HS-251+ czy TS-251+

Dyskusja w 'Przed zakupem...' rozpoczęta przez użytkownika pit_h, 12 Listopad 2016.

Ładowanie...
  1. pit_h

pit_h Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    05:21
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS212J
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Witam. Obecnie posiadam Synology DS212j. Jednak postanowiłem wymienić go na nowszy model. Serwer będzie pełnił funkcję głównie domowego centrum rozrywki. Filmy, zdjęcia itp. Zainstalowany Pyload (ewentualnie Qget) Kodi, Photo Station. Backup zdjęć z telefonów. Jako, że ww. modele mają HDMI, serwer będzie wpięty do telewizora (KODI). Nie zamierzam tanskodować filmów, może czasami na telefon ale 720p wystarczy. I tu mam pytanie. Czy model HS-251+ z 2GB ramu będzie sobie płynnie radził z filmami 1080p (format mkv pliki ok. 10-12GB), odtwarzane przez Kodi (HD Station, albo Linux Station - które płynniejsze?). Czy może lepiej kupić model TS-251+ z możliwością rozbudowy ramu. Bo z tego co wyczytałem, HS-251+ nie ma możliwości rozbudowy ramu za to jest bez wiatraka. I wogóle sama praca Kodi. Czy 2GB ramu w zupełności wystarczy do obsługi QTS i Kodi równocześnie?

2. alxfrk

alxfrk Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    07:21
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x51+
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x51+ 1 GbE
    Hej,

Tez sie zastanawialem nad podobnym dylematem. Koniec koncow wybralem TS-251+ i rozbudowalem ram do 8GB. Filmy odtwarzam przez KODI i nie zauwazylem braku plynnosci przy filmach 1080p (mkv, mp4 etc). Obecnie pojawil sie nowy gracz w tej kategorii, TS-251A...troszke tanszy niz TS-251+.

Na Twoim miejscu rozwazylbym zakup TS-251+ lub TS-251A.

3. pit_h

pit_h Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    05:21
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS212J