JAk wpuscic ftp poza LAN-krok po kroku

Dyskusja w 'Udostępnianie plików, folderów i drukarek' rozpoczęta przez użytkownika mike-ke, 10 Maj 2009.

Ładowanie...
  1. mike-ke

mike-ke Passing Basics Beginner

Local Time:
    02:09
    Oceny:
    +4 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-109/209 Pro II
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-109/209 Pro II 1 GbE
    Witam pomozcie bo ja sie juz poddaje <sciana> .Jednak jestem laikiem przez duze l . ;(
    Wiec od poczatku
    Mam TS-209 II pro podpiety do Zyxel P-2602HW-D1A.Sluzy jak domowy zbior wszystkiego.W lanie wszystko dziala.
    Chcialem teraz uruchomic to cudo jako ftp i wpuscic w siec.Tu zaczynaja sie schody.Nie wiem jak odpowiednio skonfigurowac router (nawet nie bardzo wiem gdzie powpisywac i co) i oczywiscie co musze na qnapie zrobic.Potrzebuje poprostu poradnika krok po kroczku dla 5 latkow:)

wiec help... :)

2. mike-ke

mike-ke Passing Basics Beginner

Local Time:
    Oceny:
    +4 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-109/209 Pro II
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-109/209 Pro II 1 GbE
    Maly update :udalo sie:)))
    Ale maly problem.wchodzi nie pytajac sie o nic.zadnych hasel i innych takich.
    Pozatym otworzylem wszystko chyba na routerze co sie dalo.
    Wiec poprawnie mimowszystko prosze o pomoc moze jednak kroczek po kroczk bede wiedzial co wystarczy a co nie powinienem.

3. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    03:09
    Oceny:
    +1 450 / 30 / -6
    Followers:
    24
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    yyy
    zawsze protokol ftp pyta o login i haslo
    znajac zycie loguje sie na konto anonimowe (anonymous) - odznacz w opcjach w QNAP'ie

co do routera
    znajdz Port forwarding
    1) przekieruj port 21 i zakres portów pasywnych ktory jest ustalony w QNAP'ie w sekcji ftp (cos w stylu 55535-..) - wszystko ma byc przekierowane na adres IP nas'a
    2) jesli Twoj router ma firewall/spi - wylacz

4. kgosc

kgosc Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Rozumiem, że masz stałe IP?
    Jeśli tak, to tak jak SILAS pisze:
    - ustal stały (!) adres QNAPa w sieci lokalnej, oczywiście z dozwolonego zakresu, np. 192.168.1.99 czy cokolwiek w Twoim LANie jest dozwolone (aby nie zależał od kolejności włączania urządzeń w LANie),
    - w odpowiedniej sekcji softu routera nakaż przekierowywanie wszystkich odwołań z zewnątrz przychodzących na adres IP do tak ustalonego adresu lokalnego QNAPa,
    - w innej, również odpowiedniej sekcji softu routera, w której ustawia się IP filtering/port mapping itp. zezwól na przekazywanie pakietów protokołu FTP (port 21), najlepiej w obu protokołach: TCP i UDP, w obie strony; cała reszta odwołań może być zablokowana; możesz jednak rozważyć także odblokowanie np. komunikacji protokołu pobierania czasu i innych przydatnych, ale najpierw w sieci znajdź listę portów i opis co jest od czego,
    - jeśli wprowadzisz takie mapowanie portów jak wyżej, to firewall możesz zostawić włączony,
    - w uprawnieniach użytkowników dla poszczególnych udziałów sieciowych cofnij wszelkie uprawnienia dla gościa; to uniemożliwi dostęp anonimowy, pozostanie tylko dostęp z hasłem dla zdefiniowanych użytkowników,
    - możesz również rozważyć włączenie opcji 'ukrywaj' dla udziałów, które nie chcesz, aby były widoczne z sieci; to nie uniemożliwia wrogiego dostępu do nich, ale trochę go utrudnia.

U mnie taka konfiguracja działa bez zarzutu, tyle że mam router Linksys (cisco).

5. 92584

92584 Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Mam pytanie odnośnie waszych porad.
    W temacie "qnap" jestem bardzo świeży ( mam go od wczoraj) i nie wszystko idzie mi tak jak powinno.
    Po konfiguracji ftp jw. łącze sie za pomocą TC i wszystko niby ok ,ale przy praktycznie każdej operacji dostaje komunikat o utraceniu połączenia. Jak temu zaradzić?

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.