Pomoc Jaka kamera

swap

Zarejestrowany
Noobie
27 Marzec 2011
4
1
8
-
QNAP
TVS-x82
Ethernet
10 GbE
Przepraszam, że zawracam gitarę, ale oficjalna tzw. "lista kompatybilności QNAP" to jakiś ponury żart (mogliby zrobić coś nadającego się do przeszukiwania), a innych nie mogę znaleźć. Szukam zewnętrznej kamery do monitoringu otoczenia domu, która:
- nie wymaga apek mobilnych i tworzenia kont na żadnych zewnętrznych serwerach
- ma 4-6Mpx
- ma PTZ
- ma tryb nocny (20m wystarczy, może być b/w)
- będzie podłączona do TVS-682, soft dowolny (dostępny bez opłat)
- da się włączyć "patrolowanie", tzn. cykliczny obrót w zakresie 0-180st.
- da się ustawić wykrywanie ruchu włączające nagrywanie i "śledzenie" intruza
- pożądany zoom optyczny
- kosztuje <1kPLN

Może ktoś pomóc? Jaka kamera albo chociaż - jak i gdzie guglać? :)
 
- kosztuje <1kPLN
Z tego co się rozglądałem do domu to motozoom + 4-6Mpx + dobry tryb nocny nie znajdziesz w tej cenie - przynajmniej jeśli chodzi o dobrych producentów typu hikvision itp. Ale gdybyś coś trafił to wrzucaj model :)

Z tego co widziałem w QVR i innych apkach qnapa to wszystkie kamery które ogarniają onvif będą działać.
 
Nie wszystkie, np. ONVIF musi mieć profil M/S/T do PTZ (znalazłem np. taki opis: ONVIF® | Axis Communications), czytałem też komentarz przy jakiejś kamerze, że PTZ jest z apki dedykowanej, a ONVIF pozwala tylko na odbiór obrazu - żadnego sterowania, określania stref, śledzenia intruza.
Poza tym np. Tapo C310 (to bez PTZ) ma wprawdzie ONVIF, ale dostępny dopiero po instalacji apki na smartfonie i rejestracji - bez tego nie da się ustalić usr/pwd, a admin/admin nie działa (wbrew guglowi).
Jak coś trafię, to się podziałkuję :)
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Zamontowałem kamery Orllo POE IP konfiguracja ONVIF bez problemów, zmiana IP kamery konieczna przy kilku. Na smartfonie korzystam z apki qnap-a.
 
A da się zrobić wszystko w sieci lokalnej, bez smartfona?
Obraz nagrywany jest na dysk w qnap. Konfiguracja również w qnap. A smartfon to taki dodatek, będąc w pracy mogę sprawdzić co się dzieje, nie muszę z niego korzystać.


Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 
Dzięki. Wprawdzie wczoraj przyszła taka https://allegro.pl/oferta/kamera-zewnetrzna-obrotowa-wifi-5mpx-4mpx-czarna-10028334666 (400zł w zestawie z "podkładką" montażową 475zł) i właśnie montuję, ale potrzebuję kilku do dwóch lokalizacji i na pewno wypróbuję Orllo.
Ten Zintronic wisiał wczoraj na kołku w pokoju (ale forum padło) - wykrywa ruch, goni za człowiekiem i nagrywa na SS QNAP. Często gubi kolor i nagrywa bez dźwięku, choć przy obsłudze przez www dźwięk jest, ale tylko od kamery, PTZ działa, ale zoom – nie. Pewnie trzeba pogrzebać w ustawieniach. Można zapamiętać położenia, do których przesunięcie następuje po podaniu numeru. Funkcji "patrolowania" na razie nie zauważyłem, ale po F12 widać, co wysyła przy żądaniu przesunięcia do zapamiętanej pozycji - da się więc napisać drobny programik, żeby patrolowała, trzeba tylko jakoś sprawdzać, czy akurat nie nagrywa. Wszystko w wewnętrznej sieci (wycięta na routerze), także konfigurowanie przez www. Wifi nie sprawdzałem.
Tyle pierwszych wrażeń, zobaczymy "w warunkach bojowych".
 
Dla mnie miara wartości kamery jest możliwość odczytania numeru rejestracji jadącego samochodu.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 
  • Lubię to
Reakcje: wac_ns
Dzięki. Wprawdzie wczoraj przyszła taka https://allegro.pl/oferta/kamera-zewnetrzna-obrotowa-wifi-5mpx-4mpx-czarna-10028334666 (400zł w zestawie z "podkładką" montażową 475zł) i właśnie montuję, ale potrzebuję kilku do dwóch lokalizacji i na pewno wypróbuję Orllo.
Ten Zintronic wisiał wczoraj na kołku w pokoju (ale forum padło) - wykrywa ruch, goni za człowiekiem i nagrywa na SS QNAP. Często gubi kolor i nagrywa bez dźwięku, choć przy obsłudze przez www dźwięk jest, ale tylko od kamery, PTZ działa, ale zoom – nie. Pewnie trzeba pogrzebać w ustawieniach. Można zapamiętać położenia, do których przesunięcie następuje po podaniu numeru. Funkcji "patrolowania" na razie nie zauważyłem, ale po F12 widać, co wysyła przy żądaniu przesunięcia do zapamiętanej pozycji - da się więc napisać drobny programik, żeby patrolowała, trzeba tylko jakoś sprawdzać, czy akurat nie nagrywa. Wszystko w wewnętrznej sieci (wycięta na routerze), także konfigurowanie przez www. Wifi nie sprawdzałem.
Tyle pierwszych wrażeń, zobaczymy "w warunkach bojowych".
Cześć. Czy możesz powiedzieć jak się sprawdza ta kamera Zintronic, która podałeś? Bo się nad nią zastanawiam, a nie ma jej na liście obsługiwanych QNAP. Szukam kamerki w cenie ok. 400zł tak, żeby nagrywanie szło na QNAP ale żeby też był dostęp na telefonie. dfg fdg fdg fdg sdfg sdfgsdfgd fgd fgdf dfg fdg df df g
Dzięki. Wprawdzie wczoraj przyszła taka https://allegro.pl/oferta/kamera-zewnetrzna-obrotowa-wifi-5mpx-4mpx-czarna-10028334666 (400zł w zestawie z "podkładką" montażową 475zł) i właśnie montuję, ale potrzebuję kilku do dwóch lokalizacji i na pewno wypróbuję Orllo.
Ten Zintronic wisiał wczoraj na kołku w pokoju (ale forum padło) - wykrywa ruch, goni za człowiekiem i nagrywa na SS QNAP. Często gubi kolor i nagrywa bez dźwięku, choć przy obsłudze przez www dźwięk jest, ale tylko od kamery, PTZ działa, ale zoom – nie. Pewnie trzeba pogrzebać w ustawieniach. Można zapamiętać położenia, do których przesunięcie następuje po podaniu numeru. Funkcji "patrolowania" na razie nie zauważyłem, ale po F12 widać, co wysyła przy żądaniu przesunięcia do zapamiętanej pozycji - da się więc napisać drobny programik, żeby patrolowała, trzeba tylko jakoś sprawdzać, czy akurat nie nagrywa. Wszystko w wewnętrznej sieci (wycięta na routerze), także konfigurowanie przez www. Wifi nie sprawdzałem.
Tyle pierwszych wrażeń, zobaczymy "w warunkach bojowych".
Cześć. Czy możesz powiedzieć jak się sprawdza ta kamera Zintronic, która podałeś? Bo się nad nią zastanawiam, a nie ma jej na liście obsługiwanych QNAP. Szukam kamerki w cenie ok. 400zł tak, żeby nagrywanie szło na QNAP ale żeby też był dostęp na telefonie.
 
  • Lubię to
Reakcje: 3Qn

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Kamera
  2. tapo
  3. orllo
  4. jaka kamera onvif poe
  5. reolink e1 pro v3
  6. https://forum.qnap.net.pl/threads/jaka-kamera.39181/