Pomoc Jak zamontować usunięty wolumin

toomas08

Entry Technician
Q Associate
22 Luty 2014
50
5
8
QNAP
TS-x53
Ethernet
null
Witam.
Potrzebuję pomocy.
W Qnapie był dysk z pojedynczym woluminem który został usunięty (ponoć opcją bezpieczne usuwanie). Czy da sie go zamontować bez formatowania dysku? Nie wszystkie dane były zgrane.
 
NO właśnie przed chwilą zauważyłem że przycisk jest nie aktywny :-(

Bez tytułu.png
Poddałem się.
Zainstalowałem serwer na nowo. Wszystko działa i to w ok 30 min :) Dane z dysku ściągam na PC za pośrednictwem programu Linux Reader i wgram z powrotem na NAS. Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.
 
A zapytam jeszcze który dysk miałeś odmontowany DYSK1 czy DYSK2?
Jak byś miał TM to spróbowałbym pomóc, ale skoro wybrałeś takie rozwiązanie to juz trudno....
Miłego użytkowania:)
 
W serwerze były 2 dyski z jednym wolumenem (2x2TB). Oba były przeskanowane i w obu klawisz Odzyskaj był nieaktywny. Generalnie odtworzenie na nowo nie było problemem i chyba zajeło najmniej czasu bo kopie bezpieczeństwa były więc dane w razie czego bezpieczne (no może 95% danych było zgranych). Teraz na razie jest w NAS jeden dysk jako pojedynczy wolumin. Jak zgram ze starego dysku te 5% brakujących danych to będę chciał wsadzić go do NAS i utworzyć RAID1. Ale to już inna historia i muszę najpierw poczytać jak z jednego dysku zrobić dwa pracujące w raid aby nic nie popsuć. Jeszcze raz dzięki za chęć pomocy.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. odmontowany
  2. usuwanie dysku
  3. jak zamontować wolumin