Intel iX czy AMD Ryzen?

pinto

Nowy użytkownik
Noobie
28 Maj 2019
4
0
1
56
QNAP
TS-410
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam,
Jestem posiadaczem TS-410 ARM - wiadomo - słaby!.
Rozglądam się za nowy NAS, decyzja raczej QNAP (ASUSTORy, Syno... już sprawdzałem).
Myślę o 6(może nawet 4+2) lub 8 dyskowym. Do biblioteki zdjęć, filmów (nawet 8GB jeden) a jest ich puki co jakieś 4TB.

Pytanie: Jaki procesor wybrać?
- Jak jest intel, to nie ma karty graficznej (czy potrzebna?) myślę o TVS-682 (intel i3 7-generacja)
- Jak jest RYZEN, model TVS-673e to jest karta AMD Radeon™ R7.

SERWER będzie oddalony od wszystkiego, czyli dostęp tylko po sieci. Nie potrzebuje złącz hdmi, tuntherbird...bo nie. Za to potrzebne 2 lub 4 RJ45 1GB.
Czy karta graficzna (zintegrowana w NAS, model TVS-673e) dekoduje w locie i wysyła po sieci już "bity", czy niema to znaczenia dla obsługi multimediów przez sieć!?

Wracając do pytania podstawowego (jaki proc wybrać?): intel można ewentualnie w przyszłości wymienić na mocniejszy (intel) , a AMD? Ktoś wie?
 
karta graficzna przyda się tylko wyświetlania obrazu i może przyśpieszyć rekodowanie (tzw offloading GPU)
poza tym - w nasie jest zbędna jeśli służy on jako dystrybutor danych.
- Jak jest intel, to nie ma karty graficznej (czy potrzebna?) myślę o TVS-682 (intel i3 7-generacja)
he ? Intel® Core™ i3-7100 Processor (3M Cache, 3.90 GHz) Product Specifications

Ryzen - AMD R-Series RX-421BD - RE421BAAY43KA

oba mają wbudowaną grafikę jako SoC
 
oba mają wbudowaną grafikę jako SoC
Intel ma Intel® HD Graphics 630, czyli "prawie" jak MACBOOK :D

A wracając do pierwotnego pytania: INTEL czy AMD?

Intela I3 ma 2 cores, a AMD 4 cores!
Ale czy Intela można będzie upgradować? a AMD już chyba nie?
 
Ryzen bedzie cieplejszy

Intela I3 ma 2 cores, a AMD 4 cores!
naucz się czytać:
intel ma 2 core'y i HT - co daje 4 wątki
AMD ma 4 core'y i tyle - co daje 4 wątki

jak dla mnie sprawa jest jasna Intel, jest szybszy.
 
Witam,
ja mam tvs-682 (mocno polecam)
wymieniłem procka na i7-7700, dodałem grafikę i uważam że do domowych zastosowań była by to aż nadto wydajna maszyna w obecnej chwili u mnie ciągnie o dziwo i tak dużo i daję rade (Przy piwie - Który Qnap do średniej fimrmy)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. karta graficzna