Udzielamy pomocy Jak zwiększyć miejsce na system w TS-121 ?

Dyskusja w 'Macierz oraz woluminy dyskowe' rozpoczęta przez użytkownika te0dor, 7 Lipiec 2018.

Ładowanie...
  1. te0dor

te0dor Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    22:08
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x20/TS-x21
    Ethernet:
    40 GbE
    TS-x20/TS-x21 40 GbE
    Witam
    Poszukuję pomocy, informacji lub rozwiązania, czy w ogóle się tak da. Przeszukałem sporo tematów, ale nie specjalnie znalazłem takie pytanie z wyczerpująca odpowiedzią.

Na moim TS-121 w pewnym momencie kończy się pojemność na dysku systemowym ...
    Poprzez zainstalowaniu różnych aplikacji ze "sklepu" a także poprzez instalacje różnych bibliotek poprzez qpkg / ipkg

Efekt taki, że nawet zalogować się poprzez stronę nie mogę, i krzyczą logi, że nie mogę zapisać konfiguracji bo brak miejsca, nawet poprzez SSH nie mogę zapisać dodatkowej linijki kodu w jakimkolwiek pliku.

Tak wygląda staus dysków po czystej instalacji systemu
    Kod (Text):
    1.  
    2. [~] # df                                                                                                                                
    3. Filesystem                Size      Used Available Use% Mounted on
    4. /dev/ram                32.9M    17.5M    15.4M  53% /
    5. tmpfs                    64.0M    256.0k    63.8M  0% /tmp
    6. /dev/sda4              371.0M    356.6M    14.3M  96% /mnt/ext
    7. /dev/md9                509.5M    140.6M    369.0M  28% /mnt/HDA_ROOT
    8. /dev/sda3              291.9G    550.3M    290.9G  0% /share/HDA_DATA
    9. tmpfs                    16.0M    40.0k    16.0M  0% /share/HDA_DATA/.samba/lock/msg.lock
    10. tmpfs                    16.0M        0    16.0M  0% /mnt/ext/opt/samba/private/msg.sock
    11. tmpfs                    1.0M        0      1.0M  0% /mnt/rf/nd
    12.  
    Przy zainstalowaniu tych różnych aplikacji mam prawie 99% zajętości /dev/ram - ale moze jakies uslugi były uruchomione. co to jest ten dev/ram ?

Po restarcie QNAPA miejsce się zwalnia, ale czasem nawet nie dam rady restartu zrobić

Jak można o ile się da zwiększyć rozmiar "partycji" systemowej, i która to ? chyba (/dev/md9 )

Co oznaczają te partycje ?

Albo jak rozwiązać problem ubywającej pamięci systemowej gdy się instaluje paczki z QPKG / IPKG

Chcę TS-121 wykorzystać w web developerce, i zwykły serwer Web phpowy mi nie wystarcza, w zasadzie to go nawet nie używam.

Mimo możliwości instalacji skryptów pythonowych w virtualnym środowisku, które można ustawić w dowolnym miejscu, to i tak dodatkowe biblioteki, czy kompilowane ładują się chyba w miejsce systemowego dysku. Po prostu w pewnym momencie pamięci ubywa, a przecież mam cały dysk wolny.

Jakieś wskazówki lub pomysły będą bardzo pomocne.

Wersja oprogramowania Firmware: QTS 4.3.3.0570
    Model serwera: QNAP TS-121

2. alt

alt Passing Basics Beginner

Local Time:
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x53
    Ethernet:
    10 Mbps
    TS-x53 10 Mbps
    dev/ram to zapewne pamięć RAM. W tym modelu wlutowana, nie można jej zwiększyć.
    Widać za słaba konfiguracja do Twoich zastosowań.

• Zgadzam się! Zgadzam się! x 1
  3. te0dor

te0dor Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x20/TS-x21
    Ethernet:
    40 GbE
    TS-x20/TS-x21 40 GbE
    No bardzo czekam na wypowiedź Silas Mariusza, bo to że to sprzęt o słabej konfiguracji nie do końca mnie satysfakcjonuje.
    Czy ktoś może próbował przelutować tą pamięć ? są jakieś schematy elektroniczne ?

Jak widać /dev/md9 HDA_ROOT ma tylko 500MB, nie da się tego jakoś powiększyć trwale?, że po restarcie QNAPA było by ile chce np 30GB

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.