Pomoc Jak sprawdzić temperaturę dysku HDD sata podpiętego pod port USB

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Mam podpięty dysk do Qnap-a za pomocą kabla USB 3.0.
Dysk jest w kieszeni aluminiowej, ale defakto dysk nie dotyka ścian tej kieszeni więc oddawanie ciepła jest znikome.

Martwię się jaka jest rzeczywista temperatura zamkniętego dysku w tej kieszeni.
Czy jest sposób program / zakładka która pokaże temperaturę dane tego dysku w Qnapie ?
 
Wiem sprawdzałem podłączyłem kieszeń po kablu do PC i mogę odczytać większość danych w tym i temperaturę.
Ale nie o to chodzi, chciałem aby na bieżąco można było to robić w Qnap-ie ponieważ planuję dysk odłączyć do QNAP-a na stałe aby tam nagrywać materiał z kamer.
Próbowałem nawet pod wirtualką to zrobić ale nie mogłem tej kieszeni wykryć USB 3.0 wiadomo ale nawet pod 2.0

Po testach oddaje kieszeń i szukam nowej.

Kieszeń jaką miałem to ta:
KIESZEŃ OBUDOWA 3,5' HDD SATA NATEC RHINO USB 3.0

Niby obudowa aluminiowa ale dysk praktycznie jej nie dotyka dlatego się nie chłodzi, mało tego szczelnie zamyka dysk w środku i brak jakichkolwiek otworów wentylacyjnych.

Przyznam że jestem trochę zdziwiony ale wszystkie kieszenie na rynku są tak samo albo podobnie wykonane.
Dopiero znalazłem na chińskich stronach coś ciekawego:
2017 3.5 Inch Aluminum Casing 5 Gbps Superspeed Usb 3.0 To Sata Hdd Enclosure Box Case Internal Cool Fan Us/Eu Plug From Xugang284122819, $24.13 | Dhgate.Com

Link: https://www.amazon.com/Rosewill-RX304-APU3-35B-Enclosure-Temperature-Controlled/dp/B00N1Q2M6A


ale tych modeli albo podobnej konstrukcji u nas niestety nie ma (w rozsądnych cenach)
 
nie nie będę tak robił, o gwarancji już nie wspomnę ale to było by mało efektywne.
na ten moment mam plan taki:

radiatorek: Chłodzenie, wyciszenie HDD DEEPCOOL ICEDISK 100
wentylator z zasilania USB (jak znajdę z termostatem było by suber a nawet miałem taki z procka poszukam go jeszcze)

tylko zastanawiam się jaką metodę obrać podłączenia dysku czy przez panel taki jak był w kieszeni czy poprzez stację dokującą ale tutaj musiał bym skrócić radiatorek bo nie wsunę dysku
Unitek Y-1077 stacja dokująca HDD USB 3.0 SATA III

jest coś podobnego na rynku do propozycji z wcześniejszego postu, ale cena jest za droga
StarTech USB 3.0, SATA, 3.5 HDD (S3510BMU33B) w Morele.net
 
A może warto by było poszukać coś takiego:
a5_allegroimg_com_s400_01b96c_e862ae9340baac5c48eb67fe25e5_.jpg


Trzeba by było przerobić kabel zasilający. Dysk by się podłączyło przez przejściówkę SATA do USB.