Pomoc HS251+ Problem z dekodowaniem dzwięku.

elLoko

Nowy użytkownik
Noobie
18 Lipiec 2016
4
0
1
49
QNAP
HS-251
Ethernet
802.11ad
Witam serdecznie.

Mam tego QNAPA z rok, ale traktuję go raczej jako serwer z filmami, odtwarzanymi na komputerach w domu. W tym zakresie działa bez zająknięcia. Relatywnie niedawno pojawił się natomiast problem z odtwarzaniem filmów z Qnap na TV. Aplikacja, której do odtwarzania filmów używam to Kodi, numer na ikonce 14. Problem jest ewidentnie z dźwiękiem. QNAP zachowuje się, jak by nie wydalał z dekodowaniem dźwięku w filmach - bez względu na ich format. Jak się w ustawieniach kliknie dekoduj na zewnętrznym urządzeniu, to film idzie ok. Nie ma znaczenia, czy AC3 czy DD5.1 czy DTS, tnie w zasadzie tak samo. Dźwięk sobie, obraz w zwolnionym tempie sobie, później obraz podgania i tak w kółko. Oczywiście nie da się na to żywcem patrzeć.

Ma to prawdopodobnie związek z którąś z poprzednich aktualizacji, w tej chwili mam
Wersja oprogramowania 4.3.3.0188 Build 20170516

Tą aktualizację robiłem dziś, jeszcze doinstalowałem CodexPack 4.3.0.1 ale nic to nie zmieniło.

Wszystko idzie na defaultach, nic nie grzebane w konfiguracji - bo działało ... Z customowych spraw, mam podinstalowane Filmy Online - mrknow.pl

Szczerze mówiąc, nawet nie wiem gdzie szukać jakiś rozwiązań. Bardzo proszę o pomoc.

Obciążenie podczas odtwarzania filmu żadne:
upload_2017-5-23_20-31-40.png


Wszystko zapięte na gigabicie, QNAP z TV po HDMi z przelotką w międzyczasie, pozwalającą na podpięcie do Cambridge Audio, ale to tak było wcześniej i działało ok.

W logach na pierwszy rzut oka nic nie ma. Ale może źle patrzę.

To mój pierwszy post tutaj, prawdopodobnie przegapiłem jakąś ważną informację, ale w razie pytań dodatkowych natychmiast uzupełnię.

Pozdrawiam
Dawid
 
spróbuj upgrade KODI do wersji 17 (obecnie najnowsza) - z tego co pamiętam ustawienia się nie przeniosą bez manualnej interwencji w pliki - potraktuj to jako poligon.

Upgrade 4.3.3 wnosi wiele zmian w sercu oprogramowania Q i licz się z tym że pewne rzeczy znikną bądź będzą działać inaczej niż wcześniej.
 
Witam ponownie, trochę trwało, ale żywcem nie miałem czasu. Dziś posiedziałem przy tym znów kilka chwil. Efekt jest taki, mam teraz
Wersja oprogramowania 4.3.3.0210 Build 20170606

Zainstalowałem za kolejnością: Kodi mykodi17_17.0.B6, później mykodi18_18.0.A1, następnie jakiś chiński wynalazek atMovieScraper_1.0.0.20170307

We wszystkich wypadkach efekt ten sam, na większości filmów czy AC3 czy Dolby po prostu nie ma dźwieku. Plus był taki że obraz nie szarpał, ale dalej cały sprzęt nadaje się do niczego.

Gdzieś wyczytałem, że coś z licencjonowaniem ac3 i dolby spowodowało że nie jest to wspierane, innych filmów to ja w swojej bibliotece nie miewam. Jako dobre rady babuni proponowany był między innymi Plex więc sumiennie zainstalowałem na Qnapie server, poustawiałem katalogi, wszystko się pięknie skonwertowało. No, i efekt jest taki, że czego w opcjach wyjścia audio nie ustawie, to obraz idzie 11 klatek na sekundę a dźwięk trochę jest trochę go nie ma ale głównie go nie ma. Reasumując, nadal nadaje się to do niczego.

Moja irytacja osiągnęła poziom, na którym już mi się odechciało.

Ujmę to w taki sposób. Kupiłem QNAPa jako domowe centrum multimedialne, po przeczytaniu kilku recenzji, że wszystko śmiga bez problemu. I w zasadzie tak było. Po aktualizacjach - nie śmiga.Nie mam czasu, żeby się doktoryzować z konfiguracji, ale za to chętnie zapłacę jakiemuś wyjadaczowi za ustawienia tego raz a dobrze. Mam nadzieję że nie jest to sprzeczne z regulaminem forum.

Idąc dalej, jeśli nie ma możliwości, żeby to "naprawić", albo wymaga wiedzy tajemnej, zlecę postawienie na qnapie zamiast całego tego śmiecia dowolnej dystrybucji linuxa z udostępnionymi dyskami po lanie z możliwością zdalnego uruchomienia odtwarzania plików mkv/avi z dźwiękiem po HDMI na TV. Nie wiem jakiś VLC czy cokolwiek co działa.

Przystanę na najprostszy scenariusz załatwiający problem. Nie chodzi o to żeby się narobić, tylko żeby działała elementarna funkcjonalność tego sprzętu.

Ktoś jest zainteresowany?