Pomoc Jak dodać nowy dysk bez utraty danych

gymo

Nowy użytkownik
Noobie
29 Lipiec 2015
2
0
1
42
QNAP
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Trochę się zagubiłem. Chciałem dodać do qnapa nowy dysk na którym są już dane. Włożyłem, wykrył go, ale jak chce żeby był widoczny, czyli dodaje wolumen to w ostatnim kroku jest napisane, że na pewno chcę wykasować wszystkie dane... a ja nie chcę :). Nie da się dodać do jednej wolnej zatoki dysku z danymi?
 
Jak widać nie da się korzystać z tego urządzenia bez kieszeni na USB.
Urządzenie za kilka tysięcy, a nie ma podstawowej funkcjonalności jaką ma kieszeń na USB za 50 zł. Wszystkie dane trzeba ręcznie przerzucać.
 
to akurat działa w drugą stronę ... jak nie boisz się konsoli to możesz zamontować sobie SWÓJ dysk z kieszeni ALE nie możesz klikać nic w stronie administracyjnej NASa bo pożegnasz się z danymi.
 
I dane są nie do odzyskania?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pytam, bo kupiłem dzisiaj drugi dysk, zamontowalem, i jak było napisane tak zrobiłem, tzn zmigrowalem i zostałem z ręka wiadomo gdzie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Jasne, że nie będziesz widział. Utworzyłeś nowy wolumin a nie przeprowadziłeś migracji. Naturalne...
Mało tego, podczas tworzenia nowego woluminu pojawia sie komunikat, że wszystkie dane na obecnym woluminie zostaną utracone. Czyżbyś przeoczył taki komunikat?

Zapraszam wobec tego na podłączenie dysku z serwera do komputera PC i instalacje programu R-Studio.
To jedyne rozwiązanie, które odzyska Twoje zdjęcia o ile te nie zostały nadpisane.
 
No cóż Panowie i Panie. Staropolska prawda mówi ze ludzie dziela sie na tych co robią kopie bezpieczeństwa i na tych co bedą ja robić. Ja niestety należę do tych drugich. Jeżeli chodzi o odzysk daje sobie spokój. Zdjęcia powgrywam od nowa. Dokumenty, cóż " kto sie p... urodził, kanarkiem mnie umrze...
Pozdrawiam i dziękuje za chęć pomocy :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. QNAP nowy dysk
  2. jak dodać nowy dysk z danymi
  3. forum jak do serwera nas dodać dysk bez utraty danych
  4. utracone dane