w błąd. Nie da się obejrzeć filmu po HDMI bez zakłóceń w postaci zająknięć obrazu, dźwięku, przyspieszania, spowalniania dźwięku. Coraz częściej widzę jak rozjeżdża się obraz z dźwiękiem, co doprowadza mnie do szewskiej pasji. Moim zdaniem to nie wina dysku, gdyż jak mówiłem po Twonky Media mogę filmy oglądać naraz na różnych odbiornikach po kablu sieciowym bez żadnych problemów, zająknięć. W momencie, gdy chcę obejrzeć po HDMI, szlag wszystko trafia. Sprawdzałem - procesor pokazuje obciążenie max. 50-70%. Może grafika nie daje rady? Praktycznie podczas odtwarzania filmów niczym innym serwera nie obciążałem. A może serwer nadaje się do reklamacji (może jest zepsuty). Dodam jeszcze, że zupełnie nic nie mogę obejrzeć, gdy serwer pobiera cokolwiek z internetu.
Czytałem jeden z komentarzy użytkownika TS-251, który pisze o podobnym problemie - również tną mu się filmy po HDMI. Tną mu się również materiały na YouTube. Sprawdziłem - i niestety u mnie jest to samo. Na YouTube również wszystko się tnie.
Po cholerę producent chwali się tą całą multimedialnością serwera, jak on nie daje sobie rady z odtwarzaniem zwykłego materiału na YT? Mam odtwarzacz Bluray Samsung BD-D8900, którego używam od 4 lat. Odtwarza praktycznie wszystko. Wchodząc w aplikację Smart Hub i YouTube - wszystko odtwarza się płynnie, a wątpię, aby ten odtwarzacz miał procesor nie dość, że dwurdzeniowy to przynajmniej 1GHz. Aplikacja YT na Turborekorderze NC+ również nie sprawia żadnych problemów.

Aha. Byłbym zapomniał... Łącząc się zdalnie z dekoderem poprzez myqnapcloud.com czy to poprzez komputer, czy smartfona, każdy materiał filmowy jest dekodowany w locie i odtwarzany na zewnętrznym urządzeniu. Dekodowanie w locie również nie jest płynne - widać klatkowanie. Serwer ma również problem z dekodowaniem dźwięku DTS-HD. Nie da się obejrzeć filmu ze ścieżką DTS-HD, gdyż dźwięk charczy.

Czy tak powinien działać sprzęt za ok. 2000 zł.?

Bardzo Was proszę, abyście nie odnieśli wrażenia, że mam pretensje do całego świata. Nie - próbuję znaleźć przyczynę moich problemów. Mam nadzieję, że tak samo jak ja uważacie, że taki sprzęt powinien spełniać swoje zadania, które są wyszczególnione w specyfikacji. Proszę tylko - nie mówcie, że to Serwer NAS i jego zadaniem nie jest pełnienie roli odtwarzacza. Właśnie skoro producent chwali się jego multimedialnością, to konsument zasugerowany specyfikacją oczekuje od sprzętu tego, o czym mówi opis funkcji. Po to go właśnie zakupiłem, aby mieć wszystko w jednym.
Wiem również, że procesor 2x2,41 GHz to nie jest jakiś szczyt marzeń, ale do podstawowych zastosowań myślę, że powinno to wystarczyć.

Podpowiedzcie proszę co jeszcze mógłbym zrobić, bo nie mam pomysłu :-(
Pozdrawiam
Mircek
 
Nie wiem jak modele z serii HS - czy mają opcję upgrade pamięci RAM, ale jak dla mnie to tu jest przyczyna braku płynności w odtwarzaniu filmów po HDMI.
Posiadam ten sam model w wersji TS i przy 1GB miałem identyczny problem: do dlna nie było problemu - jak tylko podłączyłem hdmi problem z zacięciem był notoryczny.
Kupiłem kość 4GB o czym pisałem w innym wątku i problem zniknął - aktualnie rozbudowałem do 8GB ponieważ korzystam z wirtualizacji i powiem że szczerze polecam taką rozbudowę - wszystko śmiga aż miło.

Sprawdź Mirek czy w HS masz możliwość rozszerzenia pamięci RAM.

Ps. Z tego co pamiętam to HS-251 był w II wersja z 1 GB i 2GB ramu. Nie wiem czy przypadkiem RAM nie jest lutowany do płyty głównej serwera.
 
Nie ma tam gniazda rozszerzeń. Jest tylko płytka z kostką na szczęści nie wlutowana lecz włożona w jakieś gniazdo. Załączam link do zdjęcia:
awww.techpowerup.com_reviews_QNAP_HS_251_images_in_flash_memory.jpg

Znalazłem informację na forum, że w HS-251 nie da się wymienić pamięci RAM :-( Mam tylko nadzieję, że ktoś coś wymyśli i się da wymienić tę kość...
Wszędzie piszą, że 2 GB w HS-251 powinno dać sobie radę z obsługą multimediów, a tu taki ZONG!
 
Sorki, a o czym mówisz? Co to FW?
Zauważyłem, że poprzednie zdjęcie to pamięć flash. Olazuje się, że pamięć RAM jest wlutowana bezpośrednio na płycie, co mnie zupełnie rozbiło.
awww.techpowerup.com_reviews_QNAP_HS_251_images_in_RAM2.jpg

A gdyby pobawić się poniższymi opcjami?
upload_2015-6-25_21-40-19.png
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ODTWARZANIE FILMU IOS
  2. 251+ zacina filmy
  3. film się zacina na app
  4. utylizacja procesora