Pomoc Jak pozbyć się folderów domyślnych w FW4.0.2 na stacji ts-469L

marker

Entry Technician
Q Associate
11 Grudzień 2010
42
7
8
51
QNAP
TS-x69L
Ethernet
1 GbE
Czy jest możliwość usunięcia niepotrzebnych katalogów domyślnych tworzonych podczas formatowania dysków: Public, Download, Multimedia, Usb, Web i Recordings?
 
Szkoda, wszystkie usługi mam wyłączone i liczyłem na porządek w folderach...
... a jak można wejść do folderu TMBackup? Tego z kolei nie widzę, chociaż udostępniłem usługę TimeMachine dla Mac... i kolejne dziwne zjawisko - dlaczego w Finderze na Mac (odpowiednik Mój komputer na Win) widzę trzy stacje NAS (trzy komputery - SMB osobno, AFP osobno i Timemachine osobno)?
 
i kolejne dziwne zjawisko - dlaczego w Finderze na Mac (odpowiednik Mój komputer na Win) widzę trzy stacje NAS (trzy komputery - SMB osobno, AFP osobno i Timemachine osobno)?

Mac jest mądrzejszy ... Inaczej oprogramowanie prezentuje usługi sieciowe, rozróżniając je i przedstawiając indywidualnie.


... a jak można wejść do folderu TMBackup? Tego z kolei nie widzę, chociaż udostępniłem usługę TimeMachine dla Mac...
pewno jest ukryty, pozaglądaj we właściwości udziałów sieciowych ...


Szkoda, wszystkie usługi mam wyłączone i liczyłem na porządek w folderach...
możesz spróbować pokasować je ręcznie ale ...
 
Musisz połączyć się do konsoli tekstowej np
Bash:
ssh admin@IP_NAS -p 22
w linuksie
zdalny dostęp ma tylko admin

resztę wyczytaj na forum, temat jest poruszany cyklicznie ... obowiązują standardowe zasady obsługi linuksa. ;-)
 
dzięki... ale w moim przypadku bez narzędzi z GUI to pchanie się w problemy :)... nie znam linuksa, zatem chyba nie warto - przesiadłem się na QNAP z S i próbuję mniej więcej uzyskać taką samą strukturę NAS - mam zdefiniowane reguły backupu danych bazujące na katalogach i chciałbym je jak najprościej re-użyć
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Z czasem będziesz pomykał "jak stary" widzę iskierkę w twoim oku ;-)
Trochu doczytasz, podszkolisz się, popraktykujesz, parę razy coś popsujesz - pomęczysz się aby naprawić, i tym sposobem łykniesz praktykę, ale zawsze pamiętaj o kopiach, tym bardziej jak masz jakieś skarby, zarówno kopiach danych jak i konfiguracji.
Będzie dobrze :perfekcyjnie: