Pomoc Jak bezpiecznie powiększyć pojemność RAID1 w HS-210?

nijou

Nowy użytkownik
Noobie
24 Czerwiec 2020
4
0
1
48
QNAP
HS-210
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry. Na moim NAS HS-210 powoli kończy się miejsce. Chciałbym dokonać bezpiecznego upgrade z aktualnej macierzy RAID1 (2x2TB WD Red) do 2x4TB WD Red, bez konieczności konfiguracji NASa od zera. Kupiłem 2 nowe dyski twarde, i... nie wiem od czego zacząć. Instrukcje do NAS niestety albo pokazują na screenach nieistniejące funkcje w moim NAS, albo są kompletnie niezrozumiałe. Proszę o podanie instrukcji krok po kroku, co powinienem zrobić, aby BEZPIECZNIE rozszerzyć RAID mojego NAS. Jeżeli gdzieś jest jakieś FAQ z taką instrukcją, to byłbym wdzięczny za dokładny link.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 20200611
Model serwera: QNAP HS-210
 
wyłącz nas
zamień JEDEN dysk
włącz nas
poczekaj aż skończy sie odbudowa RAID 1 - to trwaa

wyłącz nas
zamień DRUGI dysk
włącz nas
poczekaj aż skończy sie odbudowa RAID 1 - to trwaa

wyłacz wszystkie aplikacje w Appcenter
w managierze dysków dokop sie do opcji poszerzenia pojemności - tutaj pewnie się zatniesz - i powiększ przestrzeń
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Jest dokładnie jak piszesz: widać postęp w Storage Managerze, a LED błyskają czerwono/zielono.
Wstyd powiedzieć ale Qnap nie robi dobrej roboty: za Chiny nie mogłem znaleźć instrukcji takiej jak od NoBloodyIdea, a ticket na supporcie kazał mi wszystko zgrać na zewnętrzny dysk, sformatować te nowe dyski i wgrać pliki z powrotem. "Pomoc" odpalana bezpośrednio z interfejsu QTS także bezwartościowa, nic w ich wyszukiwarce znaleźć nie można...
 

Mogą Cię zainteresować