Pomoc Jaki dysk do TS-251D

Roxbox

Entry Technician
Q Associate
24 Październik 2022
77
1
8
44
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Hej. Chce kupic odpowiedni dysk. Na stronie mam kompatybilne ale nie wiem ktory wybrac. Podobno Ironwolf sa glosne . Nas stoi w sypialni i nie chcialbym zeby mi spac nie dawal. Dysk bedzie tylko pod torrenty. System mam na 870 EVO. Przechwytywanie.JPG
 
ja raczej bym zadał sobie pytanie: a po co mi nas w sypialni ?
HDD zawiera silnik który lubi się kręcić - a mając foldery rTorrent na hdd, nie uśpi sie on nigdy , będzie zawsze się kręcił.

jak chcesz brać hdd do sypialni , to raczej mały 4 TB niż 8 TB , mniej talerzy = mniej hałasu.
 
Nie wiem, mam wywalone na głośność bo serwery mam na poddaszu w wydzielonym pomieszczeniu - wentylatory wyją, dyski chrupią a ja mam to w dupie :)

Sporo ludzi tutaj na forum cały czas płacze ze dyski głośne ale wydać kasy na SSD nie chcą :/
Każdy ma inny poziom czułości na hałas - to co dla mnie będzie cicho dla innych może być głośne.

Chyba az tak na ciszy mi nie zalezy zeby wydac 1k na dysk :) Naprawde te HDD sa takie glosne ?
Po taniości: Crucial 1TB 2,5" SATA SSD MX500 - Dyski SSD - Sklep komputerowy - x-kom.pl
A zwykły dysk kosztuje nie wiele mniej:
Seagate IRONWOLF CMR 1TB 5900obr. 64MB - Dyski HDD - Sklep komputerowy - x-kom.pl
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Kup SSD bo coś czuje, że będą z Tobą kłopoty.
Jakie niby beda zemna klopoty ? Kurcze kazales mi kupic kompatybilny dysk, wiec dzis prosze o sugestie jaki zgodnie ze strona zeby nie wymyslac :) W tabelce nie ma SSD, zreszta sa strasznie drogie a ja naprawde nie potrzebuje powaznych pojemnosci i cudow. Chce zeby to wszystko dobrze dzialalo i nie kosztowalo fortuny.
 
Jakie niby beda zemna klopoty ?
Mówie tylko, że do ideii posiadania serwera NAS w salonie trzeba przywyknąć. Jedynym kompromisem jest dysk SSD na system + torrenty. Później dokładaj sobie HDD ile chcesz.
Jak mi nie wierzysz to zapytaj resztę.
 
Kabel sieciowy będę ciągnął przez pół mieszkania? No nie da rady. Dobra skupmy się na tym dysku HDD czy naprawde są takie głośne nawet 1TB. Ludzie w sumie piszą o nich ale nie o takiej pojemności hmm najwyżej do szafy Nas pójdzie i tyle. Który mam wybrać z tej tabelki?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 
To już wiemy, więc 1TB nie będzie robił halasu, a jak będzie to szafa i w dupie z nim, teraz kwestia co wybrać WD czy Seagate.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 
To już wiemy, więc 1TB nie będzie robił halasu, a jak będzie to szafa i w dupie z nim, teraz kwestia co wybrać WD czy Seagate.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Jestem na podobnym etapie i mój wybór na chwilę obecną padł na Seagate SkyHawk 2 TB 3.5'' SATA III (6 Gb/s) (ST2000VX008) - Dysk serwerowy - Morele.net ale hałasem się nie przejmuję, ponieważ Qnap będzie w salonie albo pod biurkiem narożnym na półce. Nie ukrywam, że dla mnie cena gra główną rolę.
 
Jestem na podobnym etapie i mój wybór na chwilę obecną padł na Seagate SkyHawk 2 TB 3.5'' SATA III (6 Gb/s) (ST2000VX008) - Dysk serwerowy - Morele.net ale hałasem się nie przejmuję, ponieważ Qnap będzie w salonie albo pod biurkiem narożnym na półce. Nie ukrywam, że dla mnie cena gra główną rolę.
Coś mi się kojarzy że korzystanie z dysków pod kamerki do innych celów nie kończyło się najlepiej, ale nie mogę sobie przypomnieć o co dokładnie chodziło.
 
Coś mi się kojarzy że korzystanie z dysków pod kamerki do innych celów nie kończyło się najlepiej, ale nie mogę sobie przypomnieć o co dokładnie chodziło.
Nie znam się aż tak bardzo na HDD i ten cenowo wygląda bardzo korzystnie, a jest również przeznaczony do ciągłej pracy + nieustannego zapisu danych. W dodatku jest to CMR, który jest szybszy od SMR. :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ironwolf
  2. jaki dysk
  3. dysk
  4. WD Red SA500
  5. Rtorrent-Pro
  6. jaki dysk hdd
  7. dysk serwerowy
  8. dysk ssd
  9. dyski ssd
  10. TS-251D
  11. system na ssd czy hdd
  12. ironwolf pro
  13. jaki dysk do nas
  14. ssd na system