HS-251+ czy TS-251+

pit_h

Nowy użytkownik
Noobie
28 Listopad 2012
4
0
1
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam. Obecnie posiadam S DS212j. Jednak postanowiłem wymienić go na nowszy model. Serwer będzie pełnił funkcję głównie domowego centrum rozrywki. Filmy, zdjęcia itp. Zainstalowany Pyload (ewentualnie Qget) Kodi, Photo Station. Backup zdjęć z telefonów. Jako, że ww. modele mają HDMI, serwer będzie wpięty do telewizora (KODI). Nie zamierzam tanskodować filmów, może czasami na telefon ale 720p wystarczy. I tu mam pytanie. Czy model HS-251+ z 2GB ramu będzie sobie płynnie radził z filmami 1080p (format mkv pliki ok. 10-12GB), odtwarzane przez Kodi (HD Station, albo Linux Station - które płynniejsze?). Czy może lepiej kupić model TS-251+ z możliwością rozbudowy ramu. Bo z tego co wyczytałem, HS-251+ nie ma możliwości rozbudowy ramu za to jest bez wiatraka. I wogóle sama praca Kodi. Czy 2GB ramu w zupełności wystarczy do obsługi QTS i Kodi równocześnie?
 
Hej,

Tez sie zastanawialem nad podobnym dylematem. Koniec koncow wybralem TS-251+ i rozbudowalem ram do 8GB. Filmy odtwarzam przez KODI i nie zauwazylem braku plynnosci przy filmach 1080p (mkv, mp4 etc). Obecnie pojawil sie nowy gracz w tej kategorii, TS-251A...troszke tanszy niz TS-251+.

Na Twoim miejscu rozwazylbym zakup TS-251+ lub TS-251A.
 
Już został zakupiony;) TS-251+. Narazie 2Gb Ram