Pomoc Hybrid Backup Station - BUG ??

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

killjoy

Systems Admin...
Q's Expert
9 Lipiec 2015
389
68
28
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Za każdym razem po utworzeniu nowego zadania tworzenia kopi na zewnętrznym nośniku, świeżo dodane zadania znikają z listy i nie wiem czy w ogóle są zapsywane.
Czy ktoś się już spotkał z czymś takim i jak temu zaradzić - uprzedzając pytanie - nie znalazłem paczki z "starym" Backup Station: chyba instalacja HBS była jednak przedwczesna :(

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1 Build 20160201
Model serwera: QNAP TS-453mini
 
mam takie coś mam, bo QNAP ma dziwne "widzimi się" jak podłączam pendriva Kingstone'a - w sumie skasowałem HBS i używam skryptu pod crontabem QNAPa do syncowania danych na pendrive'a.

Bash:
#! /bin/bash
#Set up some variables
LogFile=/home/httpd/sync_to_usb.log.html
Source[0]='/share/CACHEDEV2_DATA/DATA2/Marek/_Programy'
Source[1]='/share/CACHEDEV2_DATA/DATA2/export'
Source[2]='/share/CACHEDEV2_DATA/DATA2/Multimedia/XLS'
Target='/share/XXX';
#Execute some code
mount -o remount rw /share/external/DEV3304_1
echo "#############################################################################<br>" >> $LogFile
echo $(date) >> $LogFile
echo "<br>#############################################################################<br>" >> $LogFile
echo "<br>" >> $LogFile
for i in "${Source[@]}"
do
rsync -ah --stats $i $Target 1>>$LogFile 2>&1
echo "<BR>" >> $LogFile
done
echo "<BR>Finished!<BR>" >> $LogFile
echo "#############################################################################<br>" >> $LogFile
 
poprawiłem kod - leci do HTMLa i jest widoczny przez WWW QNAPa :
http://QNAPIP:8080/sync_to_usb.log.html

upload_2016-3-20_12-30-2.png
 
Pytanko - ten skrypt jest uniwersalny ( podmiana zmiennej TARGET i nazwy dev dysku na którym chcemy robić backupy wystarczy ) ?
Bo widze tam miejsce na jakieś zmienne i shelle bash-a -to tak na zapas ? Czy po prostu komentarze do skrytpu ?
Niestety, gwiazdą terminla nie jestem więc pytam :) A łatwo jest coś popsuć via shell, coś o tym wiem...
 
Koledzy, macie może dostęp do paczki z Backup Station ?
Helpdesk odpisał mi, że na razie Hybrid Backup Station nie jest gotowy do użycia i mam używać starego Backup Station, ale ja go nie mam jako paczki...
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.