Jaki dysk ? wtyczka do KODI

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

dzim77

Passing Basics
Beginner
14 Marzec 2016
18
5
3
QNAP
null
Ethernet
null
Witajcie :p
Miesiąc temu kupiłem ts251 dzieki waszej pomocy i jestem BAAARDZO zadowolony :D Dziękuje pigers :)

Kupiłem też odrazu dysk 4 tb wd red bo po co mi większy ? (tak myślałem że to jest nie do zapełnienia w moich warunkach) a tu jednak zonk ..
Zostało mi 200 gb wolnego miejsca :(
Czy lepiej bym kupił identyczny wd red 4 tb i podłaczyc jakimis tam raid (nie znam sie) czy moge kupic np wd red 6 tb i olac ten raid ?

Kolejne pytanko , czy istnieje jakaś wtyczka dzieki której będe mógł zmieniać wyświetlany tytuł/opis filmu w KODI ? Skórka podstawowa i nie chce jej zmieniać .

Z góry dziekuje wam za podpowiedzi :)
Pozdrawiam
 
Odnośnie dysków. Jak ważne i wrażliwe dane przechowujesz? Czy utrata ich jest dla ciebie ważna? Jeśli nie, to tak czy siak kupiłbym przy Twoim 2 zatokowcu kolejny dysk 4/6/8 tb i połączył jako single. Gdyż raid w żadnej konfiguracji nie zwiększy Ci bezpieczeństwa danych a jednocześnie zwiększy pojemność, na której tak bardzo Ci zależy. Jako dwa single masz 1+2 dysk jako pojemność. Jeśli 1 padnie na 2 dane przetrwają. Jasło masz dane na których Ci w szczególności zależy rozważ umieszczenie ich na osobnym HDD bądź chmurze lub jednym i drugim. Polecam art. w FAQ.

Odnośnie tagowania filmów pewnie @pigers bądź @mariuszsal wypowiedzą się więcej na ten temat.
 
Dane to tylko filmy wiec bez cisnienia w razie utraty :D Bardziej dla zabawy itp :) tak więc kupie 6 tb i będzie ok :)
A co do wtyczki dzieki której można zmieniać Tytuł/opis filmu ? Ktoś coś wie ? Niby coś znalazlem ale pod windowsa i na qnapie nie działa :(
 
KODI nie ma wtyczki do zmiany nazw, tylko wyswietla je z metadanych ...
 
Jest taka opcja. Nawet naszej krajowej produkcji:
XBMC Toolbox (XTB)
Z rok temu się tym bawiłem i działało nad wyraz dobrze, nie wiem jak w chwili obecnej, ale widzę że wtyczka jest w miarę często aktualizowana.
Działa bez problemów z lokalnymi bibliotekami (kodi i biblioteki na PC). W przypadku bibliotek na Qnapie i kodi na PC to tylko kwestia ustawienia ścieżki i uprawnień do plików biblioteki. Myślę, że jak kodi i biblioteka będzie na Qnapie to też nie powinno być problemów (tej opcji nie sprawdzałem, mój stary qnap nie wspiera kodi).
 
W sumie masz rację, mój błąd. Na swoje uspradliwienie mam tylko to, że skupiłem sie na celu, a nie na narzędziu.
 
TinyMediamanager [/URL]

Działa fajnie ale jedno pytanie :p
Aktualizuje sobie bibliotekę i wszytsko pieknie wczzytuje itp , następnie poprawiam coś w jakimś filmie ... dajmy na to zmieniam opis .
W programie się ten opis zmienia itp ale w kodim nawet po relogu czy aktualizacji biblioteki NIC się nie zmienia :( ? Dlaczego ?
Dopiero jak znajdę dany film na liscie w KODI i wymusze ręcznie "odśwież" to dane sie aktualizują .. troche to bez sensu .
Da się jakoś to obejsc aby po zmianie danych w Tiny automatycznie aktualizowaly sie dane w Kodi ?
 
Wszystko w porządku, poki nie kazesz kodi odczytac na nowo danych, to on tego nie zrobi. Wlacz sobie w opcjach kodi, odswiezanie biblioteki przy starcie programu.

Sent from my Che2-L11 using Tapatalk
 
Wszystko w porządku, poki nie kazesz kodi odczytac na nowo danych, to on tego nie zrobi. Wlacz sobie w opcjach kodi, odswiezanie biblioteki przy starcie programu.

Sent from my Che2-L11 using Tapatalk
No i super :)
Dzięki bardzo @pigers , temat wyczerpany xD
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS251 RAID