Pomoc Jak uzyskać dostęp do kamer z zewnętrznej lokalizacji ?

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam

Jak w temacie, chcę uzyskać dostęp do obrazu z kamer dla zewnętrznego połączenia.
Lokalnie wszystko ładnie działa na PC i mobilnie.
Ale czasami chciałbym zerknąć co się dzieje z innej miejscowości.
Obie aplikacje tinyCam oraz Vmobile (od Qnap) nie przekazują obrazu.
tinyCam rozumiem ponieważ pewnie trzeba było by udostępnić porty lub ustawić VPN ?
Ale zastanawia mnie Vmobile (od Qnap) przecież np. z inną aplikacją nie ma problemu w Qfile połączenie jest certyfikowane i łącze się z moim Qnapem z zewnątrz, ale nie ma takiej opcji z Vmobile ?

W jaki sposób łatwo i szybko udostępnić obraz w tinyCam i Vmobile ?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3
Model serwera: QNAP TS-251
 
Ja bez najmniejszych problemów łączę się przez Vmobile z zewnątrz i mam podgląd na wszystkie kamery.
Vmobile to nic skomplikowanego. Wrzuć swój serwer ale po adresie zewnętrznym - ja np korzystam z domeny myqnapcloud i bezproblemowo się łącze.
 
Można prosić o info jak ustawić Vmobile, próbuję tam zmieniać połączenia ale nie ma efektu.
W polu Host/IP zmieniłem ip qnap na ip zewnętrzny ale tu pewnie trzeba coś dopisać ? port lub ścieżkę
Po wpisaniu samego IP zewnętrznego program dalej nie może się połączyć.
 
Wystarczy sama domena xxxxx.myqnapcloud.com - port ustawi się z automatu. Sprawdź tylko czy masz Qnapa wystawionego na zewnątrz tzn czy masz przekierowany port np 8080. W Vmobile nie ma żadnej filozofii - musi dzialać.
 
ale wtedy jest ryzyko że ktoś się włamie ?
Różne opinie były na tym forum z udostępnianiem portu na routerze.
Skoro Qfile działa poprzez xxxxx.myqnapcloud.com to dlaczego Vmobile nie działa ?
 
Skoro Qfile Ci działa z zewnątrz tzn że port masz przekierowany. Może masz przekierowanie przez UPNP (automatyczne)

Co do zagrożenia - oczywiście - zawsze jest zagrożenie, nawet jak nie masz wystawionego na zewnątrz to i tak zawsze ryzyko jest że coś załapiesz albo ktoś wejdzie w Twoja sieć i tak przeniknie do serwera. Świadome i rozważne korzystanie z pewnością nie pozwoli na większe ryzyko. Poza tym masz w Qnapie w Panelu sterowania - Bezpieczeństwo - tam sobie możesz poustawiać np adresy które mogą wchodzić do Qnapa a resztę zablokować.
Zastanów się - widzę że masz TS- po co komu taki serwer bez dostępu zdalnego z zewnątrz? Jeśli chcesz lokalny serwer to zawsze łatwiej podpiąć pod router dysk zewnętrzny i masz nasa sieciowego lokalnego bez wydawania kasy 1000zł albo i więcej na serwer NAS.
 
Tego nie wiem. Sprawdź może tak:
1.Usuń wszystko z Vmobile
2. Ustaw ręcznie serwer wpisując domęnę xxxxx.myqnapcloud.com lub jak jesteś w domu wyszukaj automatycznie po lanowym adresie - i jesli masz dobrze skonfigurowana domenę myqnapcloud to pod Twoim adresem w sieci lan np 192.168.1.2 pokaże się też adres xxxx.myqnapcloud.com
3. Wpisz login i hasło (tutaj sie nie pomyl, bo może teraz masz źle wpisany login i hasło dlatego może nie działać)
4. Zaznacz opcję detect port auto
5. Zapisz wszystko

Musi działać!
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Vmobile