Udzielamy pomocy Jak zwiększyć miejsce na system w TS-121 ?

Dyskusja w 'Macierz oraz woluminy dyskowe' rozpoczęta przez użytkownika te0dor, 7 Lipiec 2018.

Ładowanie...
  1. te0dor

te0dor Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    18:07
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x20/TS-x21
    Ethernet:
    40 GbE
    TS-x20/TS-x21 40 GbE
    Witam
    Poszukuję pomocy, informacji lub rozwiązania, czy w ogóle się tak da. Przeszukałem sporo tematów, ale nie specjalnie znalazłem takie pytanie z wyczerpująca odpowiedzią.

Na moim TS-121 w pewnym momencie kończy się pojemność na dysku systemowym ...
    Poprzez zainstalowaniu różnych aplikacji ze "sklepu" a także poprzez instalacje różnych bibliotek poprzez qpkg / ipkg

Efekt taki, że nawet zalogować się poprzez stronę nie mogę, i krzyczą logi, że nie mogę zapisać konfiguracji bo brak miejsca, nawet poprzez SSH nie mogę zapisać dodatkowej linijki kodu w jakimkolwiek pliku.

Tak wygląda staus dysków po czystej instalacji systemu
    Kod (Text):
    1.  
    2. [~] # df                                                                                                                                
    3. Filesystem                Size      Used Available Use% Mounted on
    4. /dev/ram                32.9M    17.5M    15.4M  53% /
    5. tmpfs                    64.0M    256.0k    63.8M  0% /tmp
    6. /dev/sda4              371.0M    356.6M    14.3M  96% /mnt/ext
    7. /dev/md9                509.5M    140.6M    369.0M  28% /mnt/HDA_ROOT
    8. /dev/sda3              291.9G    550.3M    290.9G  0% /share/HDA_DATA
    9. tmpfs                    16.0M    40.0k    16.0M  0% /share/HDA_DATA/.samba/lock/msg.lock
    10. tmpfs                    16.0M        0    16.0M  0% /mnt/ext/opt/samba/private/msg.sock
    11. tmpfs                    1.0M        0      1.0M  0% /mnt/rf/nd
    12.  
    Przy zainstalowaniu tych różnych aplikacji mam prawie 99% zajętości /dev/ram - ale moze jakies uslugi były uruchomione. co to jest ten dev/ram ?

Po restarcie QNAPA miejsce się zwalnia, ale czasem nawet nie dam rady restartu zrobić

Jak można o ile się da zwiększyć rozmiar "partycji" systemowej, i która to ? chyba (/dev/md9 )

Co oznaczają te partycje ?

Albo jak rozwiązać problem ubywającej pamięci systemowej gdy się instaluje paczki z QPKG / IPKG

Chcę TS-121 wykorzystać w web developerce, i zwykły serwer Web phpowy mi nie wystarcza, w zasadzie to go nawet nie używam.

Mimo możliwości instalacji skryptów pythonowych w virtualnym środowisku, które można ustawić w dowolnym miejscu, to i tak dodatkowe biblioteki, czy kompilowane ładują się chyba w miejsce systemowego dysku. Po prostu w pewnym momencie pamięci ubywa, a przecież mam cały dysk wolny.

Jakieś wskazówki lub pomysły będą bardzo pomocne.

Wersja oprogramowania Firmware: QTS 4.3.3.0570
    Model serwera: QNAP TS-121

2. alt

alt Passing Basics Beginner

Local Time:
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x53
    Ethernet:
    10 Mbps
    TS-x53 10 Mbps
    dev/ram to zapewne pamięć RAM. W tym modelu wlutowana, nie można jej zwiększyć.
    Widać za słaba konfiguracja do Twoich zastosowań.

• Zgadzam się! Zgadzam się! x 1
  3. te0dor

te0dor Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x20/TS-x21
    Ethernet:
    40 GbE
    TS-x20/TS-x21 40 GbE
    No bardzo czekam na wypowiedź Silas Mariusza, bo to że to sprzęt o słabej konfiguracji nie do końca mnie satysfakcjonuje.
    Czy ktoś może próbował przelutować tą pamięć ? są jakieś schematy elektroniczne ?

Jak widać /dev/md9 HDA_ROOT ma tylko 500MB, nie da się tego jakoś powiększyć trwale?, że po restarcie QNAPA było by ile chce np 30GB