Pomoc HS-251. HybridDesk Station. "Niepowodzenie".

Szasza

Passing Basics
Beginner
1 Wrzesień 2015
16
4
3
QNAP
HS-251
Ethernet
null
Około miesiąca nie zaglądałem do NASA. Dziś zrobiłem aktualizację QTS do wersji z 30-01-2106r. a następnie próbowałem aktualizować HibridDesk Station. Po próbie aktualizacji HD Station wystąpił błąd. W logach jest zapis: "App install failed due to file format error".

1). Na ekranie pod ikoną aplikacji, jest napisane "Niepowodzenie". Nie ma żadnych innych przycisków, do restartu, odinstalowania itp.
2). Próbowałem wgrać ręcznie. Ściągnąłem plik, wskazuję go w ścieżce dostępu i nie podświetla się "zainstaluj".

Na zdjęciu pokazuję jak to wygląda:
HDS.jpg



Co mogę zrobić?

js
 
Przypuszczam, że teraz masz stan jak by HDStation w ogóle nie był zainstalowany. Rozwiązań jest kilka, poniżej dwa moim zdaniem najprostsze jakie znam. Trzeba się pozbyć całkowicie wersji 3.1.2 bo są pewne niezgodności w bazie danych, które w niektórych przypadkach uniemożliwiają aktualizację.
1. Jeśli masz gdzieś pakiet 3.1.2 to zainstaluj go. Potem przeprowadź deinstalację i na czysto zainstaluj wersję 3.1.3
2. To opcja przy której powinny się zachować wszystkie ustawienia np KODI-ego.
- Połącz się z Qnapem po SSH.
-Wejdź do folderu share/[....]/.qpkg.
- Zmień nazwę katalogu HD_Station na jakąkolwiek inną, bo nie uda ci się go w tym momęcie usunąć.
- Zainstaluj HDStation 3.1.3
- Usuń stary katalog HD_Station
i już :)
 
Uff.. kilka godzin to zajęło, ruszyło, ale nie wiem do końca, która metoda zadziałała.
1. Nie próbowałem, gdyż nie miałem pliku 3.1.2

2. Powiem szczerze SSH, wyszukiwanie, katalogów, zmiana nazwy itd. to było wyzwanie. Do dziś nie miałem o tym pojęcia, ale Twoje wskazówki, dały możliwość wygooglowania wszystkiego. Zabawa przednia.
Odszukałem katalog, zmieniłem nazwę na HDXX (pokazuję to na zdjęciu 1, pkt.1), ale niestety z automatu nic nie zadziałało, tzn, dalej było tak jak powyżej.

3. I tu, po kilku godzinach walki, przypomniałem sobie, że można zainstalować program z poziomu App Center - zdjęcie nr 2
Wskazałem miejsce pliku i zadział przycisk, który z poziomu HD_Station był szary.
Wszystko ruszyło. HD_Station się zainstalowało zdjęcie 1, pkt.2 i katalog HDXX po zmianie nazwy poszedł do kosza zdjęcie 1 pkt.3

Zdjęcie 1.
SSH1.jpg


Zdjęcie 2.
InstalacjaHDS1.jpg



Finał jest taki, że działa, ale nie wiem, czy by się nie zainstalowało od razu, gdybym spróbował to zrobić z poziomu App Center.
Niemniej jednak bardzo dziękuję, lekcja była super. Pzdr.


js

PS. Może trochę za duże są obrazki, ale nie widzę co wstawiam. Mam monitor 4K i wszytko poza czcionką wychodzi w jakiś dziwnych rozmiarach.
 
  • Wow
Reakcje: pawurb1978
Pocieszę Cię - nie zainstalowało by się :) Przerabiałem to. Przepraszam nie pomyślałem o pisaniu o instalatorze bo to ten sam i prawdę mówiąc w nawyk weszło, że korzysta się z tego intuicyjnie. Fajnie że wszystko się udało :)