Pomoc Jak zapełnić dysk NAS'a?

Turlogh

Entry Technician
Q Associate
8 Styczeń 2014
38
6
8
50
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam
To mój pierwszy post tutaj nie licząc przywitania więc proszę o wyrozumiałość jeżeli coś jest nie tak.
Skręciłem właśnie swojego pierwszego w życiu NAS'a i już mam problem. Nawiasem mówiąc już dawno przykręcanie śrubek nie sprawiało mi tyle radości jak te do mocowania dysku :)
Mam tylko pytanie jak można przerzucić dane na qnap'a z zewn. dysku twardego? Przez usb w NAS'ie? Oprócz tego czy to sięjakoś segreguje już w etapie zgrywania (filmy, zdjęcia, muzyka) czy później rozstawia w NAS'ie? Pytam, ponieważ mam jakieś dwa widoki tego dysku. Jeden z kompa gdzie NAS widoczny jest w sieci i są takie jakby folderki typu multimedia itp., oraz drugi-taki ładniejszy-z poziomu przeglądarki internetowej, video, foto i inne stajszeny. Czy trzeba to jakoś rozróżniać w czasie kopiowania danych?
Pytanko drugie: zalogowałem się jako admin przy pierwszej instalacji, czy można zmienić tą nazwę?
Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc
Artur
PS. Może ktoś z Wrocławia jest i mógłby/chciałby mi pomóc na początku to chętnie skorzystam jako pierwszoklasista NAS'owy. Piwko będzie obowiązkowe :)
 
Cześć


Skręciłem właśnie swojego pierwszego w życiu NAS'a i już mam problem.
Rozbierałeś go ? Tylko po co ? :>


Nawiasem mówiąc już dawno przykręcanie śrubek nie sprawiało mi tyle radości jak te do mocowania dysku
Na pewno jest to lepsze od ćpania ! Ta adrenalinka, ehhh


Mam tylko pytanie jak można przerzucić dane na qnap'a z zewn. dysku twardego?
Przekopiować.


Przez usb w NAS'ie?
Skoro nie masz eSATA, to pozostaje Ci USB.


Oprócz tego czy to sięjakoś segreguje już w etapie zgrywania (filmy, zdjęcia, muzyka) czy później rozstawia w NAS'ie?
Najprościej przekopiować używając dostarczonego FileStation. Metoda jest Windowsopodobna.


Pytam, ponieważ mam jakieś dwa widoki tego dysku. Jeden z kompa gdzie NAS widoczny jest w sieci i są takie jakby folderki typu multimedia itp., oraz drugi-taki ładniejszy-z poziomu przeglądarki internetowej, video, foto i inne stajszeny.
Bliskoooo


Czy trzeba to jakoś rozróżniać w czasie kopiowania danych?
Nie, tylko kopiujesz dane.

Pytanko drugie: zalogowałem się jako admin przy pierwszej instalacji, czy można zmienić tą nazwę?
Nie.


Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc
Również Cie pozdrawiam i polecamy się na przyszłość.


PS. Może ktoś z Wrocławia jest i mógłby/chciałby mi pomóc na początku to chętnie skorzystam jako pierwszoklasista NAS'owy. Piwko będzie obowiązkowe
Akurat pracuje we Wro, napisz na gg to może się dogadamy.
 
Witaj, niesamowita szybkość reakcji :)
Nie rozbierałem go tylko instalowałem w nim dysk który zakupiłem dwa dni później. Na marginesie posiadam ts-212p. Kurczę nie mam gg i chyba nie będę zakładał. ale może tel. lub cóś w ten deseń? Lub spotkanie na "polu bitwy" czyli u mnie? ;)
Idę więc poszukać tego file station i spróbuję to przekopiować.
Dzięki raz jeszcze.
 
File station ma opcję kopiuj, ale wklej już nie widzę. kurcze... To chyba musi poczekać do jutra
Facebook'a także nie posiadam :)
PS Gdzie są u licha prywatne Wiadomości.
 
apuu.sh_7sXIr.png


Komunikator.
 
Chciałbym poinformować, że przy pomocy (potężnej pomocy :) ) kolegi Pigers udało mi się uzyskać wszystko to, co chciałem odnośnie konfiguracji mojego Qnapa. NAS działa jak powinien, multimedia są odtwarzane na każdym odbiorniku, napisy się wszędzie wyświetlają i na razie mnie to wystarczy. Krótko mówiąc jestem bardzo zadowolony.
Dziękuję Ci kolego tutaj raz jeszcze i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz