Pomoc Jaki klient Torrent na platformę ARM ?

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

gac

Entry Technician
Q Associate
1 Luty 2014
79
16
8
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
1 GbE
Witam,
Proszę o pomoc
Próbuję zebrać informacje na temat klientów torrent jakie można zainstalować na naszych Qnapach i po przeczytaniu miliona postów mam już totalny mętlik w głowie.

Część dyskusji na ten temat jest dość stara (2010r). Czy mógłby mi ktoś przybliżyć stan na dzień dzisiejszy?
Jakie mam możliwości jeśli chodzi o platformę ARM, której (nie)szczęśliwym posiadaczem jestem? Jaki klient da się zainstalować i będzie działać bezproblemowo?
Jakie możliwości dałaby mi przesiadka na platformę x86?

z góry dziękuję za odpowiedzi
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
przeczytałem, spróbowałem, zainstalowałem i... działa! Dzięki!
Czytałem już wcześniej ten wątek ale bałem się za to zabrać. Namówiłeś mnie i jakoś poszło. Na razie jest git. Jeszcze muszę pomęczyć mojego qnapa i znaleźć granice jego możliwości ale nie zapowiada się aby były one daleko.
3 duże pliki do pobrania (wyciąga 10,5 MB/s) ale procesor sięga 90%, pewnie 1 lub 2 zadania więcej i będzie się krztusić.

Nurtuje mnie cały czas potencjalna wyższość platformy x86. Oprócz wyższej wydajności daje też pewnie więcej możliwości, pytanie: jakie to możliwości?
Co da się zrobić na platformie x86 a nie da na ARM?
uTorrent jest jednym z przykładów, a coś więcej?
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Nurtuje mnie cały czas potencjalna wyższość platformy x86. Oprócz wyższej wydajności daje też pewnie więcej możliwości, pytanie: jakie to możliwości?
Architektura komputerów PC a więc więcej dostępnego i gotowego oprogramowania.

Co da się zrobić na platformie x86 a nie da na ARM?
Uruchomić wirtualizację.

uTorrent jest jednym z przykładów, a coś więcej?
uTorrent pod Linuxa jest mierny.
rtorrent z wszystkimi komponentami bije go na głowę.

rtorrent build script: https://forum.qnap.net.pl/temat/rtorrent-bundle-build-script.4762/
 
  • Lubię to
Reakcje: gac i kaktus
Dziękuję za odpowiedzi,
już mi się wczoraj rysował w głowie czarny scenariusz o konieczności przesiadki na jakiś model z Atomem na pokładzie a dopiero 2 dni mam swój sprzęt.
rtorrent działa i o to mi chodziło, jeśli sprawdzi się "pod obciążeniem" to zostanę przy tym co mamnoob question: co to jest to na dole niektórych postów "lizak", "wygrany" itp.
 
  • Wow
Reakcje: Silas Mariusz
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.