Pomoc Jak podmienić pojedynczy dysk na większy?

citizen

Nowy użytkownik
Noobie
19 Październik 2010
1
0
1
Witam, pewnie moje pytanie jest totalnie lamerskie ale nie wiem jak podmienić pojedynczy dysk 500gb na dysk 2T. Zupełnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Byłbym wdzięczny za poradę kogoś obeznanego w tej kwestii.
Pozdr.
 
oj "chłopaki" wystarczyło wyszukać mój post, a już byście troszkę wiedzieli. :p

No więc jeśli nie zależy wam na danych itd itp. wyjmujecie stary wtykacie mowy i niech się dzieje ... Qfinder zrobi swoje.
Natomiast jeśli chcecie mieć zachowaną dotychczasową funkcjonalność wtedy na "starym" hdd robicie backup konfiguracji w jakieś miejsce nie związane z NAS-em.
Następnie podmieniacie dyski, robicie inicjalizację ... aby uniknąć jakichś problemów warto na początek wgrać tą samą wersję systemu QTS która działała ze "starym" dyskiem.
Kolejnie odtwarzacie konfigurację zachowaną przed chwilką. Potem pozostaje tylko przegrać pliki ze "starego" dysku o ile są do czegoś potrzebne.
powodzenia...

Pochwalcie się jaki sprzęt eksploatujecie.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Jeśli mowa tutaj o serwerach jedno-dyskowych, to nie pozostaje nic innego jak:
  • zarchiwizować obecne ustawienia serwera
  • wymontować obecny dysk
  • zainstalować nowy i zainicjować na nim nim tą samą wersje oprogramowania
  • przywrócić ustawienia serwera
  • stary dysk podłączyć zewnętrznie i zgrać dane
Lub spróbować metody alternatywnej. Podłączyć oba dyski do komputera, za pomocą CloneZilla skopiować zawartość dysku na nowy i za pomocą Partition Magic'a lub innego programu, przesunąć końcowe partycje, a partycje z danymi rozszerzyć na rozmiar docelowy.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Witam

Chciałbym prosić o pomoc w wymianie dysków w TS-219P II (najlepiej bez utrat danych).
Aktualnie mam dwa dyski 1TB i chce wymienić na 2x 3TB. Chcę to zrobić tak:
wymienić jeden dysk na większy, odbudować RAID1 (bo tak są spięte), wymienić drugi dysk i rozszerzyć partycję.
Dobrze kombinuję ?
 
Chcę też za jednym zamachem wgrać nowy firmware 4.0.2 Build0726T (aktualnie mam 3.7.3 Build 20120801). Testował ktoś rozwiązania z dyskami powyżej 3tb ? i czy na moim aktualnym firmerze będą działać dyski 3tb ?
 
  • ·
  • TS-219P+
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • ostatni możliwy do używania
Chcę to zrobić tak:
wymienić jeden dysk na większy, odbudować RAID1 (bo tak są spięte), wymienić drugi dysk i rozszerzyć partycję.
Dobrze kombinuję ?
Istotne jest aby planowane operacje wykonywać bez wyłączania systemu, w przeciwnym razie wietrze problemy ...
 
wymienić jeden dysk na większy, odbudować RAID1 (bo tak są spięte), wymienić drugi dysk i rozszerzyć partycję.

  1. Wymienić 1. HDD
  2. Odbudowa
  3. Wymienić 2. HDD
  4. Odbudowa
  5. Expand (rozszerzenie partycji
  6. Sprawdzenie dysku

Parę dni później wgrałbym aktualizacje, żeby być pewnym że wszystko chodzi OK.

Nie rób jednocześnie migracji dysków i update software bo wtedy zadziała prawo Murphiego i może się "popieprzyć" .... życie.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wiekszy dysk w raid1