Jaki dysk do Qnap TS-251

mateo9898

Entry Technician
Q Associate
29 Kwiecień 2020
42
0
6
29
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam, obecnie mam jeden dysk WD40EFAX 4TB, łącze 1GB/1GB i wydaje mi sie ze spowalnia mi rtorrenta. Proszę poradzić mi jaki dysk kupić aby mozna bylo w pełni wykorzystać łącze..

Pozdrawiam
 
Do takiego łącza to tylko ssd na sata jak nie ograniczasz prędkości np. ten Dysk ssd samsung 860 evo 1TB
albo ten droższy samsung 860 pro MZ-76P1T0BW
 
Jest jednak może inne rozwiązanie niż SSD 4TB dysk to jednak spory koszt.
 
Jest jednak może inne rozwiązanie niż SSD 4TB dysk to jednak spory koszt.
niestety takie są ceny za 4TB ale moim zdaniem nie opłaca się kupować 4TB bo drogie są bardzo.
 
ssd na czas seeda, a same dane trzymać na hdd, ja tak mam od kilku lat i się to sprawdza :p
 
  • Lubię to
Reakcje: guffi
ja to ostatnio sobie kupiłem na m.2 ssd samsung 860 evo 500GB
 
A zwykły dysk z dobrymi predkosciami ? Aktualnie widzę że kopiując z Qnapa na komputer na dysk ssd idzie z predkoscia 50-80mb/s czasami podejdzie pod 100mb, a lacze osiaga ok 125mb/s wiadomo ze nie zawsze
 
Człowieku, nie wierzę, że osiągasz takie prędkośpi p2p na uploadzie, no chyba, że na publicznych trackerach
 
upload ciężko ale pobieranie już tak, ale w takich sytuacjach dojdzie do 110-120 mb i drastycznie spada nawet do 10-20mb i znów rośnie i jest to dość irytujące. i wedlug mnie jest to wina dysku
 
nie wiem czemu chcesz dysk 4 TB - wsadź sobie 512 GB i tak jak @Penerros napisał, download na SSDka potem przeniesienie i seed z HDDka.
Boisz się zmian czy co ?
 
  • Lubię to
Reakcje: guffi
upload ciężko ale pobieranie już tak, ale w takich sytuacjach dojdzie do 110-120 mb i drastycznie spada nawet do 10-20mb i znów rośnie i jest to dość irytujące. i wedlug mnie jest to wina dysku
a może wina dostawcy internetu
 
a idzie tak ustawić, aby po pobraniu automatycznie się przeniosło
 
i co to oznacza, jak to poprawic ?
u mnie ? tylko wymiana całości wchodzi w rachube ...
ale raczej poczekam do kwietnia i przerobię starego kompa na stację w szafie - a tam jest czym poszaleć CPU i5-6gen , 16 GB RAMu DDR3 (podkręcone), dysk NVMe na system + dokupie jakieś dyski na storage i wgram tam debiana .. miarka się przebrała.