Pomoc Jak udostępnić w sieci zdalny folder ftp lub synchronizować go z folderem z NAS

Pawel1924

Passing Basics
Beginner
8 Maj 2022
24
1
3
36
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Cześć,
dostałem dane do serwera ftp (port 22) na który muszę codziennie wrzucać pliki które zeskanuję.

Pierwszy sposób jaki chciałem zrealizować:
Zamontowanie ftp na nas przez hybridmount i udostępnienie tego folderu jako smb (ten folder chciałem podpiąć do drukarki i bezpośrednio na niego skanować). Niestety nie da się zrobić folderu udostępnionego z serwera podpiętego do hybridmount.

Drugi sposób:
Chciałem skanować pliki do folderu udostępnionego na nas, a później synchronizować go do serwera ftp przez HBS3, niestety nie mogę podpiąć tego serwera przez HBS3 mimo że przez HM normalnie udało się go podpiąć.

Czy znacie jakiś inny sposób na codzienną synchronizację folderu udostępnionego do ftp?

Oczywiście mogę to robić ręcznie ale nie oto tu chodzi...
 
Komunikat: połączenie nie powiodło się.
Próbuję podłączyć sftp na porcie 22, próbowałem z różnymi kombinacjami (zaznaczając ftp z ssl, różne tryby).
Przy Hybridmount mogę wybrać SFTP a przy HBS3 nie.
Dlatego szukałem innego rozwiązania.
 
Nie testowałem do końca rozwiązania, ale może temat do zgłębienia. Na pewno jako opcja niestandardowa i na tę chwilę teoretyczna:

1. Instalacja VM Windows na Virtualization Station
2. Udostępnienie folderu VM do skanera (tu niewiadoma, czy jest to możliwe?)
Jeżeli uda się dobić z poziomu skanera do tego folderu, to krok następny i może już z górki
3. Instalacja na VM freefilesync i sparowanie folderów do synchronizacji
4. Ustawienie czasu synchronizacji
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. openvpn
  2. qbelt
  3. ftp windows 10
  4. Hybrid Backup Sync
  5. hybrid backup
  6. instalacja windows