Pomoc Hybrid Beckup Sync do Google Photo (kopia zdjęć)

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

_Floyd

Master+ Architect
Q's Excellence
6 Luty 2011
1 951
236
133
36
Warszawa/Żyrardów
www.wladcypolabitwy.pl
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Hej, wpadłem na genialną (w założeniu) myśl. Chciałem użyć Hybrid Beckup Sync do wykonani kopi zdjęć na Google Drive do katalogu
Google Photo myśląc że tam właśnie wrzuca się zdjęcia. Ustawiłem na dysku Google aby zdjęcia nie wykorzystywały przestrzeni dyskowej. Niestety zdjęcia dodane w taki sposób wykorzystują ograniczoną przestrzeń darmowych 15 GB.

Czy ktoś z Was próbował robić taki BeckUp zdjęć?
Zdjęcia z telefonu po ustawieniu kopi nie wykorzystują tej przestrzeni dyskowej.
 
Ustawiłem na dysku Google aby zdjęcia nie wykorzystywały przestrzeni dyskowej. Niestety zdjęcia dodane w taki sposób wykorzystują ograniczoną przestrzeń darmowych 15 GB.
Jeśli wrzucasz zdjęcia inną aplikacją niż Googlowskie, to będzie zjadało miejsce. Apki google wrzucają zdjęcie jak wyszło do chmury, która przerabia/optymalizuje je i w takiej formie widzisz je w Zdjęciach g00gle'a.
 
Pewnie tego nie zrobią. Było by to zbyt korzystne dla posiadaczy NAS. W moim odczuciu nie ograniczone darmowe miejsce na zdjęcia w Google to bardzo korzystna "oferta", tym bardziej ze w moim odczuciu mają super aplikacje mobilną, jak i przeglądarkową. Wierzę że Q otrzyma taką w najbliższych aktualizacjach.

Po za tym to świetna sprawa na zabezpieczenie swoich zdjęć, dla tych mniej wymagających jeśli chodzi o ich jakość.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.