Pomoc iPhone chmura na NAS

wojtekdu

Systems Admin...
Q's Expert
6 Marzec 2015
387
34
28
63
Lisów
lisow.eu
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Moja żona dostała wczoraj od Gwiazdki iPhone SE. Chciałbym utworzyć chmurę na moim TS-251. Podpowiedzcie jak mam to zrobić.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20171103
Model serwera: QNAP TS-251
 
Cześć.

Ale co ma się konkretnie synchronizowac? Przecież jeśli masz na NAS 1TB danych to zmiazdzysz telefon synchronizujac go. Właśnie po to jest qfile aby mieć dostęp do wszystkich potrzebnych plików na bieżąco a potrzebne dane to sobie sam ściągasz na telefon.

A do fotek masz Qphoto, do muzyki Qmusic itp itd ;)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 
w Qfile można ustawić że obrazy mogą się synchronizować z katalogiem na chmurze po wifi lub danych komórkowych, ale wiadomo przy tym drugim limit szybko zjedzie. Ja tak nie mam zrobione bo zdjęcia tel. robię w pracy i domowe i bym miał burdel, ale wybór każdy ma.
 
Ja używam na telefonach Qfile. W ustawieniach masz opcję automatycznego przekazywania zdjęć i video z folderów. Dla systemów z androidem robi to w pełni automatycznie, mam ustawione po WI-FI i jak tylko łapie sieć to od razu z automatu przerzuca zdjęcia na serwer. Dla IOS niestety trzeba odpalić ręcznie apke ( qfile) a resztę już zrobi automatycznie. Od biedy możesz też ładować wszystko na dropboxa a na serwerze ustawić automatyczną kopię dropboxa i wtedy wszystko leci w chmurę i wraca do Ciebie na serwer( korzystam z tego).
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qfile iphone