Przy piwie HS-453DX npwy model - pytanie dot. dysków ssd

killjoy

Systems Admin...
Q's Expert
9 Lipiec 2015
389
68
28
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam !

Zaciekawił mnie ten model, pominę powody, ale mam pytanie odnośnie dysków M.2 jakie można do niego włożyć:
one są niby do cashu i over-coś tam.., czy można ich użyć np na system, jako zwykły storage dla DataVolume ?


P.S.
Wsparcie dla mojego nasa wygasa 06.2019 3:)tak więc cóż, nawet nie wiem, czy dostanie on nowy QTS 4.4hmmm.
 
Co to za bzdury xD
Wsparcie techniczne/softwarowe dla tego modelu jest dalej aktywne, i nawet nie jest zapowiedziane kiedy bedzie wstrzymane.
 
  • Lubię to
Reakcje: _Floyd
Co to za bzdury xD
Wsparcie techniczne/softwarowe dla tego modelu jest dalej aktywne, i nawet nie jest zapowiedziane kiedy bedzie wstrzymane.

Jesteś pewien ? Też nie czytasz "stopki":D
To zobacz:
TS-453mini Full 2019-06 2022-06
na stronie qnapa poszukaj co oznaczają poszczególne pozycje ( podpowiem ci, że chodzi o stronę z tzw. EOL ;)
Ehh, _Floyd naprawdę to lubisz :s?
Cena póki co zabija wszystko.

Chcesz powiedzieć że TS-253A w 2019 będzie wycofane?
Nie gniewaj sie, ale potrafisz czytać tzw. stopkę ?
To przeczytaj jeszcze raz jakiego mam nas-a.
 
Jednak masz racje, zle spojrzalem na modele. (nie patrzylem na twoja stopke :p)
Z tym ze security updaty masz jeszcze przez 3 lata, wiec nie powinienes sie martwic.
Jezeli obecnie nas spelnia twoje potrzeby to czemu chcesz go zmieniac?
 
Jesteś pewien ? Też nie czytasz "stopki":D
To zobacz:
TS-453mini Full 2019-06 2022-06
na stronie qnapa poszukaj co oznaczają poszczególne pozycje ( podpowiem ci, że chodzi o stronę z tzw. EOL ;)
Ehh, _Floyd naprawdę to lubisz :s?

Nie gniewaj sie, ale potrafisz czytać tzw. stopkę ?
To przeczytaj jeszcze raz jakiego mam nas-a.
Nie czytałem stopki, tylko informacje które masz wpisane w profil.

Mój błąd.

Wydawało mi się że TS 453 MINI to młody NAS.

Nie zmieniam zdania. W reklamie spiderweb nas który proponujesz to koszt 3100 a więc cena póki co dla mnie nie do zaakceptowania.

Jeśli miało to być urządzenie multimedialne to zostawił bym to co masz teraz i kupił NVidia Shield.
 
Jesteś pewien ? Też nie czytasz "stopki":D
To zobacz:
TS-453mini Full 2019-06 2022-06
na stronie qnapa poszukaj co oznaczają poszczególne pozycje ( podpowiem ci, że chodzi o stronę z tzw. EOL ;)
Ehh, _Floyd naprawdę to lubisz :s?

Nie gniewaj sie, ale potrafisz czytać tzw. stopkę ?
To przeczytaj jeszcze raz jakiego mam nas-a.
Nie czytałem stopki, tylko informacje które masz wpisane w profil.

Mój błąd.

Wydawało mi się że TS 453 MINI to młody NAS.

Nie zmieniam zdania. W reklamie spiderweb nas który proponujesz to koszt 3100 a więc cena póki co dla mnie nie do zaakceptowania.

Jeśli miało to być urządzenie multimedialne to zostawił bym to co masz teraz i kupił NVidia Shield.

Nie no spoko, tyko w profilu mam TS-x53, nie wiem skąd ci sie wział ten 253A :)
Z cenami Qnapów to tak samo ja w Apple - drogo, coraz drożej....
Pytałem o tego HS ale to nie znaczy że zaraz pobiegnę do sklepu, spokojnie, też widziałem ile sobie za niego życzą....
 
Z cenami Qnapów to tak samo ja w Apple - drogo, coraz drożej....
Jeśli będzie tak jak mówisz to niestety przeniosę się na "minikoputer" i kupie jakiś możliwie najlepszego Boxa pod TV.

W obecnym czasie nie widzę sensu płacić aż tyle za sprzęt który ze swoim oprogramowaniem nie jest do końca dla mnie. Uważam że po prostu nie za te pieniądze.

Z tego co widze to TS-253A nie ma już w spisie produktów na Q. Jeszcze będę rozważał czy może nie przejść na konkurencje.

Swoją droga podałeś ciekawy temat ile producent przewiduje wsparcie dla NAS.

Product Support Status :: QNAP

/Twój NAS jest bez "B" a wiec starszy model. Ja nadal mówię nie takiej zmianie.
 
Jednak masz racje, zle spojrzalem na modele. (nie patrzylem na twoja stopke :p)
Z tym ze security updaty masz jeszcze przez 3 lata, wiec nie powinienes sie martwic.
Jezeli obecnie nas spelnia twoje potrzeby to czemu chcesz go zmieniac?
Z cenami Qnapów to tak samo ja w Apple - drogo, coraz drożej....
Jeśli będzie tak jak mówisz to niestety przeniosę się na "minikoputer" i kupie jakiś możliwie najlepszego Boxa pod TV.

W obecnym czasie nie widzę sensu płacić aż tyle za sprzęt który ze swoim oprogramowaniem nie jest do końca dla mnie. Uważam że po prostu nie za te pieniądze.

Z tego co widze to TS-253A nie ma już w spisie produktów na Q. Jeszcze będę rozważał czy może nie przejść na konkurencje.

Swoją droga podałeś ciekawy temat ile producent przewiduje wsparcie dla NAS.

Product Support Status :: QNAP

/Twój NAS jest bez "B" a wiec starszy model. Ja nadal mówię nie takiej zmianie.

Wiesz, ten mój model naprawdę u mnie daję radę, ale noż k...wa, ubijać go bo ma "stary" procek ??
Jaki stary ??
Ok, Qnap ma nowe modele z nowymi cpu intela ale za ile 6 tyś ? ( TVS-472XT - mój mokry sen :) ) no bez jaj...
2 tys mogę dać max na taki np mini z nowszym prockiem, ale pomarzyć można.....
Dobra, koniec offtopa.