Pomoc Jak zwiększyć limit wirtualnych hostów w serwerze Web (Apache) ?

johnyhack

Entry Technician
Q Associate
29 Styczeń 2009
38
7
8
Białystok
mojdell.com
QNAP
TS-x69 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam. Mam pytanie może ktoś z was zwiększał liczbe ,,Virtual Host,, za 30 na 50 naprzykład? Czy mógłby podpowiedzieć gdzie jest zapisana liczba owych hostów.

Sprzęt Qnap Ts-859pro+ firmware 4.0.7
Pozdrawiam
 
http://docs.qnap.com/nas/en/index.html?virtual_host.htm napisał:
Virtual host is a web server technique that provides the capability to host more than one domain (website) on one physical host offers a cost-effective solution for personal and small business with such need. You can host multiple websites (maximum 32) on the NAS with this feature.
Ale mozesz pobawic sie ze stworzeniem wlasnego pliku "custom.conf" w /share/Qweb >>> QNAP NAS Community Forum • View topic - [HOWTO] Setup multiple domains / hosts on webserver
nie czytalem calego topicu, ale moze pozwoli Ci to przeskoczyc granice 32 VH
 
Witam. Czytałem ten wątek i kilka innych niestety nie rozwiązują mojego problemu magiczna suma 32 hostów ciężka do przeskoczenia. Być może można to jakoś przeskoczyć lecz od kilku tygodni szukam rozwiązania problemu bezskutecznie. każda pomoc podpowiedz mile widziana. Pozdrawiam
 
Rozwiązanie zapewne jakieś to jest ale połowiczne. Nie jest powiedziane że Virtual Host zaskoczy na pełnej linii, swoją drogą czy ktoś już testował takie rozwiązanie?
Póki co walcze czytam walcze bezskutecznie ok dobrych kilku dni. Max ilość domen jaką udało mi sie podpiąć to 16 w konfiguracji np.
Strony internetowe Białystok - mojkomp.pl ---- Strony internetowe Białystok - mojkomp.pl na 17 domienie wisi i wiesza poprzednie domeny.
 
W konsoli edytowałem plik httpd-vhosts-user.conf znajdujący się w katalogu z configami Apacha, czyli: /etc/config/apache/extra/. Do pliku dopisałem ręcznie 70 vhost'ów:
Kod:
<VirtualHost *:80>
        ServerName 0.rootname.pl
        DocumentRoot "/share/Web/0.rootname.pl"
</VirtualHost>
<VirtualHost *:80>
        ServerName 1.rootname.pl
        DocumentRoot "/share/Web/1.rootname.pl"
</VirtualHost>
...
...
<VirtualHost *:80>
        ServerName 69.rootname.pl
        DocumentRoot "/share/Web/69.rootname.pl"
</VirtualHost>

Oczywiście dla każdego z vhost'ów utworzyłem katalog w udziale sieciowym Web. Do tego celu użyłem pętli w bashu, aby było szybciej. Pętla tworzy kolejno numerowany katalog od 0 do 69.
Bash:
for i in {0..69} ; do n="${i}.rootname.pl" ; echo $n && mkdir -p "/share/Web/$n" ; done

Zrestartowałem serwer Web:
Bash:
/etc/init.d/Qthttpd.sh restart

Aby sprawdzić czy zmiany zostały zastosowane, zalogowałem się do panelu zarządzania serwerem i przeszedłem do konfiguracji usługi serwera WWW. W zakładce Virtual Host pojawiły się wszystkie utworzone przeze mnie ręcznie wirtualne hosty.
vhost_limit_bypass.png


Aby było zabawniej, spróbowałem dodać kolejny - 71, wirtualny host z poziomu interfejsu zarządzania. Nie został mi wyświetlony żaden błąd czy odmowa. A więc zweryfikowałbym, czy oprogramowanie blokuje tworzenie vhost'ów powyżej ilości 32.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus