Pomoc Jak przegrać dużą ilość danych z serwera na serwer po sieci lokalnej ?

Sycamor

Systems Admin...
Q's Expert
29 Czerwiec 2009
301
61
28
58
Zielona Wyspa
www.500px.com
QNAP
TVS-hx74
Ethernet
2.5 GbE
Witam,

z racji przenosin starego TS-453 A do nowej siedziby mam go do dyspozycji przez jakiś czas. Postanowiłem przy okazji postawić system od nowa, a w swoim TS-651 zmienić dyski z 6 x 4 TB (RAID 5) na 512 GB SSD (system) + 4 x 8 TB (RAID 5).

Ale najpierw muszę "zgrać swoje dane (TS-651 -> TS-453A). W tym celu stworzyłem w HBS 3 kilka zadań (kopiuję kolejno katalogi), które wykonują się jedno po drugim. Niestety trwa to długo, prędkość transferu jest od 5 do 17 MB/s

ai.imgur.com_RgPky5E.png


Niby czas mam, bo dysk SSD przyjdzie do mnie dopiero za około tydzień, ale może jest jakiś szybszy sposób ? Danych mam prawie 11 TB...

Pozdrawiam,

S.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.2 1594 Build 20210302
Model serwera: QNAP TS-651
 
Witaj Pigers,

bać się nie boję, tylko nie bardzo wiem, jak się za to zabrać.

Przejrzałem samouczki, ale poza informacją, że trzeba włączyć Rsync w HBS3 to specjalnie nie mam pojęcia, co dalej robić.

W swoim poradniku pokazałeś robienie partycji, a potem z konsoli polecenie, ale ... To nie moja bajka, nie da sie tego zrobić z poziomu systemu, jak konfiguracja kopii zapasowych / synchronizacji ?

Pozdrawiam,

S.
 
Ciebie tylko to drugie polecenie interesuje - za pomoca rsync kopiuj dane

gdzie Filmy Multimedia to nazwy udziałów z starego nasa
Bash:
for i in Filmy Multimedia Foto Pobrane ISOz; do 
mkdir /share/DATA2/$i ; 
mount.cifs //192.168.88.250/$i /share/DATA2/zdalny/ -o username=admin,password=adminpassword; 
rsync -ah --progress zdalny/ $i/; 
umount zdalny/;
echo "Done $i migration"; 
done
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
Pigers,

Twoja być Wielka, dzięki, ale ... co mam z tym zrobić ? Putty czy cóś ?

Niby jest serwer, ale obsługa tylko z linii komend ?

Dziwne to trochę.

Wybacz, jestem przyzwyczajony do klikania myszką i okienek, gołe polecenia a'a DOS są dla mnie ciężkie do ogarnięcia.

Dziękuję za chęci.

S.
 
No tak to wygląda, trochę to dla mnie czarna magia...

Wiem, że to jest, nie raz widziałem, jak linuxiarze z palca piszą kilkanaście znaków i coś sie dzieje, ale jakoś nigdy tego nie ogarnąłem...

Swoją drogą to transfery są trochę słabe... od 5 do 17 MB/s ... Oba serwery są połączone dwiema kartami do switcha, port trunking uruchomiony, wiec to raczej nie jest wąskie gardło...

Pewnie byłoby szybciej, gdyby była opcja zamontowania kart bezpośrednio w serwerach typu 10 GB/s albo nawet 40 GB/s, połączenie ich światłowodem... Ale to są już wiekowe serwery,, nie mają nawet gniazd PCI na płycie, wiec odpada.

Zastanawiałem się nawet nad zakupem stacji rozszerzającej TR-004,

ai.imgur.com_1XQy47i.png


w sumie dyski mam do założenia, pojemność by wystarczyła, a potem przyda się to na powiększenie puli.

Tylko to znowu czas...

S.
Mam czas, teraz czy za godzinę ?

S.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS-219P