Pomoc Jak odzyskać zawartość drugiego dysku pojedyńczego

mad paddy

Passing Basics
Beginner
9 Styczeń 2014
29
4
8
47
QNAP
TS-x69L
Ethernet
100 Mbps
Przywracałem ustawienia fabryczne z kasowaniem danych.
W trakcie konfiguracji wybrałem tylko jeden dysk drugi zostawiłem wyłączony, więc, mam nadzieję że dane tak jeszcze są.
po ponnownym uruchomieniu systemu, urządzenie widzi dysk ale nie ma w ustawieniach volumenu
co moge zrobić?
 
Maestro Ty przypadkiem nie za dużo kombinujesz z tym serwerem? Czy przypadkiem przed wykonaniem przywrócenia do ustawień fabrycznych nie było zaznaczone na czerwono że dane z WSZYSTKICH dysków zostaną utracone?
Analogicznie myśląc, serwer zapisuje na każdym z zainstalowanych dysków kopie konfiguracji i systemu a Ty przywracałeś go do ustawień fabrycznych. A więc system musiał usunąć te kopie.
 
I tu mnie masz...
Żona też mówi, że od czsu jak mi przywieźli to diabelstwo, praktycznie nie ma mnie w domu.

Czyli przywracanie do ustawień fabrycznych zawsze pozbawia mnie danych?
Czy moge je teraz jakoś odzykać nie wyjmując z urzadzenia?
Oczywiście nie tworzyłem nowych vol na tym dysku
 
Żona też mówi, że od czsu jak mi przywieźli to diabelstwo, praktycznie nie ma mnie w domu.
Żeby przypadkiem te wszystkie problemy, które znajdujesz nie były efektem, Twojego zbyt dużego gmyrania w środek systemu :)

Czyli przywracanie do ustawień fabrycznych zawsze pozbawia mnie danych?
Nie. Jedynie tracisz konfigurację. Dane pozostają na dyskach (naturalnie informacje o udziałach sieciowych zostaną usunięte, czyli będziesz musiał je utworzyć na nowo).
Ale jeśli wybierzesz przywracanie z usunięciem danych, no to... Pozbawisz dyski partycji :)
 
ok
nie wiesz czy acronis i szybkie odzyskiwanie partycji tu zaradzi?
ewentualnie znasz jakis program którym mógłbym to zrobić nie wyjmujac dysku z nas?

zdaję sobie sprawę z tego, że najwięszy problem w tym wszystkim to ja sam.
 
Operacja nie udana - z mojej winy
byłem zbyt bardzo zmotywowany odzyskać całą partycję ;)

całe szczęście mam jeszcze my book live na którym wcześniej były te same pliki
użyję r-studio i wyciagnę plik po pliku
 
Ostatnio edytowane: