Pomoc Jaki backup w firmie

cosmo

Nowy użytkownik
Noobie
6 Maj 2011
3
0
1
34
QNAP
QBack-35S
Ethernet
100 Mbps
Witam,

Ostatnio w firmie zastanawiałem się odnośnie zwiększenia bezpieczeństwa danych, ponieważ cały backup jest trzymany w jednym miejscu istnieje niebezpieczeństwo utraty danych w wyniku pożaru lub innej tego typu katastrofy.

Tu pojawia się problem bo nie wiem które rozwiązanie wybrać.

Opcja pierwsza:
-backup do jakiejś chmury, potrzebowałbym około 1 Tb miejsca nie wiem jakiego usługodawce wybrać ponieważ jest tego za dużo, może ktoś z was korzystał z takiego rozwiązania i coś doradzi.

Opcja druga:
-kupienie drugiego serwera qnap umieszczenie go w innej lokalizacji i wykonywanie na niego backupów, dodatkowo służyłby on jako magazyn plików dla pracowników w tamtej lokalizacji


Czy ktoś z was korzysta z tych rozwiązań i może mi napisać swoje obserwacje z ich działania

Pozdrawiam
Mateusz

Model serwera: QNAP TS-451U
 
Pracuję w firmie ok. 100 osobowej. U nas korzysta się z 3s. Używamy "chmury", bo podobno są jakieś wytyczne, że backup ma być min. 30km dalej niż miejsce danych bieżących (terroryzm zdaje się). Chmura to zawsze większe bezpieczeństwo danych niż na pojedynczym sprzęcie. Nie mówiąc już o tym, że specjalnie nie ma gdzie postawić własnego serwera backupu.
 
Ja nie jestem od IT, jestem tylko prostym elektrykiem. Z tego co słyszałem, to 4TB są po ok. 1000zł/m-c, ale to musisz sprawdzić.
U mnie w pracy są tylko serwery.
Rozwiązanie z chmurą jest wygodne ale generuje to dodatkowy koszt.
Ale jest backup w geograficznie innej lokalizacji?