Pomoc HS-251+ Kodi 17.0 wyłącza się przy próbie uruchomienia większości filmów

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Pavulon83

Passing Basics
Beginner
1 Marzec 2017
22
1
3
41
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry!
Zakupiłem niedawno serwer HS-251+, którego ważnym zadaniem jest zastąpienie wbudowanego w telewizor odtwarzacza niekompatybilnego z niektórymi plikami, miał też duże problemy z odtwarzaniem napisów przez dlna.
Niestety, nie ma żadnej poprawy, ponieważ zainstalowany nowy Kodi w wersji final jest jeszcze bardziej wybredny niż odtwarzacz w telewizorze. Oprogramowanie jest w wersji 4.2.3
Niektóre pliki odtwarza bez problemu (prawie wszystkie seriale), ale przy próbie otwarcia filmów, najczęściej się wyłącza. Trochę to dziwne, bo odtwarza większość seriali, ale prawie żadnych filmów, tak jakby wielkość pliku miała znaczenie. Jak kliknę na film, natychmiast przerzuca mnie na ekran główny HD Station
Nie wiem, co z tym zrobić, myślałem, że może trzeba dodać jakieś kodeki, ale nie widzę opcji aktualizacji kodeków w Kodi. Bardzo proszę o radę, bo nie wiem nawet od czego zacząć.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.3 Build 2017/01/21
Model serwera: QNAP HS-251+
 
A ile masz RAM-u w tym swoim HS-e ? Podejrzewam, że 2GB, a to za mało dla Kodi 17, niestety.
Spróbuj ze starszymi wersjami, ale nie wiem, czy będzie poprawa.
 
Na TS-251 z 2GB ram Kodi 16 i Kodi 17 działają jak należy, ale sprawdź jakie jest zużycie zasobów po uruchomieniu Kodi oraz pod obciążeniem (w trakcie odtwarzania), sprawdź też temperatury, może włącza się jakieś zabezpieczenie.
 
Kwestia zasobów sprzętowych raczej odpada. Włączyłem dla przykładu plik serialu Taboo, format .mkv, rozdzielczość 1080p, 1,2GB około 55minut i chodzi jak ta lala.
Zajętość pamięci wewnętrznej 38-40%, cpu: 4 wątki bardzo różnie ale przeważnie w zakresie 30-70%, czasami jeden wątek na 90% na chwilę, ale w przypadku cpu to raczej zmniejszyłaby się płynność wyświetlania a nie, żeby wywalało program.
Co do przegrzewania to nie ma mowy, bo nawet jak zaraz z wybudzenia próbuję włączyć film to zamyka mi program.
Jestem mimo to niezmiernie wdzięczny za propozycje i liczę na następne.
Dla porównania podam, że na przykład film Człowiek scyzoryk, format .mkv, rozdzielczość 1080p, 1,74 GB, czas trwania 1 h 37' (czyli prawie identyczny plik z wyjątkiem długości) powoduje wywalenie do HDstation.
I jeszcze zagwozdka:
Jak wybieram z listy powyższy plik to w oknie podglądu pojawia mi się screenshot, a jak potwierdzam klawiszem "ok" wybór pliku do odtwarzania to natychmiast zamyka mi kodiego i pojawia się ekran startowy HDstation.
Posprawdzałem trochę moją bibliotekę i mam następujące wnioski:
pliki .avi odtwarza wszystkie bez wyjątku,
.mp4 wszystkie wywala
.mkv prawie wszystkie wywala, ale odtwarza większość plików seriali. Nie wiązałbym tego jednak z długością/wielkością pliku, może to być kwestia wybranej metody kompresji czy coś takiego i może po prostu się złożyło że do seriali które sprawdzałem zastosowano taką, którą mój kodi łyka, ale niektóre seriale mkv wywala. Bywają też wyjątki w gronie filmów mkv które kodi oddtwarza. Nie ma reguły.
 
witaj ile gwiazd na niebie tyle metod spaskudzenia kodi pięknie sobie poustawiales pod swój fason teraz odinstaluj kodi i zainstaluj na nowo i problem zniknie :)
 
Na dodatek miałem zainstalowany najpierw RC3. goły, bez żadnych dodatków i wywalało. potem rc wywaliłem i zainstalowałem final. objawy były identyczne. zaraz po pierwszym uruchomieniu programu.
 
Usunąłem HDstation program (tak jak go zainstalowałem), wszedłem do AppCenter, wybrałem opcję instalacji z dysku, wskazałem rozpakowany plik z podrzuconego przez Ciebie linka, pomyślnie zainstalowałem...
i jest to samo:'(
To znaczy te pliki, które wcześniej nie chodziły, tak samo powodują natychmiastowy crash programu przy próbie ich otwarcia.
Na samym początku (kodi 17 była jeszcze jako betta) zainstalowałem przy użyciu app center Kodi 16 i niestety nie chciał się w ogóle włączyć. To znaczy nie dało się wejść do programu. Następny był Kodi 17 rc3, który działał, ale pojawiły się te objawy o których już obszernie pisałem, że większość plików z wyjątkiem avi powoduje natychmiastowy crash programu.
Czy jest możliwe, że zostały jakieś śmieci po starym kodim i one powodują te crash'e?:s
Albo inaczej, czy jest coś co powinienem zainstalować lub udostępnić w serwerze, żeby kodi działał prawidłowo?:s
 
nie nic nie zostaje.
hds w kosmos i jeszcze raz wszystko od począdku jak nie pomoże to system restore sam bez utraty danych bądz jak masz gdzie przechować dane format inicjacja jak z pudelka bądz QTS4.3 zachęcam mam i jest ok
a jest jeszcze możliwość wyjęcia dysków na momęt restore potem odbudowa:)
oprócz systemowego z wiadomych względów :p bo cala operacja będzie bez sęsu
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.