Pomoc Jak skonfigurować dostęp do serwera dla TV, laptop i tablet?

$grze$

Nowy użytkownik
Noobie
4 Czerwiec 2014
6
4
3
48
QNAP
Ethernet
10 Mbps
Witam Wszystkich

Po po początkowych problemach z uruchomieniem Qnap TS 212p (kod błędu 3) który dzięki pomocy forumowiczów został rozwiązany, poszedłem krok dalej.
Próbuję dostać się do mojego Qnap`a z innych urządzeń i tu natrafiłem na problem.

W swojej sieci mam ruter z WiFi do którego wpięty jest Qnap.
Chciałbym mieć dostęp do danych z Qnap z innych urządzeń korzystających z sieci WiFi (np. telewizor, laptop, tablet) w jak najbardziej bezpieczny sposób. Dodatkowo uruchomiłem myqnapcloud by mieć dostęp przez internet, jednak coś nie "zahulało".

Moja prośba jest taka: jakie usługi, zakładki, porty powinienem wybrać by to wszystko działało - no chyba, że za dużo oczekuję:)

Z góry dziękuje za pomoc i okazaną wyrozumiałość.

Jestem tzw "lajkonikiem" :) w tych sprawach i VPN, DLNa czy npup ??? nie za bardzo wiem co do czego ma służyć i jakie wybrać "bezpieczne ustawienia"
Przeczytałem już kilka postów, zrobiłem parę prób i coś nie za bardzo to mi wychodzi.
Co prawda jest światełko w tunelu bo telewizor widzi Qnap, ale pojawia sie też jakiś "twonyki" czy to tak ma być (zawartości są te same - po co to?)
Poza tym nie chciałbym by cały świat miał dostęp do mojego serwera......

Zdaje sobie sprawę, że to może być niełatwe zadanie ale podejmuje wyzwanie...małymi kroczkami.
 
DLNA to protokół przesyłania mediów dla urządzeń kompatybilnych - zazwyczaj telewizory lub odtwarzacze A/V.

Musisz skonfigurować bibliotekę multimedialną podając w niej zasoby, w których przetrzymujesz pliki multimedialne.
U mnie wygląda to tak:
upload_2014-6-18_16-16-42.png upload_2014-6-18_16-17-27.png

Następnie serwer DLNA. Serwery QNAP oferują autorską aplikację DLNA oraz licencjonowane TwonkyMedia dostępne za darmo dla użytkowników QNAP:
upload_2014-6-18_16-19-3.png

W ustawieniach serwera TwonkyMedia podałem lokalizację do swoich udziałów sieciowych, na których trzymam filmy:
upload_2014-6-18_16-19-56.png upload_2014-6-18_16-20-10.png upload_2014-6-18_16-21-10.png

Dodatkowo włączyłem wykrywanie usług za pośrednictwem UPnP oraz Bonjour dla Apple.
upload_2014-6-18_16-23-0.png upload_2014-6-18_16-23-7.png

To tyle!
A jeśli chodzi o udostępnianie plików dla komputerów za pośrednictwem usług Windows Networking, Mac AFP, NFS informacje znajdziesz na forum w dziale: Udostępnianie plików, folderów i drukarek
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/jak-skonfigurowa%C4%87-dost%C4%99p-do-serwera-dla-tv-laptop-i-tablet.5459/