Pomoc Jak postawić serwer poczty e-mail na serwerze TS-228 / QNAP?

ultraHD

Entry Technician
Q Associate
23 Maj 2017
83
4
8
29
QNAP
null
Ethernet
null
Szukałem informacji, ale narzędzie takie jak np. Plesk™
Jak zbudować serwer poczty e-mail przy użyciu narzędzia Plesk™

czy też propozycja z tego tematu
Serwer email na Qnapie

Czy jest jakieś narzędzie z instrukcją po polsku na mój serwer TS-228 ?


Wiem, że ten serwer jest prymitywny jak ja, ale jednak chciałbym umieć postawić
pocztę na tym serwerze i bym prosił o nazwę lub nawet linka do aplikacji.

Dodam tylko, że ta opcja w panelu sterowania to jest raczej do zewnętrznego adresu e-mail
http://iv.pl/images/96194096391676215231.jpg
co się stało, że nie ma żadnej odpowiedzi ??
 
osobiście korzystam z Rainloopa (sam klient pocztowy), ale aktualnie probuje postawic Open-exchange'a, bo oprocz samego klienta mailowego masz dodatkowo kalendarze,taski,kontakty. Natomiast na razie jestem na etapie ze dziala mi tylko na nim klient pocztowy, pracuje nad kalendarzami itd. ( server cal ).
Problem polega na tym, ze nie ma dobrego tutoriala jak postawic go na dockerze - ktos postawil 3 lata temu jakis obraz, ale byl tak inteligentny, ze po skonfigurowaniu pousuwal wszystkie podstawowe komendy linuxowe i bardzo ciezko jest cokolwiek w nim zodyfikowac, dlatego pracuje tez nad wlasnym obrazem dockerowym do open-exchange'a. Pewnie latwiej by bylo na maszynie wirtualnej, ale z racji, ze docker jest lepszy, wole docker.
 
  • Lubię to
Reakcje: _Floyd
Niestety jestem z tych co łatwo oznacza że wybieram paczkę:
upload_2017-10-5_16-11-27.png


I instaluje. Poczytam więc. Wydaje się być naprawdę fajny i użyteczny ten klient.
 
o kurcze.. dobre to.... chyba odkladam open-exchange.....

ale jedno pytanie... bo w informacji odnosnie OSE nie ma LDAP/AD Supportu, to znaczy ze nie podepne sobie bazy LDAP do opensource'owej wersji? Czy tu chodzi o ich Support jakbym nie potrafil dodac sam?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qnap jako serwer poczty
  2. serwer pocztowy
  3. Xeams