Intel LPC bus degradation w serwerach Qnap - stanowisko firmy

grafixonline

Passing Basics
Beginner
5 Listopad 2015
15
2
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witajcie.

Chciałbym się z wami podzielić kilkoma faktami, które wniknęły w efekcie mojego pytania i zachowania supportu firmy Qnap.
Pytanie dotyczyło degradacji procesorów Intela (LPC bus degradation) które stosuje Qnap w serwerach np. J3355 w TS-251B (B1 stepping)
Intel Walks Back Apollo Lake CPU Recall - ExtremeTech

Oficjalnie Intel przyznał się do błędu:
Intel Apollo Lake CPUs May Die Sooner Than Expected (Updated) | Tom's Hardware

Pytanie dotyczyło stanowiska firmy w związku z tą wadą.
Co w momencie kiedy zaraz po gwarancji (najgorszy scenariusz) serwer przestanie działać w wyniku użycia ów wadliwego CPU.?

Support na moje postawione za pierwszym razem pytanie kazał czekać, ponieważ musi zasięgnąć rady "wyżej".
Po kilku dniach zamknął tikcet bez słowa wyjaśnienia :)

Oczywiście napisałem ponownie otwierając nowy ticket.
Tym razem Pan po drugiej stronie (inny niż ostatnio) kompletnie nie zrozumiał problemu. Po małej lekturze oraz wysłaniu na jego prośbę dumpa loga z Diagnostic Toola skierował spawę dalej po czym otrzymałem odpowiedź od innej osoby o treści:

cytując:
"The standard warranty/repair policy will be applied in this case.
Intel has released a patch addressing this issue and this patch has been applied to our latest firmware versions. Please update the firmware to the latest version to ensure the mentioned issue does not occur on the unit."

Zapytałem o wersje poprawki w której to zawarto.
Dostałęm odpowiedź że jest w v 4.4.1.1146 build 20191206 i późniejsze.
Po zapoznaniu się ze szczegółowym opisem aktualizacji nie znalazłem nic na ten temat , więc zapytałem o szczegóły gdzie znajdę te informacje.

I teraz finał
Odpowiedż supportu:
"The release note would not have all the change details. For more information on the patch, please contact Intel directly for more detail."

You may need to contact them via their support channel, as we do not provide internal email addresses. I've linked below for their support page.
Intel Support


Dziękuję i dobranoc :)
Bardzo poważna firma.

ps. Proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu jeśli nie wstrzeliłem się z odpowiednio tematycznie.
 
Powiem Ci, że QNAP to i tak jeszcze spoko, bo utrzymuje wsparcie dla produktu bardzo długo. A pamiętacie co było z Creativem, który chciał żeby kupować ich kartę muzyczną co każde wydanie Windowsa? Za to ASUS i Acer przechodza samych siebie jeśli chodzi o support.
 
Post nie dotyczy wsparcia a braku jakiejkolwiek informacji o zastosowanym CPU z wadą fabryczną i mama wrażenie że próbie ukrycia problemu.
 
jestem ciekaw - bo jak się skończy "warranty period" to jak mam zareklamować ?!
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. LCP Degradation