Jaki dysk do QNAP TS-212P

luksus

Passing Basics
Beginner
25 Wrzesień 2015
12
3
3
42
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Potrzebuje zakupić na początek jeden dysk do QNAP-TS212P między 2 a 4 tb czy mógłby mi ktoś polecić jaki najlepszy byłby dysk do tego urządzenia ?
Z góry dziękuję za porady :)
 
3,5" będzie tańszy więc wolał bym 3,5 :)
 
Tak naprawdę interesuje mnie tylko to żeby nie padł zbyt szybko a cena nie była z kosmosu, wiadomo że urządzenie nie ma jakichś wypasionych parametrów ale interesuje mnie tylko trzymanie kopi z macbooka oraz zdjęć itp, zależy mi na tym żeby można było wyłączać urządzenie w momencie gdy z niego nie będę korzystał, WD green który w nim miałem wcześniej niestety zarobił badblocki gdyż wyłączałem urządzenie, nie potrzebuje aby qnap działał 24 na dobę, będę go włączał tylko w momencie gdy będę potrzebował.
 
WD green który w nim miałem wcześniej niestety zarobił badblocki gdyż wyłączałem urządzenie, nie potrzebuje aby qnap działał 24 na dobę, będę go włączał tylko w momencie gdy będę potrzebował.
wstaw tam SSDka skoro bedziesz tak pracował - a jak nie to ST1000DM003 - HDD 1 TB Seagate - zwykły desktop, najlepiej się sprawdzi.
 
SSD za małe, ja chcę włożyć 2 - 4tb, jeżeli taki desktopowy 4TB wyjdzie mnie w okolicach 500 zł to takie coś mógłbym założyć a za rok dołożyć drugi dysk i stworzyć raid dla bezpieczeństwa i co 2 lata wymieniać jeden dysk dla zasady.
 
Przyzwoita cena chyba trzeba będzie przemyśleć wszystkie za i przeciw :)