Jaki 2-dyskowy NAS kupić?

luk-poz1

Nowy użytkownik
Noobie
29 Styczeń 2021
3
3
3
39
QNAP
null
Ethernet
null
Witam serdecznie,
Muszę zakupić NAS do firmy (i domu). Nie wiem niestety jaki model będzie dla mnie odpowiedni. Nie chcę kupić najprostrzego ale najbardziej rozbuowany też nie jest mi potrzebny.

Z nasem planuję robić/podłączyć:

- kopie zapasowe (3komp)
- kilka kamer (4-6 w dobrej rozdz.)
- telefony - 3
- ogólnie archiwum
- może inteligentny dom (jak dożyję planowanego remontu)

Nie wiem czy uda się za pomocą nasa stworzyć wirtualne pliki excel obsługiwane przez klika osób z różnych miejsc (moi podwykonawcy, wspólnicy), ale takie rozwiązanie mnie najbardziej interesuje.

Wybrałem (z katalogu)

TS-251D lub TS-251+

kit wie czym to się różni - i ile ramu tam kupić. Proszę o pomoc bo w sklepie sprzedawca mówi że każdy jest dobry:)
 
prędzej 251D niż 251+
po prostu nowsze

zakładam że wirtualne pliki excel to plik współdzielony między kilku użyszkodników
 
Tak, tylko żeby ten plik był na NASie i był edytowalny przez kilka osób.

Tyle że mały problem w tym że qnap tylko wspiera oryginalny ms excel nie wps, libre czy inne które działają tak samo.
 
jeśli oczekujesz rozwiązania "podłączam i działa" to żaden NAS tego nie ma.
 
bardziej oczekuję podpowiedzi co do zakupu konkretnego modelu żeby nie kupić czegoś co jest modelem przestarzałym/nieudaną konstrukcją/złym wyborem.

pigers - doskonale zdaję sobie z tego sprawę ale jeżeli chciałbym mieć funkcję której nie ma i być nie może w nowo kupionym sprzęcie to zakup - porażka.
Ja znam się na innych rzeczach, są osoby które znają się na konfiguracji nasów - pewnie Ty do nich należysz. Najpierw szukam NASa - potem osoby która go "zainstaluje" do moich celów.
Działam na zasadzie Jestem fachowcem - szukam fachowca:)
 
Ja niedawno kupiłem 251D z 16GB RAM, przy podobnych wymaganiach jak ty masz, poza kamerami bo nie używam.
Jestem całkowicie zadowolony.
Żaden ze mnie fachowiec, ale jak masz pytania to wal śmiało. :)