Kawa i papierosy Jabłko tu i tam

looki76

Entry Technician
Q Associate
23 Sierpień 2014
68
18
8
QNAP
TS-x69 Pro
Ethernet
1 GbE
Wiecie co, ja wychowana na filozofii nadgryzionego jabłuszka i wszystko co skomplikowane az nadto - dorzucam ;). Ale wpierw badam...
 
Nie próbuj nawet ;)
 
i na czym stanęło... :) , bo sam mam dylemat co z jałbkiem ugryść
 
Tak czy inaczej kupujcie maszynę z 2 dyskami. W dzisiejszych czasach żywotność dużego dysku, szczególnie jeśli nie macie serwerowni, czyli stabilnych warunków atmosferycznych, to zwykle jeden dzień po skończeniu się gwarancji ;-)
Nikt nie lubi przecież stracić kolekcji filmów, czy zdjęć. Chyba że jak ja jest idiotą i nadpisze sobie dane sam na raidzie ;-) Tak więc albo raid i jeszcze dodatkowy dysk zewnętrzny na backup, albo backup na drugim dysku wewnętrznym, raz czy 2 nawet razy dziennie, naprawdę się przydaje ;-)
 
Pewien znajomy - bardzo dobry programista, postanowił odinstalować Debiana z serwera QNAP i wrócić do stock'owego firmware'u QTS. Kiedy zapytałem dlaczego? Odpowiedział:
Odkąd mam Apple nie chce mi się kombinować...
Ja natomiast nie mam Apple, ale jak przychodzi do mnie sąsiad, żeby mu pomóc z kompem odpowiadam:
Nie wiem, mam Apple, nie umiem
- i dalej patrze w sufit.

Także to Apple w cale nie jest takie głupie... a chociaż go nie mam :)
 
  • Lubię to
Reakcje: whitemax
Z Appla mam: Klawiatrure BT, Klawiature na kablu i myszke na BT - moglem wziasc za darmo to wzialem - ogolnie to potrzebowalem tylko F2 :p by wejsc do BIOSa QNAPa - jesli ktos mnie prosi o pomoc w Apple produktach bym pomogl prywatnie - nie mam na to czasu :>, sa ciekawsze rzeczy do robienia. W pracy - to inna brocha - jak ktos poprosi zrobie lub odesle do manuala :] - google nie boli :p
 
Ja pracuję na OS X, ale bawię się na Windowsie. Póki co taka różnica.
Na jednym i na drugim można sporo sobie pogrzebać jak ktoś lubi. Od kiedy bawię się linuxem, dużo więcej mogę zrobić na Macu. Gorzej z telefonami i iPadami ;-) Na plus OS X, lepsze zarządzanie pamięcią. Mniej zamula po dłuższej pracy. A jak się ma dysk ssd i 24 GB RAMu, to nie zamula nawet po miesiącu pracy ;-) Otwieram po 50 zdjęć w photoshopie i młócę aż miło ;-)
 
  • Lubię to
Reakcje: looki76 i kaktus
A jak się ma dysk ssd i 24 GB RAMu, to nie zamula nawet po miesiącu pracy
Prosze Cię, z dyskiem SSD i taką ilością RAM to ciężko jest coś zamulić, ja kiedyś dla PAN-u robiłem i oni mieli słabszy sprzęt do symulacji astronomicznych, symulacja trwała nawet 2 miesiące bez przerwy i się nie zamulił :p
 
A jak tam nowy system Yosemite? Chłopcy radarowcy...
 
Coś napisze od siebie na tematu Apple i Microsoft.

Kilka kwestii, które wiem od dawna i jestem o nich przekonany:
1) Microsoft Research wydaje prototyp Microsoft Surface, którego patenty pojawiają się jako Apple iPhone a sam Surface przez następne kilka lat nie widzi światła dziennego
2) Windows Mobile/CE jako lider w tym segmencie zaprzestaje być rozwijany na jakiś czas przed pojawieniem się pierwszego Apple iPhone
3) Windows Phone jest ostatnim na rynku systemem dla smartphonów mając tak mocno rozbudowany system jaki był Windows Mobile/CE oraz technologie z Microsoft Research na 6 lat przed!!!!!
po 4... dyskusja o tym który z tych producentów jest lepszy jest fantastyczna, bo ja nawet pisząc ten post robię dokładnie zamiar obu firm...

Jak obie firmy mogą konkurować ze sobą, skoro od dawna wiadomo, że nie pierwszy raz obaj Panowie Bill Gates i Steve Jobs pomagali sobie nawzajem, a najlepszym tego dowodem jest wpompowanie ogromnej kasy z prywatnego budżetu Billa Gates'a, aby ratować Apple?
Nie wiecie o tym?

... nie wierzę, że mając (cholera wie ile) x? milionów dolarów nadal konkurujesz ze sobą. Się pewnie śmiali nieraz razem a zwłaszcza z benkartów internetu debatujących o Apple i Microsoft.

Wrzuciłem Wam film: Pirates of Silicon Valley (1999) (napisy w pliku .txt)
 
Silas Mariusz - ale o co kruszy kopie. użytkownicy w tym ja mają w pupie co i kto i kiedy, użytkownicy chcą plug and play = just like that :). Niejaki pan Gates przespał z swoim cudnym okienkowym systemem wszystko ;) ale użytkownicy tego nie zauważą.(PS. Cosik ten Microsoft nieudolny z tego co piszesz)
 
Chyba nie zrozumiałaś... Te firmy od dawna ze sobą nie konkurują i celowo przespał.

Zauważ, że Microsoft koncentruje się na firmach i rozwiązaniach dla poważnego biznesu. To co nazywamy serwerem na Linuksie to taka namiastka tego co oferuje Microsoft.
Polska to kraj w którym zamiast ICQ było Gadu Gadu, zamiast Facebook'a nasza-klasa, a zamiast Twittera jakieś inne badziewie...
A o Microsoft Dynamics pewnie nikt nie słyszał - za to o Optimie CDN na pewno każdy.

office-for-mac-fishing-small-30138.jpg

office-for-mac-television-small-50581.jpg

office-for-mac-pool-small-10563.jpg


...
Uwierz mi z punktu widzenia developera Microsoft dostarcza tak dużo ogromnych rozwiązań, że brak czasu je pojąć.
Na dodatek sam nowy sposób programowania jest tak... a zresztą co będe pisał... :p
 
MS Dynamics nie jest iealne, Comarch XL i jego BI jest sto razy tańsze a tylko dwa razy gorsze, a i tak SAP BO jest bez konkurencyjny, w dodatku pracuje u nas w środowisku wirtualnym na komputerach Apple :)I mamy CRM oraz zarządzanie projektami też na Apple o niebo lepsze niż rowiązania z MS :p (tyle, że kupione za oceanem)