Pomoc HybridDesk Station 3.2.5 na TS-251 - brak sygnału HDMI

wist1942

Nowy użytkownik
Noobie
25 Sierpień 2016
3
1
3
52
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,
jak w temacie - po upgrade HD Station do najnowszej (na dziś) wersji 3.2.5 na ekranie telewizora podpiętego przez HDMI widać ciemność.
Kliknięcie w konsoli na guzik 'Ustawienia' - w belce z wyborem rozdzielczości daje tylko znak '-' a po podłączeniu pulpitem zdalnym - w Ustawienia/Wyświetlanie/Rozdzielność pokazuje jedynie strzałki góra/dół.

Kabel działa, przy restarcie NAS widać efekty normalnego bootowania: "sześcian", napisy itp, ale dla pewności użyłem też innego kabla, bez efektu (jak można by się spodziewać, inaczej bym nie pisał ;-) ).

Czego próbowałem:
1. reinstall 3.2.5
2. uninstall 3.2.5, reboot, install 3.2.5
3. uninstall 3.2.5, install 3.2.3
4. uninstall 3.2.3, reboot, install 3.2.3
5. podpiąłem inny telewizor (również Samsung, ale inny) przez HDMI (kabel wydłubany z dekodera TV, działa)
6. podpiąłem monitor komputerowy przez kabel HDM<-->DVI

Efektów nie ma, przynajmniej spodziewanych ;-), bo ekran jak był czarny tak jest.

Jakieś pomysły by się przydały, bo telewizor płacze o braku sygnału...?

Pozdrówka,
Wist

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0597 (20180528)
Model serwera: QNAP TS-251 (JBOD, 8GB RAM)
 
Odinstaluj HDS. Zaloguj się do konsoli (SSH) i sprawdź czy w share/nazwa volumenu]/.qpkg ]pozostał katalog HD_Station. Jeśli został to zmień jego nazwę (usunąć ci się prawdopodobnie nie uda). Zainstaluj jeszcze raz HDS i zobacz czy wystartuje. Jeśli wystartuje to z konsoli możesz usunąć stary folder.
 
Napisałem... Z grubsza w tym samym czasie, co post na Forum.

Zostałem odpytany przez serwis jeszcze w piątek - dziś - we wtorek, dowiedziałem się że konieczna jest wymiana płyty głównej. Coby było śmieszniej, gwarancja skończyła się jakieś dwa tygodnie wcześniej...

Na takie dictum - wydawało mi się, że skoro obraz wyświetlany jest przy bootowaniu, to jednak HDMI działa - wpadłem na głupi pomysł: wyjąłem dyski z urządzenia, włożyłem do kieszeni numer jeden stary dysk i kazałem się inicjalizować. Mieliło, kręciło... i odpaliło. Po powrocie z dyskami które mam normalnie w maszynce HDS nadal działało.

Czyli pomysł nie był głupi, bo jak coś działa to głupie nie jest. ;-)

Dzięki za zainteresowanie, problem rozwiązany.
 
Ja też niepotrzebnie zaktualizowałem do 4.3.5 i kiszka. HD nie wyświetla ekranu na HDMI.
Wróciłem do 4.3.4 i nadal nic. Może ktoś ma linki do starej wersji HDesk? Ja go także zaktualizowałem ale nie mogę znaleźć starej wersji. Teraz mam 3.2.6 a nawet nie wiem jaka była poprzednia.