Pomoc Jak się dostać do pulpitu adm. omijając ust. QuFirewall

Ymil

Entry Technician
Q Associate
28 Wrzesień 2016
33
1
2
8
72
Rybnik
ślonzok.pl
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Zgodnie z zaleceniami w ustawieniach QuFirewall (tak zrozumiałem) przestawiłem na początek regułę „Zabroń wszystkim wszystko”
W efekcie moich działań, nie mam dostępu do serwera.
To znaczy mam dostęp SMB ale nie mogę się zalogować do pulpitu adm.
Mam wyłączone połączenia telnet, SSH.
Proszę o pomoc – jak to przeskoczyć?
 
Rozwiązanie
Zmieniłem port ethernet(proszę wybaczyć literówki nie znam angielskiego)
Teraz serwer zgłasza mi się w sieci lokalnej na IP końcówce .24 - Był na .20
Zmieniałem przypisanie adresy MAC na routerze ale nic to nie daje.
Nie mam pewności, czy serwer miał ustawienia DHCP, czy stałe IP
Tak czy owak nic to nie dało.
Usunąłem teraz przypisanie adresy MAC do IP i też nic.
Mam na tym serwerze stronę WWW i dostępu do tej strony też nie mam.
Stracił się też serwer z otoczenia sieciowego.
Znajduje go Qfinder ale nie może nawiązać połaczenia.
Tyle, że Qfinder wyświetla znaleziony z poprzednim MAC adresem
Szukam dalej.
Powróciłem do poprzedniego gniazda ethernet ale już nie mam dostępu do serwera nawet po poł. Samba - brak serwera w otoczeniu...
Zmieniłem port ethernet(proszę wybaczyć literówki nie znam angielskiego)
Teraz serwer zgłasza mi się w sieci lokalnej na IP końcówce .24 - Był na .20
Zmieniałem przypisanie adresy MAC na routerze ale nic to nie daje.
Nie mam pewności, czy serwer miał ustawienia DHCP, czy stałe IP
Tak czy owak nic to nie dało.
Usunąłem teraz przypisanie adresy MAC do IP i też nic.
Mam na tym serwerze stronę WWW i dostępu do tej strony też nie mam.
Stracił się też serwer z otoczenia sieciowego.
Znajduje go Qfinder ale nie może nawiązać połaczenia.
Tyle, że Qfinder wyświetla znaleziony z poprzednim MAC adresem
Szukam dalej.
Powróciłem do poprzedniego gniazda ethernet ale już nie mam dostępu do serwera nawet po poł. Samba - brak serwera w otoczeniu sieciowym.
SoftPerfect WiFi Guard w sieci lokalnej wykrywa go nadal. z prawidłowym - poprzednim IP i MAC adresem
Wszystko na win7
Trza reset?
...ale jo mom aktualnie wele 30TB danych...kurde
dzięki - Pomógł reset 3sekundy
 
Może ktoś mi wyjaśni zapis/porada, na dole profilu QuFirewall :
"Profil domyślnie zezwala na dostęp do wszystkich interfejsów. Aby poprawić zabezpieczenia, firma QNAP zaleca dodanie reguły „zabraniaj wszystkim”, a następnie zezwolenie na dostęp do konkretnych interfejsów."
- kiedy dodałem/ustawiłem na początku regułę "zabraniaj wszystkim" - Utraciłem możliwość zalogowania się do pulpitu administracyjnego.
Kolejny raz okazało się, że mam za mały mózg. A Wszystkie egzaminy zdawałem za pierwszym razem z niezłym wynikiem. (bez łapówek) Nawet 3 razy na prawo jazdy po odebraniu za procenty. a byli tacy, którzy twierdzili, że tak się nie da.
 
W QuFirewall - zabroń wszystko wszystkim powinno być na samym dole, a wyżej wyjątki które dopuszczasz, czyli siec LAN, otwarte porty itp.

Żeby wyłączyć QuFirewall zrób krótki reset fizyczny (wciśnięty przez 3 sekundy przycisk reset na QNAPie wyłączający QuFirewall i resetujacy hasło admina) - ten reset nie usuwa żadnych danych na NAS - resetuje tylko ustawienia admina i konfiguracji sieciowej w tym firewall.
 
Żeby wyłączyć QuFirewall zrób krótki reset fizyczny (wciśnięty przez 3 sekundy przycisk reset na QNAPie wyłączający QuFirewall i resetujacy hasło admina) - ten reset nie usuwa żadnych danych na NAS - resetuje tylko ustawienia admina i konfiguracji sieciowej w tym firewall.
Podepnę się z pytaniem. W przypływie ostatnich ataków ustawiłem "tylko bezpieczne połączenia" i coś jeszcze (być może zmieniłem porty) i nie mogę się dostać przez www.
W Qfinder widzę NAS, mogę zmieniać ustawienia sieci i hasło, 3-sekundowy reset nie pomaga. Sprawdziłem porty w CurrPorts i widzę remote 445 do tego NASa, niestety HTTPS z tym portem nie działa (Nie udało się nawiązać połączenia z tym serwerem).
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. QuFirewall jak wyłączyc
  2. jak wyłączyć
  3. zmieniłem port